Az első nyolc hónapban a hazai személyautó és kishaszonjármű forgalomba helyezések száma 9,5 százalékkal nőtt – derült ki a Datahouse adatiból. Összesen 100 752 járművet adtak el a két kategóriában eddig ebben az évben. A két évvel ezelőttihez képest jelentősebb, 37 százalékos a mínusz.
Augusztusban 11 523 személyautó és kishaszonjármű kelt el, ez 8,3 százalékos visszaesés tavaly augusztushoz képest. A zuhanás fokozódását jelenti a júliusi 11 százalékos csökkenést követően.
Az összevont listán augusztusban Suzuki, Toyota, Ford, Kia, Volkswagen sorrend alakult ki. A teljes nyolc hónap éllovasait nézve viszont már Suzuki, Toyota, Ford, Dacia Kia a sorrend.
A tavalyhoz képest 17 százalékkal 3677 darabosra bővült pick-up-piacon továbbra is a Ford Ranger az első 58 százalékos piaci részesedéssel a január-augusztusi időszak adatai alapján. Őrzi második helyét az 1034 darabot értékesítő Toyota Hilux, a harmadik helyen továbbra is a Mitsubishi L200 áll 4,9 százalékos piaci részesedéssel. Utánuk a Isuzu D-Max, Nissan Navara, SsangYong Grand Musso, Volkswagen Amarok és Jeep Gladiator sorrend alakult ki augusztus végére.
A kisebb méretű SUV-okat tartalmazó B-SUV kategória az első a szegmensek listáján 19 184 darabbal és 19 százalékos piacrésszel. A közepes, az alsó-közép kategóriájú C-SUV a harmadik 13 821 darabbal és 13,7 százalékkal. Előzőben Suzuki Vitara, Dacia Duster és Jeep Renegade sorrend, míg a másodikban Kia Sportage, Toyota RAV-4, Hyundai Tucson sorrend alakult ki az élen.
Az éves alapon 11 százalékkal 6027 darabosra hízott furgon-piacon a Ford Transit vezet továbbra is. A Fiat Ducato második, a Renault Master pedig harmadik.
Augusztusban egyébként csaknem 11 ezer importált használt személyautót regisztráltak Magyarországon, 12 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában - számolt be az MTI a JóAutók.hu és a DataHouse adatai alapján.
Az első negyedévben az importált használt autók száma még 18 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbi értékektől. Április óta azonban a piac szereplői fokozatosan hozzák be a lemaradást, az idei első nyolc hónap összesített adatai már csak 1,9 százalékos elmaradást mutatnak az előző év hasonló időszakához képest.