Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Új termék a Timac AGRO palettáján az olajos növények termésátlagának növelésére

Timac AGRO Hungária Kft.

Az olajos növények fejlett gyökérzetüknek köszönhetően erőteljes tápanyagfeltáró és -felvevő képességgel rendelkeznek, a talaj nehezen felvehető tápanyagkészletét is megfelelően tudják hasznosítani. A magas terméshozam és olajtartalom elérése érdekében azonban elengedhetetlen a jól átgondolt alap- és fejtrágyázás, valamint a lombtrágyázás. A két növény tápanyagigényét tekintve kijelenthető, hogy a fővirágzást megelőző időszakban (csillagbimbós, illetve zöldbimbós állapot) kijuttatott nitrogén, foszfor és bór elősegíti a termékenyülést és a magas olajtartalom elérését.

Erős, egészséges állomány, magas termés

A Timac AGRO FERTILEADER ALPHA termékének alkalmazásával befolyásolni és irányítani tudjuk az olajos növények anyagcsere folyamatait a termés szempontjából legkritikusabbnak tekinthető időszakban, a virágzás ideje alatt. A kijuttatott hatóanyagok (N, P, B) nemcsak közvetlenül hatnak a növények tápanyag-ellátottságára, hanem fokozzák a talajból történő tápanyagfelvételt is. A lombon keresztüli nitrogén-utánpótlás serkenti a kloroplasztiszok működését, ezáltal a fotoszintézist, aminek egyenes következménye a nagyobb termőképletek kialakulása. A növények olajszintézise szintén a kloroplasztiszokban megy végbe mely szintézist az egyenletes foszfor és bór jelenléte tudja biztosítani, illetve fokozni.

A becők és kaszatok elvárt kitelítődése rendkívül tápanyag- és energiaigényes folyamat. A FERTILEADER ALPHA tartalmazza a fehérjeszintézishez szükséges nitrogént és az ATP képzéshez szükséges foszfort.

A termék használatának további előnye, hogy az így kijuttatott tápanyagok 3–5 napon belül beépülnek a növénybe, így akkor nyújtanak segítséget, amikor arra a legnagyobb szükség van.

Fokozott hatás a biostimulátor komplexnek köszönhetően

Az anyagcsere folyamatok katalizálása olyan pozitív változásokat eredményez, melyek hatására fokozódik a növény ellenálló-képessége és produktivitása.

A FERTILEADER ALPHA tartalmazza a két komponensből álló SEACTIV biostimulátor komplexet, melynek izopentil-adenin része az élettani folyamatok szabályozását, glicin-betain-tartalma pedig a stresszfaktorok okozta kockázatok csökkentését teszi lehetővé.

Az izopentil-adenin a klorofilképzés és fotoszintetikus aktivitás fokozása révén gyorsítja a tápanyagtranszportot és a tápanyagok beépülését. Nélkülözhetetlen az ATP és fehérjeszintézis folyamataiban, ezáltal hozzájárul a termésmennyiség és a beltartalmi értékek kialakulásához.

Az antistressz-fehérjék közé tartozó glicin-betain a fotoszintetikus aktivitás növelése mellett fokozza a növények környezeti stresszhatásokkal szembeni tűrőképességét, valamint a gombákkal, baktériumokkal és vírusokkal szembeni ellenálló-képességet.

Kijuttatás, keverhetőség

A fővirágzást megelőző időszakban, csillagbimbós, illetve zöldbimbós állapotban kell kijuttatni 2-3 liter/ha dózisban. A keverék töménysége nem haladhatja meg az 5%-ot.

Kertészeti és gyümölcskultúrákban szintén virágzás előtt kell kijuttatni 3-4 l/ha dózisban (6% töménység).

Növényvédő szerekkel és más termésnövelő anyagokkal történő együttes kijuttatás előtt keverési próbát szükséges végezni! Fagyveszély esetén nem használható, 25 °C-os hőmérséklet felett csak korán reggel vagy késő este lehet permetezni!

