A Covid-19 járvány okozta nehézségek leküzdése után a cégek megkezdték a felkészülést a következő Agritechnica kiállításra. A hosszú kihagyás alatt a legtöbb műhelyben komoly fejlesztési tevékenység folyt, aminek eredményeként Hannoverben igen sok és érdekes új géppel, technológiával találkozhatunk. Ezek a megállapítások érvényesek az Amazone Group tevékenységére is, ezért a közelmúltban tartott igen gazdag virtuális bemutató eredményeit, tömörítve, két részletben mutatjuk be.
A sajtótájékoztató elején Christian Dreyer rövid tájékoztatást adott a társaság eredményeiről és terveiről.
1. A társaság eredményei:
- 2020-ban, a 15%-os növekedés eredményeként 537 millió eurós bevételt értek el.
- A 2021-es év sikeresen indult.
- A jó eladási és rendelési adatok egyaránt érvényesek a talajművelő gép, vetőgép, műtrágyaszóró gép, permetezőgép és sorközművelő gép szegmensben.
2. Beruházási és fejlesztési projektek
- A Bramsche központot 8.000 m² fedett és 33.000 m² nyitott területtel bővítik.
- Az oroszországi Samara üzemet 10.000 m² fedett csarnokkal bővítik.
- Moszkvában 6.400 m² területű csarnokkal és 22.500 m² nyitott területtel rendelkező kereskedelmi központot nyitottak.
- A nemzetközi kereskedelmi hálózatot bővítették:
- Az Észak-Amerikai és Ukrajnai eladások lényegesen növekedtek,
- Új kereskedelmi vállalkozást alapítottak Lengyelországban és az USA-ban.
- A Schmotzer kultivátor üzletág egymást követő harmadik évben is sikeres.
- Az Amazone Group beruházása 2021-ben elérte a 30 millió eurót.
3. Jövőbeni kilátások és lehetőségek
- Az Amazone a beszállítói problémák ellenére, folyamatosan dolgozik és készül a következő tavaszi feladatokra.
- Az Amazone a DLG partnereként részt vesz a következő Agritechnica kiállításon (2022.02.27 – 03.06).
- A jelenlegi sajtótájékoztatón azok az innovációk szerepelnek, amelyek a kiállításon kerülnek bemutatásra.
- Az Amazone célja a farmerek és bérvállalkozók ellátása innovatív gépekkel, megoldásokkal, amelyek segítik a fenntartható mezőgazdasági termelést.
- Az Amazone együttműködve egyetemekkel és más partnerekkel nagy előrelépést ért el a precíziós, automatizálási és robot projektek területén. Ilyen például a vontatott UX SmartSprayer, amely magasabb szintet ért el az intelligens növényvédelmi technológiában.
- Az Amazone komoly eredményeket ért el a gyártósorok fejlesztésében, amelyek lehetővé teszik a piaci elvárások teljesítését.
- Az Amazone családi vállalkozás negyedik generációja továbbra is mindent megtesz a farmerek, a bérvállalkozók és a kereskedők igényeinek kielégítése érdekében.
Az általános tájékoztató után Christian Dreyer bejelentette, hogy a program folytatásában betekintést adnak a cég által kifejlesztett, a talajművelési, vetési, műtrágyázási és növényvédelmi technológiák megvalósítására alkalmas új innovatív gépekről és a jövőbeni tervekről.
Talajművelés
Tyrok 400 féligfüggesztett váltvaforgató eke
Tyrok 400 az ekék új „zászlóshajója” nagyobb sebességgel, ugyanakkor kisebb kopással dolgozik. Az új ekék 7/8/9 eketestes változatban készülnek a 400 LE teljesítménykategória traktoraihoz.
Teres 300 függeszett váltvaforgató eke
A függesztett ekék új kategóriája, 4/5/6 eketestes változatban készül a 300 LE teljesítményű traktorokhoz. Az ekék növelt munkasebességre képesek, jó kopásálló munkaszervekkel.
Cobra-2TX vontatott sekély kultivátor
Az ultrasekély talajművelési rendszerhez kifejlesztett kultivátor aprítja, keveri a tarlómaradványokat és tökéletes talajállapotot alakít ki. Az új Cobra 6 sekély kultivátor 6 és 7 m munkaszélességben készül.
Ceus-TX kombinált tárcsás kultivátor
A kombinált művelőelemes kultivátor felszíni sekély porhanyítást, keverést és mélyebb lazítást végez egy menetben. A Ceus-TX vontatott kombinált kultivátor 3 és 4 m munkaszélességben készül.
C-Mix Ultra kultivátor szerszámok hidraulikus túlterhelés elleni védelemmel
Az új kultivátor szerszámszárakat a Cenius és Ceus típusokhoz fejlesztették ki. A C-Mix Ultra szerszámszárak egyaránt alkalmazhatók a 4-8 m munkaszélességű Cenius-2TX kultivátorokhoz és a 4-7 m munkaszélességű Cenius-2TX kombinált tárcsás kultivátorokhoz.
