Agrárközélet

A kínai export miatt kell javítaniuk a búza minőségén a franciáknak

Agrofórum Online

A francia gabonaágazatnak magasabb minőségű búzát kell kínálnia a kínai ipar igényeinek kielégítésére és a növény-egészségügyi ellenőrzések megerősítésére, ha tovább kívánja bővíteni a Kínába irányuló értékesítéseket – mondta a COFCO International vezető menedzsere.

A Kínába irányuló francia búzaexport volumene az elmúlt évben megugrott, mivel Franciaország azon kevés jóváhagyott beszállítók között van, amelyek képesek megfelelő mennyiségben szállítani a robusztus kínai keresletet kielégítése érdekében.

Sun Wei, a kínai állam által ellenőrzött gabonakereskedő COFCO International vállalat búzával foglalkozó vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy a francia búzaexport rekordmagasságot, 2,5 millió tonnát ért el 2020-ban.

„A kínai piac további fejlesztése érdekében arra ösztönözzük a francia szektort, hogy kiváló és közepes minőségű búzát állítson elő exportra, és ezáltal kielégítse a kínai igényeket” – mondta a France Export Cereales (FEC) export-promóciós csoport által szervezett szemináriumon Sun Wei. „Azt akarjuk, hogy francia partnereink mélyebben megismerjék a kínai ügyfelek igényeit és elvárásait” – hangsúlyozta videóüzenetben, és javasolta a két ország közötti szorosabb együttműködést.

Franciaország július óta már csaknem 1,6 millió tonna búzát szállított Kínába. Egyes kereskedők 2 millió tonnás potenciált láttak a teljes 2020/21-es gazdálkodási szezonban, bár a szállítmányok mennyisége január óta csökken, a kereskedők az ausztráliai új termés miatti versenyre hivatkoznak.

A francia búza többnyire alacsonyabb fehérjetartalmú, mint Kína hazai termése, és nem az a fajta, amelyből a magasabb fehérjetartalom miatt Kína általában importra törekszik – hívta fel a figyelmet a Thomson Reuters hírügynökség.

Sun Wei rámutatott néhány növény-egészségügyi kérdésre az elmúlt években a Kínába szállított francia búza kapcsán. „Azt kérjük, hogy a francia szektor folyamatosan erősítse meg a karanténhoz kapcsolódó kritériumok ellenőrzését annak érdekében, hogy könnyebben fejlessze a búzakereskedelmet a két ország között” – mondta a COFCO International vállalat búzával foglalkozó vezérigazgató-helyettese.

Li Zhao Yu, a FEC pekingi képviselője nyomatékosította annak szükségességét, hogy a francia búza minőségi előírásai emelkedjenek, és elmondta a konferencia résztvevőinek, hogy a versenyek fokozódik és más országokból is tudnak vásárolni, beleértve a Kínával határos Kazahsztánt is.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Ha gyorsan akarsz haladni, menj egyedül! – Ha messzire akarsz érni, keress társakat!

2024. november 15. 12:10

A Magyar Növényvédelmi Szövetség küldetése a növényvédőszer-gyártó vállalkozások szakmai érdekképviselete hazánkban.

Mire számíthatnak az amerikai gazdák Trump elnöksége alatt?

2024. november 12. 13:10

Donald Trumpot választották meg az Egyesült Államok 47. elnökének. Mit várhatnak tőle az amerikai mezőgazdasági termelők?

Szibéria a szemünk láttára válik mezőgazdasági nagyhatalommá?

2024. november 11. 07:10

A globális felmelegedésnek rengeteg vesztese van, de akadhat néhány nyertese is. Mi várható Oroszországban?

4 ok, amiért a kőris jobb tűzifa, mint a híre

2024. november 3. 10:10

A tűzifafajok közül a kőrisnek nincs jó híre. Pedig számos érv szól amellett, hogy éppen ezt a keményfát használjuk a kályhában vagy kandallóban.

Bővül a legnagyobb francia gabonaexport terminál forgalma

2023. január 8. 11:48

Franciaország az Európai Unió legnagyobb gabonabeszállítója, és élénk búzaszállításai hozzájárultak az EU teljes búzaexportjának növekedéséhez.

A francia gabonafélék terméskilátásai az esőzések ellenére sem javulnak

2023. július 3. 10:40

Franciaországban a gabonafélék többségének állapota az ötödik hete romlott a meleg és száraz időszakot megszakító záporok ellenére.

A francia almatermesztőket is hátrányosan érinti az olcsó lengyel alma

2019. október 15. 11:36

Lengyelországban oly mértékben felfutott az almatermesztés, hála az uniós támogatásnak és az infrastruktúra fejlődésének, hogy az exporttal szemben a francia gazdák védtelennek érzik magukat.

A francia termelők vethetnek a parlagon lévő földeken

2022. április 27. 08:03

Franciaországban a gazdálkodók kezdik megművelni a parlagon lévő földeket gabonával és olajosmag-növényekkel.