Életmód

Németországban gyártják a legtöbb mézeskalácsot az EU-n belül

Agrofórum Online

A 2019-es esztendőben összesen 86,7 ezer tonna mézeskalácsot gyártottak Németországban. Ez az Európai Unión belül gyártott teljes 193 ezer tonnás mennyiség 45 százaléka. Ennek az élelmiszernek a gyártott mennyisége alaposan csökkent az elmúlt tíz évben.

Németország után a második legjelentősebb mézeskalács-gyártó ország Hollandia volt 2019-ben az Európai Unió Statisztikai Hivatala, az Eurostat adatai alapján. A szervezet Instagram oldalán közzétett grafika szerint Hollandia 22 százalékkal részesült az európai gyártásból, ez 42,5 ezer tonnát jelentett. A harmadik helyen 17 százalékkal Lengyelország áll, ami 32,8 ezer tonnának felel meg. Ugyanennyi, azaz 17 százalék jut az Európai Unió összes többi tagállamára együttvéve. Az adatsorban minden olyan vállalkozás által előállított mézeskalács mennyisége szerepel, amely cégek legalább 20 embert foglalkoztatnak.

A mézeskalács-gyártás megoszlása az Európai Unióban (2019, százalék)

A 2019-es 193 ezer tonnás teljes EU-s gyártott mennyiség egyébként enyhe növekedés az előző évi 186 ezer tonnáról, és a 2016-os 180 ezer tonnás tíz éves mélypontról alapvetően felfelé mozog a piac. Mindezek ellenére az elmúlt tíz év adataiból egy alapvetően csökkenő trend olvasható ki. 2010-ben még 237 ezer tonna mézeskalácsot gyártottak az Európai Unióban.

Az Európai Unió teljes mézeskalács-gyártása (2009-2019, ezer tonna) 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Segít-e a méz az érelmeszesedés megelőzésében?

2024. november 14. 13:10

A méz több mint 180 különböző vegyületet tartalmaz, valamint vitaminokat, ásványi anyagokat és természetes eredetű anyagokat.

Hallott már a 2 másodperces követési távolságról?

2024. november 13. 13:10

Ha még nem hallott, most bemutatjuk, további közlekedésszabályozási javaslatokkal együtt, amelyek az új KRESZ-be kerülhetnek.

Ezek a legjobb fafajok, ha kályhával (is) fűtünk

2024. november 12. 11:10

Melyik tűzifának van a legjobb fűtőértéke és adja a legtöbb hőt? Érdemes-e fenyőfával fűteni? Segítünk eligazodni a fafűtés alapkérdéseiben.

Mi okozhat allergiát télen?

2024. november 11. 16:10

A téli hónapokban más okoz orrdugulást és orrfolyást az embereknél, amit a fűtési szezon száraz, meleg levegője csak még jobban felerősít.

Már bioüzemanyagként is felhasználható az amerikai szójabab

2019. január 29. 13:33

Az amerikai termelők így indulhatnak például európai közbeszerzéseken, minthogy a bizottság kimondta, az Egyesült Államokból származó szójabab energiahordozóként való felhasználása összhangban van az EU előírásaival.

Ez lenne a siker titka? A hagyomány és az innováció találkozása a román mezőgazdaságban

2019. október 1. 11:10

Sok hasonlóságot fedezhetünk fel a román és volt szocialista országok mezőgazdaságában, hiszen ugyanazokkal problémákkal küzdenek: kiöregedő gazdatársadalom, előnytelen birtokszerkezet, a multinacionális vállalatok térhódítási kísérletei és a fogyasztói passzívitás a hazai, illetve a helyben termelt termékek irányába. A problémákra adott válaszok azonban sokszor eltérnek a keleti blokk megoldásaitól, és az uniós források ésszerű felhasználásával Romániának jó esélye van arra, hogy a közeli jövőben a térség meghatározó mezőgazdasági szereplőjévé váljon.

Életmód Képgaléria

Megváltozott az ökológiai termelésről és a termékjelölésről szóló uniós rendelet

2018. június 25. 12:07

Az Európai Bizottság által elvégzett felülvizsgálat szerint az ökológiai termelés uniós jogi keretét fejleszteni kell annak érdekében, hogy szabályai megfeleljenek a fogyasztók magas elvárásainak.

Az EU engedélyezheti a parlagon fekvő földek használatát

2022. március 7. 06:04

Az Európai Unió fontolóra veszi, hogy engedélyezi a gazdálkodóknak az parlagon lévő területek megművelését, különösen az állati takarmányozásra szánt fehérjenövények termesztését. Ezzel azt akarják megakadályozzák az Ukrajnából származó ellátási zavarok túl nagyok legyenek az orosz inváziót követően – közölték tisztviselők.