Agrárközélet

Oroszországban megállapodtak a műtrágyagyártókkal az árakról

Agrofórum Online

Az orosz műtrágyagyártók megállapodtak abban, hogy befagyasztják azon áraikat, amelyek az orosz gazdálkodóknak értékesített növényi tápanyagokra vonatkoznak a július 1-jén kezdődő 2021/22-es gazdálkodási évben - áll az orosz kormány közleményében.

Oroszország, a világ egyik legnagyobb búzaexportőre, 2020 vége óta aggódik a hazai élelmezésbiztonság miatt. Elindította a gabonaexport korlátozásokat és a napraforgóolaj kiskereskedelmi árkorlátozását is. Ezek reményeik szerint hozzájárulnak az élelmiszerek magas inflációjának csökkentéséhez.

A műtrágyák stabil belföldi ára ösztönözheti a növények tápanyag-helyzetének javítását a gazdálkodóknál, és csökkentheti az alacsonyabb terméshozamot – hívta fel a figyelmet Victoria Abramcsenko orosz miniszterelnök-helyettes a Phosagro, az Eurochem, az Acron, az Uralkali és az Uralchem gyártókkal folytatott megbeszélés után.

Az árkorlátok önkéntesek, de a rögzített áron történő értékesítéshez szükséges termék mennyiségét a kormány egy héten belül meghatározza – tette hozzá a közlemény.

Az orosz műtrágyagyártók 2015-ben, 2016-ban és 2018-ban hasonló lépéseket tettek, amikor stabilan tartották hazai áraikat a hosszú távú kereslet támogatása érdekében. A világ egyik legnagyobb foszfátalapú műtrágyagyártója, a Phosagro az őszi gabonavetés fő idejének végéig – október végéig – július végi szinten tartja belföldi árait.

„Figyelembe véve a jelenlegi járvány és aszály következményei által okozott makrogazdasági helyzet változását, amely veszélyeztetheti a gazdákat úgy döntöttünk, hogy támogatjuk partnereinket” – mondta Andrey Gurjev, a Phosagro vezérigazgatója.

Az Uralchem és az Uralkali júniusban közölte, hogy befagyasztják hazai káliumárukat. A kormány hosszú távú mechanizmusok kidolgozását is fontolgatja a növényi tápanyagok mezőgazdasági termelők számára történő biztosítása érdekében – mondta.

Az orosz mezőgazdasági minisztérium arra számít, hogy a gazdálkodók az ásványi műtrágyák felhasználását 2025-re 8,2 millió tonnára növelik a 2021-es 4,5 millió tonnáról.

Kiemelt kép: phosagro.com/press/

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A precíziós nemesítésé a jövő? + videó

2025. május 16. 10:10

A klímaváltozás és következményei kapcsán olyan növénynemesítési eljárások bevezetésén dolgoznak, mint a precíziós nemesítés.

Megalakult a Nemzeti Éghajlat- és Tájkutatási Központ Karcagon

2025. május 14. 11:10

Megalakult a Nemzeti Éghajlat- és Tájkutatási Központ, amely a hazai mezőgazdaság klímaváltozáshoz való alkalmazkodását támogatja.

Crister Stark kiemelkedő munkájáért érdemrendet kapott

2025. május 6. 14:10

Crister Starkot, a svéd ipar és a mezőgazdaság érdekében tett kiemelkedő munkájáért, Svédország egyik legrangosabb kitüntetésével díjazták.

Új szintre lép az agrárszakmai tudásátadás

2025. április 26. 16:10

A Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. az Agrárminisztérium támogatásával új, digitális alapú tananyagokat jelentetett meg az agrárszakoktatás korszerűsítésére.

Az exportkereslet növekedése hajtotta fel az árakat

2021. május 28. 05:33

A malmi búza Párizsban szeptemberre 212 euró/tonnába került, ami 6 eurós pluszt jelentett. A forgalom viszonylag élénk volt.

Zuhan a Szuezen keresztül szállított búza mennyisége

2024. január 19. 14:10

A Vörös-tengeri támadások közepette zuhannak a Szuezen keresztül szállított búzaszállítások, közölte a WTO.

Négy mínuszos nap után drágult a búza

2024. november 16. 07:10

Európában mind a négy kiemelt agrártermék, a malmi búza, a kukorica, a repce és a takarmánybúza kurzusa is pluszban zárt.

Rejtélyes tünetek a kalászos növények levelein

2019. április 11. 14:34

Már az őszi gabonák vetésekor is csapadékhiány volt a földeken, a vetés se ideális talajállapotban történt, és ez hatással volt a növények kelésére, kezdeti fejlődésére. A téli csapadék mennyisége nem pótolta a talajból hiányzó vízkészletet. Az őszi-téli időszak szokásos nitrogénmennyiségének 50-60 %-át vették csak fel az első fejtrágya előtti időszakban a növények.