Bővül a HUNGEXPO kínálata: 2024. december 5-7. között rendezik meg az ANImashEXPO-t. A kiállítás célja, hogy fórumot és önálló bemutatkozási lehetőséget teremtsen az állattenyésztés és -egészségügy területén működő szakembereknek, vállalkozásoknak.
A kiállítás középpontjában a szakmát érintő legfontosabb kérdések állnak, köztük az ágazat versenyképességének növelése, a megújuló energiaforrások felhasználása és a folyamatos innováció.
„Az ANImashEXPO olyan hiánypótló kiállítás, amelyre az igényt maga a szakmai közönség fogalmazta meg” – mondta Ganczer Gábor, a Hungexpo Zrt. vezérigazgatója, hozzátéve, hogy „a rendezvény a HUNGEXPO egyik legsikeresebb kiállításának, a 45 ezer szakmai látogatóra épülő AGROmashEXPO-nak a logikus folytatása”.
Lehetőség új ismeretek szerzésére, szakmai kapcsolatok építésére
A HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban először idén, december 5–7. között az állattenyésztési ágazat legjelentősebb képviselői egy kiállítási területen mutatkoznak be. A rendezvény fókuszában olyan kérdések állnak, mint például hogyan növelhető az ágazat versenyképessége, milyen megújuló energiaforrások integrálhatóak az ágazatba, és milyen kihívásokkal néz szembe az állattenyésztő szakma az utánpótlásképzés és a generációváltás területén.
„A kiállítás társszektorokat kapcsol össze, így az ágazat szereplői egy helyen, egy időben lesznek megtalálhatók, ami a részvevőknek kiváló lehetőség a közvetlen értékesítésre, új termékek kipróbálására, piaci igények felmérésére és a vállalat ismertségének növelésére” – hangsúlyozta Lovasi Enikő projektvezető.
A kiállítás az alábbi tematikákra épül:
- állategészségügy
- takarmányozás
- állattenyésztés eszközei és gépei, technológia
- vegyipari termékek
- istálló- és csarnoképítés
- agrárelektronika, méréstechnika
- környezetvédelem, hulladékgazdálkodás, megújuló energia
- államigazgatás, szakmai szervezetekmunkavédelem, munkaruházat
- szolgáltatások
A killítás kiemelt szakmai partnerei: a Magyar Államkincstár, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE), az Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE), a Magyarországi Precíziós Állattartásért Egyesület és a Magyar Állattenyésztők Szövetsége (MÁSZ).
Az ANImashEXPO látogatói a kiállítás három napján színvonalas szakmai programokon, fórumokon, workshopokon és kerekasztal-beszélgetéseken vehetnek részt az iparág legújabb trendjeiről és az innovatív technológiákról. A résztvevők találkozhatnak az iparág meghatározó személyiségeivel és részt vehetnek olyan programokon, amelyek segítenek a szakmai fejlődésükben.
Tervezett szakmai programok
Az Állatorvosi Egyetem számos programmal készül a kiállításra, köztük a gyógyítás, az oktatás-képzés, a digitalizáció, az adatelemzés és feldolgozás, valamint az állattartással és tenyésztéssel kapcsolatos kérdések témakörében. Az előadók között lesz Dr. Sótonyi Péter rektor, Dr. Ózsvári László rektorhelyettes, Dr. Süth Miklós tanszékvezető, Dr. Könyves László tanszékvezető, Dr. Kasza Gyula tanszékvezető és Csapó Tímea tanulmányi osztályvezető is.
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) szakmai programjának középpontjában a klímaváltozás és az ahhoz történő alkalmazkodás áll. A program címe: Állattenyésztés/Agrárium mesterfokon – aktuális kihívások, trendek és eredmények a klímaváltozással összefüggésben.
A Magyar Állattenyésztők Szövetsége (MÁSZ) a Néhihhel, a MATE-val és az Állatorvostudományi Egyetemmel együttműködve közösen szervez szakmai programokat, a következő témákban: állatjóléti támogatások, állatszállítások, antimikrobiális rezisztencia (AMR), fertőző betegségek és mentesítések, asszisztált reprodukció a haszonállattartásban.
A Precíziós Állattartásért Egyesület azokra a hazai megoldásokra koncentrál, amelyek a precíziós, azaz modern, hatékony, egyedre/telepre szabott és gazdaságos állattartási gyakorlatokat követik.
Színes szakmai programmal készül a kiállításra a Magyar Államkincstár is a támogatásokról, pályázatokról, eddigi tapasztalatokról.
A kiállítók május 31-ig jelezhetik részvételi szándékukat kedvezményes díjszabás mellett!
Részletek a https://animashexpo.hu/ oldalon. Az oldal, a szakmai programok bővülésével és újabb kiállítók csatlakozásával folyamatosan frissül.