Termékösszetétel

Biostimulátor:         SEACTIV-komplex
N:                               5 % (66 g/l)
P₂O₅:                          13 % (171 g/l)
B:                               2 % (26 g/l)

A csillagbimbós állapotban alkalmazott FERTILEADER ALPHA-s kezelés nagyban hozzájárul a termésmennyiség növeléséhez. Erősen savanyú barna erdőtalajon (pH 4,9) a napraforgó termesztéstechnológiába illesztve 3 l/ha-os dózissal FERTILEADER ALPHA termékünk közel 13%-kal növelte a termésátlagot a kontroll technológiához képest.

A FERTILEADER ALPHA hatása a gyakorlatban – napraforgó

További részletekért keresse Timac AGRO szaktanácsadóját, látogasson honlapunkra vagy kövessen minket folyamatosan frissülő Facebook oldalunkon.

Az Ön eredménye a mi valódi sikerünk!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Különböző talajok eltérő vízellátottságának hatása a kukorica és a szemes cirok kezdeti fejlődésére

2025. április 14. 16:10

A globális éghajlatváltozás következtében az extrémitások és stresszhatások a tenyészidőszak bármely szakaszában megjelenhetnek, megnehezítve ezzel a kukorica sikeres és gazdaságos termesztését.

Az őszi káposztarepce magyarországi termesztéshanyatlása, és ami a háttérben meghúzódik

2025. április 9. 11:10

A repcéhez kötődő magyarországi termesztési hajlandóság hanyatlása egyértelműen a termelésbiztonságot veszélyeztető tényezőkre vezethető vissza.

Innováció és kihívások a szójatermesztésben

2025. március 31. 11:10

A Magyar Szója és Fehérjenövény Egyesület továbbképzésén a szója piaci trendjeiről, a növényvédelemről és a talajmegőrzésről is szó esett.

Gáz nélkül szárítunk - költséghatékony megoldás a termények biztonságos tárolására

2025. március 31. 06:40

A mezőgazdasági terményszárítás hagyományosan fosszilis energiahordozókra támaszkodik, ami magas költségekkel és környezeti terheléssel jár. Azonban a gázköltség teljes kiváltása már lehetséges!

Gazdálkodjon okosan!

2022. február 23. 10:48

Több hónapja nem lehet másról hallani, mint, hogy milyen mértékben megemelkedtek a műtrágyaárak. Ennek oka elsősorban az alapanyagárak emelkedése, ami tavaly tavasszal a foszfor drágulásával indult. Ezt követte a kálium, majd ősszel berobbanva a nitrogén is. Ekkor még bizakodva figyelték a gazdálkodók az eseményeket, reménykedve az trend enyhülésében, de az nem következett be.

Maximalizálja a hozamot a termésmennyiséget befolyásoló környezeti stresszhatások csökkentésével!

2022. március 24. 06:57

Belegondolt már abba, hogy mit tehet a növények genetikai potenciáljába kódolt legmagasabb termésszint eléréséért? Igen, elsőre mindenkinek a jó genetika, a növény igényeit maximálisan kielégítő tápanyagutánpótlás és a talajadottságoknak megfelelő agrotechnikai eljárások jutnak eszébe. Mindenki tisztában van a környezeti stresszhatások terméslimitáló hatásával, de sokan inkább csak bosszankodnak miatta, és úgy gondolják nem lehet ellenük tenni.

OldatszezON a TIMAC AGRO biostimulátoros lombtrágyáival

2025. március 21. 16:10

A március elsején beköszöntő hirtelen enyhe napközbeni időjárás beindította a talajban élő szervezetek és az őszi növények életfolyamatait.

Mikrogranulált startertrágyázás - megnyugtató előny az induláshoz

2023. március 18. 05:32

A mikrogranulált startertrágyák használata 10 évvel ezelőtt robbanásszerű fejlődést mutatott hazánkban.