Agrárközélet

Eladja állategészségügyi részlegét a Bayer

Agrofórum Online

A Monsanto felvásárlása óta átalakulóban lévő német cég az Elanconak adja el a részleget. A Bayer 5,32 milliárd dollár készpénzt és 2,28 milliárd dollár értékű Elanco részvényt kap a megállapodás alapján. Ezzel a világ második legnagyobb szereplője jön létre a piacon, mindössze a Pfiezerből kiváló Zoetis rendelkezik majd nagyobb bevétellel – állapította meg az Equilor Befektetési Zrt. A tranzakciót jövő év közepére zárhatják le az Elancoval, amely csaknem kilencven országában van jelen.

A Bayer legkisebb, állategészségügyi üzletága 3700 dolgozónak ad munkát, ez a társaság teljes dolgozói állományának mindössze három százalékát teszi ki.

A Bayer még tavaly novemberben hozott döntést az állategészségügyi üzletág értékesítéséről. A jövőben a gyógyszeripari és a mezőgazdasági üzletágra akarnak koncentrálni.

Egyes vélemények szerint az eladásból származó bevétel a Bayernek jól jöhet a Monsanto megvásárlása után keletkező bírságok enyhítése miatt. A piacon azt is elképzelhetőnek tartják, hogy újabb eladások is jöhetnek a jövőben a Bayer részéről.

A Bayer árfolyama ma 0,1 százalékkal 66,1 euróig emelkedett délelőtt a frankfurti tőzsdén azt követően, hogy kedden 0,5 százalékkal csökkent az árfolyam. Hétfőn és múlt pénteken azonban látványosan 2,6-2,6 százalékkal emelkedett az árfolyam, amely 66,3 eurón hagyta el a parkettet a hétfői záráskor. A kurzus csaknem két hete 67,6 eurón lokális csúcsig emelkedett, azt megelőzően csak március közepe előtt járt magasabb szinten.

Az elemzők továbbra is optimisták a Bayerrel kapcsolatban, hiszen az egy éven belüli célárfolyam 77,84 euró, ami 17,7 százalékos felértékelődést vetít előre a Marketscreener tőzsdei adatbázisa szerint. Ez azt jelenti, hogy a 27 elemző szerint jövő augusztusig legalább egyszer meghaladja a csaknem 78 eurós részvényenkénti árfolyamot a kurzus. Az átlagos ajánlás felülsúlyozás, azaz annak ajánlanak vételt, akinek már van Bayer részvénye, de azoknak, akiknek nincs még nem javasolják a vételt, azaz a pozíciók kiépítését.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Géntechnológia: EU-megállapodás a küszöbön

2025. március 9. 08:10

Az Európai Unió egyre közelebb kerül ahhoz, hogy közös álláspontot alakítson ki az új növénynemesítési technológiák (NZT) szabályozásáról.

Különleges magyar megoldásokat díjaztak, amelyek versenyképesebbé tehetik a mezőgazdaságot

2025. február 18. 14:40

Kihirdették a K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázat nyerteseit. A pályázók az agráriumhoz köthető problémákra keresik a választ.

EU-s agrárpolitikai konfliktust okozhat a lengyel elnökség

2025. január 28. 16:10

Lengyelország az olcsó brazil hústól és cukortól félti az uniós gazdákat. További agrártémák a vetőmag-szabályozás és az állatszállítás.

Több ezer állami ösztöndíjas hely vár a MATE-n!

2025. január 22. 15:10

A MATE minden hallgatónak magas szintű tudást biztosít. Az egyik legjobb agráregyetemen ösztöndíjas helyek várják a jelentkezőket.

Csökkentették a Bayer kétmilliárd dolláros büntetését

2019. július 22. 08:59

Egy idős, amerikai házaspár perelte a Bayert, állításuk szerint a Roundup gyomírtó szer rákot okozott nekik, és emiatt követeltek kártérítést.

Regeneratív szemléletű üzleti modell a mezőgazdaságban?

2024. június 23. 10:10

A Bayer igazgatója a regeneratív mezőgazdaságot támogatja. Ehhez szerinte új, eredményközpontú üzleti szemléletre és digitalizációra van szükség.

Az Adengo helye a gyomirtási stratégiámban

2019. február 18. 16:47

Kelet-Baranyában végzem a munkámat, nagyon változatos vetésforgóban, mely a kukorica és a kalászosok mellett szóját, zöldborsót, napraforgót, cukorrépát, őszi káposztarepcét is tartalmaz. A termesztett növények közt van nehezen gyomirtható is.

Áll a bál a glifozát miatt

2024. május 4. 10:10

A Bayer glifozát gyomirtó szere emberi jogi aktivisták szerint egészségügyi és környezeti kockázatot jelent, ezért fordultak az OECD-hez.