Agrárközélet

Érdekes magyar innováció: eljárás a génmódosított állatok ellenanyag-termelésének fokozására

Szuperfarm

Az ELTE és a Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpont cége olyan eljárást dolgozott ki, amellyel növelni lehet az ellenanyag-termelés hatékonyságát genetikailag módosított állatokban.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) és a Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpont startup cége, az ImmunoGenes génmódosított állatok ellenanyag-termelésével foglalkozó projektje is bekerült a száz legérdekesebb magyar innováció közzé – mondta a kutatócsoport vezetője az M1 aktuális csatornán kedden.

Kacskovics Imre elmondta: a 2007-ben kifejlesztet eljárással jelentősen lehet növelni az ellenanyag-termelés hatékonyságát genetikailag módosított állatokban.

Egy génmódosított állat hagyományos társaihoz képest gyorsabban és többfajta antitestet termel, amelyeket átalakítás után emberi terápiára, tumor vagy krónikus gyulladások kezelésére is lehet használni – hangsúlyozta a kutató. Hozzátette: a felfedezés véletlenül történt és mára világszabadalom lett.

A közelmúltban kiadták A 100 legérdekesebb magyar innováció című könyvet, ami szeptemberben, a Teret adunk az innovációnak címmel indított magyar innovációs program részeként jelent meg.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Ha gyorsan akarsz haladni, menj egyedül! – Ha messzire akarsz érni, keress társakat!

2024. november 15. 12:10

A Magyar Növényvédelmi Szövetség küldetése a növényvédőszer-gyártó vállalkozások szakmai érdekképviselete hazánkban.

Mire számíthatnak az amerikai gazdák Trump elnöksége alatt?

2024. november 12. 13:10

Donald Trumpot választották meg az Egyesült Államok 47. elnökének. Mit várhatnak tőle az amerikai mezőgazdasági termelők?

Szibéria a szemünk láttára válik mezőgazdasági nagyhatalommá?

2024. november 11. 07:10

A globális felmelegedésnek rengeteg vesztese van, de akadhat néhány nyertese is. Mi várható Oroszországban?

4 ok, amiért a kőris jobb tűzifa, mint a híre

2024. november 3. 10:10

A tűzifafajok közül a kőrisnek nincs jó híre. Pedig számos érv szól amellett, hogy éppen ezt a keményfát használjuk a kályhában vagy kandallóban.

A gyengébb minőségű jutalomfalatok is motiválják a kutyákat

2024. január 21. 16:10

A jutalom értékcsökkenésének a teljesítményre gyakorolt hatását vizsgálták az ELTE, illetve a Buenos Aires Egyetem és a Déli Nemzeti Egyetem (Universidad Nacional del Sur) kutatói, akik a Journal of Veterinary Behavior folyóiratban számoltak be az eredményekről.

Az utak sózása a talajban csírázó növények zöldülésére rossz hatással van

2023. november 12. 07:10

A talajok sótartalmának növekedése globális probléma, a termőterületek szikesedése világszerte több, mint másfél milliárd embert érint. Az ELTE TTK kutatóinak friss vizsgálatából kiderül, hogy a magas sókoncentráció hogyan befolyásolja többek között a búza csíranövények fejlődését, és hogy mit tehetünk a károk csökkentéséért.

Bármikor kitörhet a székelyföldi vulkán

2023. december 17. 13:10

Hiába van szunnyadó fázisban egy vulkán, nagyon gyorsan aktív állapotba kerülhet és nagy robbanásokkal törhet ki.

Megvan az alföldi aszály ellenszere?

2024. február 10. 10:10

A légkörből hiányzó víz miatt nem érkezik elég csapadék az Alföldre az aszályos időszakban. Ennek enyhítésére a vizes élőhelyek, a rétek-legelők visszaállítását javasolják az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) kutatói legújabb elemzésükben.