Gépészet

Intelligens megoldások a precíziós gazdálkodáshoz

Agrofórum Online

Talán nem is gondolnánk arra, hogy egy New Holland erőgép vásárlásakor nemcsak egy megbízható társat választunk a mindennapi munkavégzéshez, hanem olyan eszközre is szert teszünk, amely számos kényelmi és munkavégzést segítő funkciója mellett teljes mértékben fejleszthető a legmodernebb automatizálási technológiák alkalmazását illetően.

 

Az IntelliSteerTM a New Holland saját fejlesztésű, az erőgépek kormányhidraulika rendszerébe közvetlenül beavatkozó leggyorsabb és legprecízebb kormányzási megoldása. Az automatizáláshoz szükséges hidraulikus előkészítés számos modell alapfelszereltsége és opcióként is elérhető új gépek rendelése esetén. Kezelőfelülete a multifunkcionális IntelliViewTM kijelző, lelke pedig a Navcontroller navigációs vezérlő modul, mely 3 tengely mentén (fordulás, bólintás, dőlés) méri és kompenzálja a GPS antennának a gép elmozdulásából eredő mérési pontatlanságát. Így bármilyen egyenetlen domborzati viszonyok mellett is mindig pontos kormányzást biztosít. Az AG372 tetőantenna és vevőegység fejlesztésével akár centiméteres pontossággal is dolgozhatunk. Mivel az előkészített gép minden szükséges tartóelemmel és kábelezéssel rendelkezik a beépítés gyorsan és a kabin bontása nélkül kivitelezhető. Az Intelliview monitor a kormányzási funkciókon túl, fejleszthető ISOBUS szabvány alapú (Task Contoller) és hagyományos rendszerű munkagép vezérlésre (IntelliRateTM) is, valamint hamarosan elérhetővé válik a sorvégi forduló fejlesztés is.

Ha olyan erőgépünk van, amely rendelkezik gyári hidraulikus előkészítéssel akár New Holland vagy számos egyéb márkák esetén, lehetőségünk van arra, hogy utólagosan beépített New Holland sorvezetővel fejezzük be a kormányzás kiépítését. Kompatibilis kijelzőink az FM 750 Lite (feloldással), az FM750, az XCN2050 Lite és az XCN2050. Az úgynevezett „hibrid” megoldás előnye, hogy a gyári kiépítéssel egyenértékű rendszert kapunk egy olyan kijelzővel, melyet más erőgépekbe is könnyedén áthelyezhetünk. Abban az esetben is ez a lehetőség javasolt, ha New Holland gépünk előkészített, de nem rendelkezik IntelliViewTM monitorral vagy rendelkezik, de másik monitoron szeretnénk kivitelezni a GPS vezérlési feladatokat.

„GPS fejlesztés lépésről lépésre…”

Érdekli a mezőgazdasági GPS vezérlésekkel kapcsolatos lehetőségek, de fokozatosan szeretne építkezni vagy csak egy továbbfejleszthető megbízható sorvezetőre van most szüksége? Akkor a LITE termékcsaládot pontosan önnek álmodták meg a New Holland PLM ágazatának fejlesztői.

Ha Ön a legmodernebb technológiák elkötelezettje és kiemelt téma az ISOBUS vezérlés a gépparkjában, akkor az XCN2050 Lite sorvezetőt ajánljuk. Csúcskategóriás hatalmas színes LCD kijelzővel rendelkező sorvezető. Az erős fém házon belül stabil Androidos operációs rendszer biztosítja a gyors és biztonságos működést. Az új fejlesztésű, felhasználóbarát Precision IQ kezelőfelülete szabadon szerkeszthető, egyszerűen kezelhető nem kell informatikus végzettség a használatához. Nagyméretű kijelzője megkönnyíti a menürendszer átláthatóságát.  Képes a munkagépek ISOBUS alapú vezérlésére, e tulajdonsága révén kiemelkedik a New Holland sorvezetők kínálatából. Az FM750 Lite, az FM750 sorvezetővel külsőleg teljesen megegyező, csupán szoftveresen leegyszerűsített változata. Továbbfejleszthető minden olyan funkcióra, amire a hagyományos készülék képes. A nagy érintő képernyőnek köszönhetően jól láthatóak a műveleti opciók és a munkavégzés. Feloldó kódok segítségével elérhetővé válik a robotkormányzás, szakaszvezérlés és a sorelzárás is. Teljes sorvezető rendszer egy csomagban, mely könnyedén ki be szerelhető bármilyen gép típusba, márkától függetlenül. Alap funkcióként elérhető az orosz (Glonass) műhold rendszer vétele.

Akár New Holland vagy bármely más típusú erőgéphez keres automata kormányzási megoldásokat, GPS alapú vezérléseket, forduljon hozzánk bizalommal!

AGROTEC Magyarország Kft.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A forgatásos talajművelés előnyös a kultúrnövény fejlődése szempontjából

2024. november 22. 12:10

A talaj szerkezete romolhat a kenés és gyúrás szerkezetromboló hatása miatt. A szántáshoz legalkalmasabb talajállapot a nyirkos talaj.

Kétévente lehet AgrárgépShow, igazodva a nemzetközi trendekhez

2024. november 21. 14:10

A MEGFOSZ minden második évben szeretne AgrárgépShow-t szervezni a HUNGEXPO területén – januárban így a tagjaik nagy része távol marad.

Massey Ferguson 5700 M – ár/érték bajnok típusok

2024. november 20. 08:10

Az akciósan elérhető traktorok ugyanolyan minőségi alkatrészekből álló, átgondoltan felépített erőgépek, mint a nagyobb Massey Fergusonok.

Ultrasekély talajművelés a Lemken Koralin hibrid kultivátorral

2024. november 19. 17:10

Hiánypótló szerepet tölt be a Lemken Koralin hibrid kultivátor, mely az ultrasekély talajművelés területén hozott kedvező tapasztalatokat.

A szántás mellett igen kevés érvet sorakoztathatunk fel – interjú Dr. Gyuricza Csabával

2023. október 13. 14:10

Dr. Gyuricza Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem rektora lapunk számára adott interjújában feltárta meglátásait, többek között a jelenleg uralkodó talajművelési gyakorlat kapcsán.

Automatizált gépek? A CASE IH már a jövővel kísérletezik

2018. július 10. 05:27

A CASE IH elindította az Autonómia és Automatizálási Programját, amelynek részeként kutatásokat és kísérleteket kezdtek valós körülmények között.

A precíziós gazdálkodásé a jövő

2020. február 5. 06:38

Egy precíziós technológia olyan műszaki, informatikai, információs- és termesztéstechnológiai alkalmazások kombinációja, melyek hatékonyabbá teszik a szántóföldi növénytermesztést, a gépüzemeltetést és az üzemszervezést.

Tapasztalatok egy kiforrott termesztési rendszerről - Tanulmányút az Egyesült Államokban

2018. november 7. 12:36

Az Egyesült Államokban a precíziós gazdálkodásnak már „múltja” van, ennek köszönhetően termőzóna-lehatárolásnál a hozamtérképek sorozatára alapozhatnak. A drónokkal, multi- és hiperspektrális kamerákkal minden egyetem intenzíven kísérletezik, több cég komoly, igazi hightech szolgáltatást épít rájuk.