C-Mix lúdtalp kapák sekély műveléshez
A C-Mix lúdtalp kapa választékot kiegészítették a HD kopásálló változattal. A szántóföldi területek megfelelő állapotban tartása és a talajnedvesség megőrzése érdekében a sekély talajművelés ismét előtérbe került. A gyommagvak és a betakarítás során kihullott magvak felszínközeli elhelyezése sekély műveléssel megvalósítható. Erre a feladatra kiválóan alkalmas az új lúdtalp kapa.
X-Cutter tárcsa
Az aprító és keverő hatás fokozása érdekében a Catros kompakt tárcsákhoz kifejlesztették az X-Cutter tárcsalevelet. A speciális, hullámos kialakítású profil sekély művelésnél különösen előnyös tulajdonságokkal rendelkezik. A 480 mm átmérőjű tárcsalevelek 2-8 mm mélységben, nagy kerületi sebességgel dolgoznak.
TopCut tool carrier projekt
A tarlóhántás mélysége a jövőben kiemelt fontosságú lesz. A megfelelő talajnedvesség biztosítása, a növényvédő szerek mennyiségének csökkentése érdekében a munkamélység pontos tartása elengedhetetlen feladat. Ennek megvalósításhoz fejlesztették ki a TopCut tool carrier eszköz családot. A TopCut 12000-2 eszközhordozó 12 m széles és különböző vágó-aprító és elmunkáló eszközzel felszerelhető. A művelőelemsor késes hengerrel vagy hullámos élű tárcsákkal, az elmunkáló rész henger, henger borona vagy rugós kultivátor lehet.
KE 02 Rotamix rotációs borona
A nagy teljesítményű KE 02 rotációs borona 3/4/6 m munkaszélességben készül a 240-400 LE teljesítménykategóriás traktorokhoz. Az innovatív Rotamix rendszerű rotációs boronák kiválóan alkalmasak nehéz művelésű talajok intenzív aprítására, porhanyítására.
Vetés
TwinTeC Special kéttárcsás vetőcsoroszlya
A Cataya hagyományos gabonavetőgépet 2019-ben módosították, amelynek eredményeként létrejött a Cataya Special típus, 650 literes magtartállyal és RoTeC vetőcsoroszlyával. A Cataya Special vetőgéphez most TwinTeC Special kéttárcsás vetőcsoroszlyát ajánlanak, amely pontos vetésmélység szabályzást tesz lehetővé. A 340 mm átmérőjű kéttárcsás csoroszlyák max. 40 kg terheléssel dolgoznak és a Control 50 mélységhatároló kerékkel biztosítják az előírt mélység tartását.
Függesztett vetőkombináció: CombiDisc 3000 kompakt tárcsa + Precea precíziós pneumatikus vetőgép
A vetőkombináció könnyű és közepes talajokon max. 15 km/h sebességű munkavégzésre alkalmas. A Precea pneumatikus vetőgép új magleválasztó rendszere biztosítja a precíz magelhelyezés lehetőségét. Az egyenként leválasztott mag a soronkénti kijuttató csatornán keresztül jut a talajba.
Hidraulikus művelőutas rendszer a Precea pneumatikus vetőgéphez
A hidraulikus művelőutas rendszer úgy valósítja meg a művelőút létrehozását, hogy nem kell kikapcsolni egyetlen vetőkocsit sem, mivel azt egyszerűen oldalra helyezi. Az oldaleltolás maximális mértéke 400 mm. A műtrágya-kijuttató csoroszlya együtt mozog a vetőelemmel. A hidraulikus művelőutas rendszerrel jól lehet alkalmazkodni a nyomtávhoz, az abroncsszélességhez és a permetezőgép keretszélességéhez.
SmartForce automatikus csoroszlya leszorítóerő-szabályzás Precea Super pneumatikus vetőgéphez
A talajféleséghez és állapothoz igazodó csoroszlya leszorítóerő-szabályozás a megfelelő vetésmélység biztosításának alapfeltétele. A Precea Super pneumatikus vetőgéphez kifejlesztett SmartForce automatikus csoroszlyaszabályozó hidraulikus rendszer, a PreTec csoroszlya terhelésének mérésével teremti meg a pontos szabályzás feltételét.
Késes henger a Cirrus 6003-2 vontatott vetőgép-kombinációhoz
A vetőgép elején elhelyezett késes hengerrel munkamenetet, időt és költségcsökkentést lehet elérni. A késes henger chevron rendszerű pályája különleges lehetőségekkel bír. A késes hengerek előnyös tulajdonságai agyagos talajú tarlón érvényesülnek igazán. A magas tarló és a takarónövény bedolgozásával nedvesség megőrző mulcs réteget lehet kialakítani.