Agrárközélet

Oroszország a műtrágya árának rögzítését fontolgatja

Agrofórum Online

Oroszország felkérheti a műtrágya-gyártókat, hogy rögzítsék áraikat a tavaszi gabonavetési kampány idejére. Ennek aktív szakasza a napokban kezdődik – közölte a moszkvai agrárminisztérium.

Oroszország, a világ egyik legnagyobb búzaexportőre számos gabonaexport-adót és egy sor egyéb intézkedést vezetett be, amellyel a belföldi élelmiszer-infláció stabilizálására törekszik.

„Véleményünk szerint legalább az elkövetkező 2-3 hónapra vonatkozóan meg kellene állapítani az alapvető műtrágyák árát” – közölte Dmitrij Patrusev mezőgazdasági miniszter.

Az orosz műtrágyagyártók szövetsége nem reagált azonnal a Thomson Reuters hírügynökség megkeresésére a témában.

Az idei vetés- és betakarítási szezonban a gazdálkodóknak 35 000 külföldi idénymunkásra lesz szükségük – tette hozzá Dmitrij Patrushev, de megérkezésüket a koronavírus-járvány miatt bevezetett utazási korlátozások nehezítik. A moszkvai minisztérium más tisztviselőkkel együtt keresi a probléma megoldásának lehetőségeit – mondta.

Oroszország őszi gabonavetésének körülbelül 80 százaléka jelenleg jó állapotban van, és ez a részarány növekszik – mondta Dmitrij Patrushev, hozzátéve, hogy minisztériuma részletesebb becslést tesz majd közzé miután a hó minden olyan területen elolvadt, amelynek felmérése szükséges a pontos adat meghatározásához.

Ezzel szakértők szerint azt sugallta a tárcavezető, hogy egyes vélemények alapján a vetés többi része rossz állapotban lehet, és ez a becslés sokkal pesszimistábbnak tűnik, mint az állami időjárás-előrejelzőcég által korábban kiadott prognózis.

Az előrejelzőtársaság a múlt héten azt közölte, hogy az enyhe orosz tél drámaian javította a korábban száraz, csapadékszegény ősz által sújtott őszi gabonavetések állapotát. A hivatalos oroszországi adatok szerint az őszi vetések 7-9 százaléka van jelenleg rossz állapotban, szemben a december elején közölt 22 százalékkal. Az orosz gazdálkodók a 2021-es terméshez 19,3 millió hektárt vetettek őszi gabonával, ami 1,1 millió hektárral több, mint egy évvel ezelőtt.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Mire számíthatnak az amerikai gazdák Trump elnöksége alatt?

2024. november 12. 13:10

Donald Trumpot választották meg az Egyesült Államok 47. elnökének. Mit várhatnak tőle az amerikai mezőgazdasági termelők?

Szibéria a szemünk láttára válik mezőgazdasági nagyhatalommá?

2024. november 11. 07:10

A globális felmelegedésnek rengeteg vesztese van, de akadhat néhány nyertese is. Mi várható Oroszországban?

4 ok, amiért a kőris jobb tűzifa, mint a híre

2024. november 3. 10:10

A tűzifafajok közül a kőrisnek nincs jó híre. Pedig számos érv szól amellett, hogy éppen ezt a keményfát használjuk a kályhában vagy kandallóban.

Ha az istállóban elszaporodnak a patkányok: irtás csalétekkel

2024. október 25. 16:10

A gazdaság a patkányok számára maga a mennyország, tele búvóhellyel és táplálékkal. Sok esetben csak patkányirtással tudunk ellenük védekezni.

A globális árakkal esik az orosz búza ára is

2021. december 21. 06:00

Az orosz búzaexport csökkent a gazdálkodási szezon július 1-jei kezdete óta, a kisebb termés és az exportadó miatt.

Oroszország négy év után szállít újra búzát Algériának

2021. június 22. 09:31

Oroszország várhatóan 28 000 tonna búzát szállít Algériába - közölte a Rusagrotrans vasúttársaság elemző központjának vezetője, ez több mint négy éve az első ilyen szállítás.

Meddig nő a "Medve"?

2021. július 6. 06:38

A felmelegedés hatására kiolvadó talaj több millió hektár felhasználható földet fog eredményezni Oroszországban, amely hozzájárul az ország gazdasági felemelkedéséhez.

Elérhette a mélypontot az orosz búza exportára

2024. július 31. 10:40

A búzatermesztés jövedelmezőségének csökkenése még az ország déli régióiban is jellemző.