Agrárgazdaság

Oroszország újraindítja a marha- és sertéshús importot Brazíliából

Agrofórum Online

Oroszország november 25-től újraindítja a marha- és sertéshús-importot a brazíliai termelők 12 leányvállalatától – közölte a moszkvai mezőgazdasági biztonsági felügyelet.

A brazil marha- és sertéshús termelőkre vonatkozó orosz korlátozások többsége 2017 óta van érvényben a ractopamin takarmány-adalékanyag állítólagos használata miatt. A brazil húsipari csoportok tagadták az adalékanyag használatát. Moszkva a múlt héten engedélyezte a marhahús behozatalát a brazil marhahús-exportőrök további három vállalata számára, mivel a belföldi kínálat növelése érdekében tettek lépéseket az oroszok.

Csütörtöktől kilenc sertéshúst és három marhahúst előállító cégtől folytatódik a további ellátás – tette hozzá a Rosselkhoznadzor felügyeleti szerv. A konkrét gyártókat nem nevezték meg. „A Rosselkhoznadzor továbbra is azon dolgozik, hogy bővítse azon brazil termelők listáját, amelyek tanúsítvánnyal rendelkeznek ahhoz, hogy marhahúst szállítsanak Oroszországnak” – áll a közleményben.

Brazília legnagyobb marhahús-feldolgozói – a JBS SA, a Minerva SA és a Marfrig Global Foods SA – nem válaszoltak a Reuters hírügynökség témával kapcsolatos megkereséseire. Oroszország 2022-ben 200 000 tonna marhahús vámmentes behozatali kvótáját tervezi megállapítani, hogy növelje a belföldi kínálatot azon intézkedések részeként, amelyek a kormány reményei szerint segítik majd az ötéves csúcson lévő oroszországi infláció stabilizálását.

Brazília – a világ legnagyobb marhahús-exportőre – számára Oroszország ígéretes piac, mivel Kínába irányuló exportját szeptemberben átmenetileg felfüggesztették, miután a dél-amerikai országban két atipikus kergemarhakóros esetet jelentettek. Akkora brazil mezőgazdasági minisztérium hangsúlyozta, hogy a két eset spontán módon keletkezett, és nem kapcsolódnak szennyezett takarmányhoz, mint a klasszikus kergemarhakór esetében.

A szarvasmarhák eseteinek bejelentése óta Brazília két neurodegeneratív Creutzfeldt-Jakob-rendellenességet is jelentett emberekben, bár a mezőgazdasági tisztviselők szerint ezek nem állnak összefüggésben a marhahús fogyasztásával.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A hamuzsírkínálat közelít az ukrajnai háború előtti szinthez

2024. november 3. 15:10

A mezőgazdaságban talajkondicionálóként is alkalmazzák, mivel káliumot biztosít a talajnak, ami fontos tápanyag a növények számára.

Az orosz támadások kulcsfontosságú gabonaszállításokat késleltetnek

2024. október 30. 11:10

A brit védelmi hírszerzés szerint legalább négy kereskedelmi hajót találtak el orosz hadianyagokkal a Fekete-tengeren október 5. és 14. között.

Az élelmiszerdrágulás lassulása nem nyugtatja meg a vásárlókat

2024. október 28. 16:10

A Nestlé mindössze 1,6%-kal emelte az árakat január és szeptember között, szemben a 2022 utolsó hónapjaiban tapasztalt több mint 10%-kal.

Baj lehet, 60 éve nem volt ilyen kakaóhiány

2024. október 28. 09:40

A világ legnagyobb termelőjének számító Elefántcsontpart alacsonyabb kakaótermelése a kakaó drágulásának oka.

Oroszország csapást mért Odessza gabonakikötőjére

2023. július 19. 07:40

Oroszország azt állítja, hogy visszatérhet a gabonaegyezséghez, de csak akkor, ha teljesítik a saját élelmiszer- és műtrágyaexportjára vonatkozó szabályok enyhítésére vonatkozó követeléseit.

A háború ellenére több orosz búzát vásárol Egyiptom

2022. április 23. 11:17

Az importőrök még mindig "próbálnak kitalálni egy biztonságos csatornát" a már leszállított orosz rakományok kifizetésére.

Moszkva szerint a fekete-tengeri gabonamegállapodás majdnem véget ért

2023. április 14. 07:36

A követelések közé tartozik a kikötőkhöz való hozzáférés, a Togliatti-Odessza ammóniavezeték újraindítása, amely lehetővé teszi, hogy Oroszország a vegyszert Ukrajna kikötőjébe juttassa.

Negyedével csökken a gabonatermés az aszály miatt

2021. augusztus 22. 05:37

Kazahsztánt, Közép-Ázsia legnagyobb gabonatermelőjét nyáron száraz és meleg időjárás sújtotta, de a magas készletek és az Oroszországból származó import várhatóan támogatja a gabonaellátását a július 1-jén kezdődő 2021/22-es szezonban.