Agrárközélet

„Parlagfű kisokos”: a Nébih ingyenes kiadványa általános iskolásoknak

Nébih

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az új tanévben is az általános iskolák figyelmébe ajánlja a „Parlagfű kisokos” című információs füzetet. A megújult formátumú, játékos kiadvány a 2-4. osztályos tanulók számára nyújt hasznos tudnivalókat hazánk legelterjedtebb allergén gyomnövényéről és a vele szembeni védekezésről. A foglalkoztató füzet korlátozott számban igényelhető nyomtatott formában, valamint letölthető a Nébih honlapjáról.

A Nébih folyamatosan dolgozik a parlagfűvel kapcsolatos ismeretek minél szélesebb körű elterjesztése érdekében, és kiemelten fontosnak tekinti, hogy a felnövekvő generáció is megismerje hazánk legelterjedtebb gyomnövényét. Ennek szellemében a hivatal első ízben 2013-ban jelentetett meg egy 8-10 éves általános iskolai tanulóknak szánt foglalkoztató füzetet a parlagfűről, valamint az ellene való védekezésről.

A célzott korosztály igényeinek megfelelően összeállított, játékos feladattípusokra épülő kiadvány 2019-ben változatlan információtartalommal, azonban megújult formában tér vissza. A „Parlagfű kisokos” egy rövid történetet feldolgozva mutatja be a növény fejlődését, elterjedését, az általa okozott pollenallergia tüneteit, továbbá arra is rámutat, ki, mit tehet a gyom további szaporodásának és virágzásának megakadályozása érdekében.

A környezettudatosságra való nevelést az iskolák több tantárgy oktatása során érintik. A Nébih megújult kiadványa ehhez a szemléletformáló tevékenységhez kíván segítséget nyújtani. A „Parlagfű kisokos” korábbi években tapasztalt nagy sikerére való tekintettel az általános iskoláknak ismét lehetőségük nyílik az ingyenes, nyomtatott formátumú szórakoztató-foglalkoztató füzet igénylésére.

A kiadvány iránti igényeket 2019. szeptember 1-jétől várják a novenyvedelem@nebih.gov.hu e-mail címre, iskolánként maximum 100 darabig terjedően.

Átvételükre előre egyeztetett időpontban kerül sor a Nébih 1118 Budapest, Budaörsi út 141-145. címen található telephelyén.

A „Parlagfű kisokos” letölthető a Nébih honlapjáról is.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Ha gyorsan akarsz haladni, menj egyedül! – Ha messzire akarsz érni, keress társakat!

2024. november 15. 12:10

A Magyar Növényvédelmi Szövetség küldetése a növényvédőszer-gyártó vállalkozások szakmai érdekképviselete hazánkban.

Mire számíthatnak az amerikai gazdák Trump elnöksége alatt?

2024. november 12. 13:10

Donald Trumpot választották meg az Egyesült Államok 47. elnökének. Mit várhatnak tőle az amerikai mezőgazdasági termelők?

Szibéria a szemünk láttára válik mezőgazdasági nagyhatalommá?

2024. november 11. 07:10

A globális felmelegedésnek rengeteg vesztese van, de akadhat néhány nyertese is. Mi várható Oroszországban?

4 ok, amiért a kőris jobb tűzifa, mint a híre

2024. november 3. 10:10

A tűzifafajok közül a kőrisnek nincs jó híre. Pedig számos érv szól amellett, hogy éppen ezt a keményfát használjuk a kályhában vagy kandallóban.

A Tiszaföldváron elhullott sertések nem voltak afrikai sertéspestissel fertőzöttek

2018. szeptember 14. 10:48

Mind az európai uniós, mind pedig a hazai jogszabályok alapján az állati eredetű mellékterméket – különösen az elhullott állatok tetemét – az üzemeltető köteles elszállíttatni, illetve az ártalmatlanításról gondoskodni.

Változtak a nem állami laboratóriumokra vonatkozó szabályok

2021. március 18. 07:17

A rendelet hatálya alá tartozó nem állami laboratóriumoknak engedélyezési, illetve nyilvántartásba vételi eljáráson kell átesniük.

Még nincs fertőzött házi sertés hazánkban

2018. április 26. 13:51

Fontos hangsúlyozni, hogy az ASP az emberre nem veszélyes, az üzletekben kapható feldolgozott sertéshúsok és -készítmények a legnagyobb biztonsággal fogyaszthatók.

Online vásárláskor is keresni kell a növényútlevelet!

2023. március 20. 10:33

Az ültetésre szánt növények távértékesítése kizárólag növényútlevéllel megengedett, mely igazolja, hogy a termesztés és előállítás a növényegészségügyi követelmények betartásával történt.