Agrárközélet

Mezőgazdasági innovációk az Európai Unióban – EIP-AGRI hírlevél – 2016. október

Agrofórum Online

Októberben az EIP-AGRI hírlevél a már megalakult operatív csoportok tevékenységére fókuszált.

Októberben az EIP-AGRI hírlevél a már megalakult operatív csoportok tevékenységére fókuszált. A hírlevél betekintést ad az operatív csoportokban résztvevő kollegák első tapasztalatairól, és bemutatja azokat az eszközöket és információkat, amelyek az Ön részére is elérhetők az EIP-AGRI weboldalon.

Az innováció bróker szerepe és támogatása
Jean-Marc Gautier úr innováció brókerként támogatta a Robustagno névre hallgató operatív csoportot, most pedig mint a csoport működtetője szerepel. Feladata annak biztosítása, hogy a partnerek olyan módon működjenek együtt, hogy elérjék a kitűzött céljaikat. Amint az interjúban is megemlíti, “már kezdetektől fogva fontos a megfelelő innovációs téma, és a legalkalmasabb szakemberek kiválasztása”. Az interjú IDE kattintva elolvasható >>>

A baromfi értéklánc javítása Németországban
A németországi Hessenben működő operatív csoportban hat baromfitartó biogazda innovatív megoldásokat keres a tojótyúkok részére. Az innováció elsősorban új, helyi termelésből származó biohús termékek előállítására vonatkozik, amely a termelők részére többlet jövedelmet biztosít, továbbá csökkenti a környezeti szennyeződést, és javítja az állatjóléti feltételeket. Bővebben >>>

2016 áprilisában tartották meg Olaszországban az EIP-AGRI operatív csoportokban résztvevők tapasztalatainak első beszámolóját. Néhány megkérdezett elmondta tapasztalatát az operatív csoportokról.
A videó IDE kattintva megtinthatő >>>

Online információk elérhetők
Annak érdekében, hogy segítsük az Ön törekvését az operatív csoportok felállításában, a honlapon az EIP AGRI egy elkülönített online felületet hozott létre. A felület számos olyan információt tartalmaz, amelyek hasznosak az operatív csoportok kialakításában. Amint a jelenleg működő operatív csoportokról elérhetővé válnak az információk, Önnek is lehetősége lesz elolvasni a projektinformációkat, valamint a projekttel kapcsolatos egyéb támogató anyagokat is. Bővebben >>>

Az operatív csoportok tájékoztató füzetének aktualizálása
Ahhoz, hogy egy sikeres operatív csoportot hozzon létre, egy jó innovációs ötletre, megfelelő partnerekre, komoly tervre és hatékony ismerettovábbításra van szükség. Az új EIP AGRI operatív csoportok létrehozását támogató kis füzet aktualizált információkat ad közre a támogatási feltételekről, továbbá példákat említ a már működő operatív csoportokról. A tájékoztató IDE kattintva letölthető.

Jelentés az EIP-AGRI megbeszélésről
2016. áprilisában a már működő operatív csoportok több mint 80 résztvevőjének találkozóját tartották meg az olaszországi Legnaro városban. Az „Operatív csoportok, első tapasztalatok” rendezvény célja az első operatív csoportok tapasztalatainak megosztása az érdekelt felekkel, külön kiemelve a projektek kivitelezését. A rendezvény jelentéséről IDE kattintva olvashat.

Tájékoztató füzet a 11 jelenlegi projektről
A tájékoztató kiadvány ismerteti az új növényvédelmi eljárások (Ausztria), az édesburgonya, mint alternatív növény (Franciaország) termesztését, a háziasított állatok genetikai állományának megőrzése (Németország) operatív csoportot, illetve további nyolc operatív csoport projektjét, akik résztvevői voltak az áprilisi EIP AGRI megbeszélésnek. A füzetben további információk találhatók a projektekről, a partnerekről és azok elérhetőségéről. A füzet IDE kattintva letölthető!

Az eredmények megosztása
A 2014-2020-as vidékfejlesztési programok keretében várhatóan több mint 3200 operatív csoport alakul. Az elért eredmények az EIP AGRI hálózaton keresztül kerülnek bemutatásra, azon a megalkotott EIP-AGRI kommunikációs űrlapon, amelyen az operatív csoportoknak közölni kell az elért eredményeket, valamint további egyéb információkat is megadni. Bővebben >>>

Tudta, hogy az Európa különböző országaiban működő operatív csoportok listája IDE kattintva elérhető az EIP AGRI oldalán? Ha Ön ismer olyan csoportokat, amelyek nincsenek a listán, kérjük, küldje el nekünk.

Twitter hírek:
Mirjam Linninger véleménye az operatív csoportokról >>>
Franciországban alakult biotermesztők operatív csoportja >>>

(Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megvan a terv, az évtized végére megszüntethető az éhezés

2024. december 18. 16:10

Az éhezés elleni harcban világszerte kulcsszerepet kaphat a mesterséges intelligencia.

Uniós vetőmagrendelet: több jogot akarnak a gazdálkodók

2024. december 18. 13:10

Az uniós vetőmagrendelet módosítása miatt 139 szervezet nyílt levélben követel több jogot a gazdáknak a nemesítésben és forgalmazásban.

Hogyan tudja a gazdaság vezetője a jó alkalmazottat megtartani?

2024. december 15. 12:10

A mezőgazdaságban folyamatosan kevés a munkavállaló. A legtöbb gazdaságban probléma ez. Néhány alapvető módszer a foglalkoztatottak megtartására.

Hogyan lesz a jó zongoraművészből kiváló marketinges?

2024. december 13. 11:40

Ahhoz, hogy maradandót alkoss a munkáddal, ki kell tűnnöd az átlagból, ott kell lennie valami plusznak önmagadból is.

Corteva Agriscience: kiemelten fontos a kutatás és az innováció

2021. december 15. 04:36

Az év legjobb innovatív agrár startupja lett a Corteva Agriscience mentoráltja.

Magyar női gazdálkodóknak nyújtott támogatást a Corteva

2023. október 19. 08:40

A Corteva Agriscience idén tavasszal második alkalommal indította el a TalentA programot Magyarországon a Magyar Női Unió közreműködésével.

RAPOOL-repcék: DYNAMIC

2021. július 16. 07:35

Átlagon felüli hozamú és magas olajtartalmú, szárazságtűrő, jó állóképességű hibrid.

Afrikát is meghódítja a magyar innováció

2019. május 30. 08:17

Megkapta a forgalmazási engedélyt Kenyában a magyar Water&Soil Kft. készítménye, amely öntözés nélküli mezőgazdasági művelésben 6-20 százalékos terméshozam-többletet, öntözéses gazdálkodásban pedig 50 százalékos vízmegtakarítást tesz lehetővé.