Agrárközélet

Magyar sportlovak versenyezhetnek Kínában

Külgazdasági és Külügyminisztérium

Kiemelt újságírói érdeklődés mellett, 2019. október 18-án megérkezett Budapestről Sanghajba az első 15 magyar versenylovat szállító repülőgép.

A Sanghaji Lovassport Szövetség és a Magyar Lovassport Szövetség még 2018 novemberében, az első China International Import Expo (CIIE) során kötött együttműködési megállapodást. A versenylovak ennek keretében kerültek új tulajdonosaikhoz. A lovak 30 napos karantént követően kezdhetik meg a versenyeket Kínában. A lovak értékesítése annak az együttműködésnek az első eleme, melyet a felek tervei szerint több területet is értintő szakmai együttműködés és újabb lovak szállítása követ.

Dr. Budai Gyula, a Külgazdasági és Külügyminisztérium miniszteri biztosa a tavalyi aláíráson is részt vett. Most úgy nyilatkozott:

„Németország és Hollandia, a két sportlótenyésztő nagyhatalom után, már Magyarország is megjelent a kínai piacon. A világ legnépesebb országában egyre népszerűbbek a lovas sportok. Jelentős fizetőképes kereslet van tehát a távol-keleti országban. Ez Magyarország számára azért is fontos, mert ezen a területen is fel tudunk zárkózni a világ élvonalához”. A külső piacok fejlesztéséért és koordinálásáért felelős miniszteri biztos hozzátette: „Az együttműködés egyik célja magyar sportlovak kínai piacon történő értékesítésének támogatása, mely hosszú távon is garantálja, hogy a kínai versenyló génállomány egészséges legyen, az elvárásoknak megfelelő módon frissüljön, valamint rendszeres szakmai tapasztalatcsere induljon el a felek között.”

Az együttműködés másik fontos célja – tette hozzá Budai Gyula-, hogy a lovassporthoz szorosan kapcsolódó társterületeken (mint például lovak belovaglása, lovas edzők képzése, szakállatorvosi képzés, lovasturizmus) is kialakuljon szakmai együttműködés az illetékes intézmények között.

Magyar oldalról a Nemzeti Lovarda vesz részt a lovak kiválogatásában és az egészségügyi felkészítésben, kínai oldalról pedig a Sanghaji Lovasközpont biztosítja, hogy a lovak megfelelően képzett gazdákhoz kerüljenek.

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Mik az amerikai elnökjelöltek tervei a mezőgazdaságban?

2024. október 10. 14:40

Kamala Harris és Donald Trump a legtöbb mezőgazdasággal kapcsolatos kérdésben gyökeresen eltérő nézetet képvisel. Íme, a legfontosabb témák.

Méhekkel és mézzel hívják fel a figyelmet az ukrán aknamezőkre

2024. október 1. 16:10

Ukrajnában rengeteg az elaknásított terület. Egy projektben az ezeken létrehozott méhlegelővel és termelt mézzel hívják fel a figyelmet az aknákra.

Megvan, kit választott új elnöknek a NAK a lemondott Győrffy Balázs helyére

2024. szeptember 13. 13:13

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) 2024. szeptember 13-án tartotta meg az erről döntő országos küldöttgyűlését.

Ő lehet Győrffy Balázs utóda a NAK élén

2024. augusztus 30. 08:40

Az Agrárminisztérium helyettes államtitkárát, Papp Zsoltot jelölik a NAK élére, a 304 országos küldött szeptember 13-án dönt a javaslatról.

Hazánkban is támad a nyugat-nílusi láz

2023. szeptember 19. 09:10

A vírus természetes gazdái a vadmadarak, terjesztésében a fő szerepet a belőlük vért szívó szúnyogok játsszák.

Szerves trágya: melyik a legjobb, ha a növényeket a kertben táplálni akarjuk?

2023. augusztus 25. 11:40

De honnan szerezzünk szerves trágyát? Mert ugye itt rögtön jön a kérdés: saját szerves trágya? Bio vásárolt? Intenzív állattartó telepről kerüljön a kertbe? Ezek mind olyan kérdések, amit már a legelején érdemes tisztázni.

Felvennék a lipicailó-tenyésztést a világörökségi listára

2020. március 30. 09:17

A lipicai lovakat Ausztriában, Szlovéniában, Horvátországban, Bosznia-Hercegovinában, Magyarországon, Szlovákiában, Olaszországban és Romániában is tenyésztik.

250 millió forinttal támogatják a lótenyésztőket

2020. július 29. 14:17

A koronavírus-járvánnyal összefüggő gazdasági hatások – a ló- és lovas versenyek elmaradása, illetve a turizmus leállása révén - érzékenyen érintették a lovas ágazatot is.