Agrárközélet

Csak elektronikusan lehet állati eredetű melléktermékkel kapcsolatos jelentéseket benyújtani

NÉBIH

Megkezdődött a 2018-as jelentéstételi időszak az állati melléktermékekre vonatkozóan. Az idei évtől kötelezően elektronikusan benyújtandó jelentést a NÉBIH új Állati Eredetű Melléktermék Bejelentő Rendszerében tehetik meg ügyfelek.

Megkezdődött a 2018-as évre vonatkozó állati melléktermékkel kapcsolatos jelentési időszak. A jelentési időszak 2019. március 1-ig tart.

2019 januárjától a jelentéseket már csak elektronikus úton lehet teljesíteni, így megszűnt a papír alapon történő éves jelentés beadásának lehetősége.

Az előző évekhez képest változott az elektronikus bejelentő felület is.

A korábbi MEBER rendszert a NÉBIH Állati Eredetű Melléktermék Bejelentő Rendszere, röviden MR váltja fel. A MEBER rendszer (https://meber.nebih.gov.hu/meber/portal/) tehát megszűnik, ezért innentől már az MR felületén nyújtsák be jelentéseiket.

Az új MR felület a NÉBIH Ügyfélprofil Rendszerén keresztül érhető el, amelyhez az Ügyfélprofil Rendszeren belül a NÉBIH ügykatalógusában meg kell keresni az „Állati eredetű melléktermék éves vagy időszakos jelentés benyújtása” ügyet.

Az ügy kereshető kulcsszavakkal (például „melléktermék”), illetve elérhető a megfelelő menüpontokat kiválasztva (Ügyintézés és felügyeleti díj bevallás/Állat/Állati melléktermék/Állati eredetű melléktermék éves vagy időszakos jelentés benyújtása), vagy ide kattintva.

Az MR felületét a kiválasztott ügy leírásában a „Tovább az e-ügyintézéshez” gombra kattintva lehet elérni. Az MR felhasználói kézikönyve itt érhető el.

A jelentéseket az Ügyfélprofil Rendszerbe ügyfélkapus elérhetőségével bejelentkezett felhasználó a saját, illetve érvényes meghatalmazás esetén a meghatalmazója nevében is feltöltheti az MR-be. A meghatalmazás az Ügyfélprofil rendszer „Meghatalmazás” menüpontjában kérelmezhető.

Vonatkozó jogszabályhelyek:
2008. évi XLVI. törvény az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről 19. § (1)
45/2012. (V. 8.) VM rendelet a nem emberi fogyasztásra szánt állati eredetű melléktermékekre vonatkozó állategészségügyi szabályok megállapításáról 17. §

További kérdés esetén, keresse fel a Nébih ügyfélszolgálatát az alábbi elérhetőségek valamelyikén:

Nébih Ügyfélprofil Rendszerével, meghatalmazásokkal, általános jellegű kérdésekkel kapcsolatosan:

telefonszám: 06-1/336-9024

e-mail: ugyfelszolgalat@nebih.gov.hu

Állati melléktermékekkel, az MR szakrendszer használatával kapcsolatos szakmai kérdésekkel:

e-mail: allatimellektermek@nebih.gov.hu

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megvan a terv, az évtized végére megszüntethető az éhezés

2024. december 18. 16:10

Az éhezés elleni harcban világszerte kulcsszerepet kaphat a mesterséges intelligencia.

Uniós vetőmagrendelet: több jogot akarnak a gazdálkodók

2024. december 18. 13:10

Az uniós vetőmagrendelet módosítása miatt 139 szervezet nyílt levélben követel több jogot a gazdáknak a nemesítésben és forgalmazásban.

Hogyan tudja a gazdaság vezetője a jó alkalmazottat megtartani?

2024. december 15. 12:10

A mezőgazdaságban folyamatosan kevés a munkavállaló. A legtöbb gazdaságban probléma ez. Néhány alapvető módszer a foglalkoztatottak megtartására.

Hogyan lesz a jó zongoraművészből kiváló marketinges?

2024. december 13. 11:40

Ahhoz, hogy maradandót alkoss a munkáddal, ki kell tűnnöd az átlagból, ott kell lennie valami plusznak önmagadból is.

Őszi témák, 1.: innovatív és rezisztens borszőlő fajták

2023. október 17. 16:40

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (továbbiakban Nébih) Helvécia állomásán egy rendezvény szervezésének keretein belül került bemutatásra egy új ültetvény, ahol innovatív és rezisztens borszőlő fajtákat vizsgálnak a szakemberek.

Idén is tesztelték az öko búzákat

2023. január 3. 14:26

Második alkalommal tesztelte az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet, a Vetőmag Szövetség és a NÉBIH az öko őszi búzákat. A fajtakísérlet eredménye fontos információkat ad a hazánkban egyre nagyobb területen megvalósuló ökológiai gazdálkodás számára.

A hazai őszi búza magtételek belső Fusarium-fertőzöttsége 2017-ben

2018. december 27. 10:36

NÉBIH Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatóságán (NTAI) (és jogelődeinél) az 1970-es évek eleje óta figyelemmel kísérik az őszi búza belső Fusarium szemfertőzöttségét.