Agrárhírek

Díjtámogatott növénybiztosítással biztosan jobban jár

Agrofórum Online

A mezőgazdasági növénybiztosítások rendszere már nem ismeretlen a gazdálkodók számára. Évek óta növekvő tendenciát mutat a biztosítást kötő gazdálkodók száma. Még többen kötnek díjtámogatott növénybiztosítást is, hiszen, mindent egybevetve, ezzel a típussal járnak a legjobban, ha baj éri a termést.

A tavalyi évhez képest jelentősen nőtt a keretösszeg a díjtámogatott növénybiztosításokra, hiszen az eddigi ötmilliárd forintról hétmilliárdra nőtt a mezőgazdasági biztosítás díjához nyújtott támogatás mértéke. Mindez a támogatási intenzitás növekedését eredményezheti; a támogatás maximális mértéke is nőtt: az összes elszámolható költség korábbi 65%-a helyett már annak 70%-ára.

A 2020-as támogatási évre rendelkezésre álló forrás figyelembevételével a támogatás intenzitása az alábbiak szerint alakult:

„A” típusú szerződések: 64 %

„B” típusú szerződések: 40 %

„C” típusú szerződések: 40 %

Újdonság, hogy a tűzkár, mint elismert káresemény, kivezetésre került, a 2021-es év tekintetében a tűz a felhívás szempontjából már nem ismerhető el kedvezőtlen időjárási jelenségnek, illetve biztosítási eseménynek.

Miért jó, ha biztosítást köt akkor is, ha fizeti a kárenyhítési hozzájárulást?

Az egységes kárenyhítő alapból csak azok a termelők jogosultak a megítélt juttatás teljes összegére, akik rendelkeznek a hozamérték legalább 50 százalékára vonatkozó mezőgazdasági biztosítási szerződéssel, amit díjtámogatott mezőgazdasági biztosítással is teljesíthetnek. Megfelelő biztosítás hiányában az egyébként járó kárenyhítő juttatásnak csak a felére jogosultak.

Azaz, ha Ön idén sem szeretne profitot bukni egy jégkár, viharkár, fagykár, vagy egyéb természeti káresemény okán, akkor időben biztosítsa be növényeit!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Támogatás a Natura 2000 gyepterületek gazdáinak

2025. április 28. 11:10

Az Agrárminisztérium döntött, csaknem 7,7 milliárd forint támogatást kap több mint 7500 gazdálkodó a Natura 2000 gyepterületek után.

A klímaváltozás átírja a szlovák mezőgazdaság szabályait

2025. április 27. 16:10

A szlovák mezőgazdaság példája világosan mutatja, milyen drasztikusan befolyásolja a klímaváltozás a termelést.

Új szintre lép az agrárszakmai tudásátadás

2025. április 26. 16:10

A Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. az Agrárminisztérium támogatásával új, digitális alapú tananyagokat jelentetett meg az agrárszakoktatás korszerűsítésére.

Egyre óvatosabbak a terménypiaci kereskedők

2025. április 26. 14:10

Európában a malmi búza 0,8 százalékkal, a kukorica 1,2 százalékkal, a repce 3,1 százalékkal, a takarmánybúza pedig 5,7 százalékkal került kevesebbe a héten.

Fagyok és aszály! Elkéstem a biztosítással?

2020. április 27. 08:52

Az idén még nagyobb jelentősége lesz annak, hogy biztosítsuk növényeinket valamilyen formában, mert a fagyok és az aszály már most jól láthatóan visszafordíthatatlan károkat okoz az ország teljes területén.

Ne bízza az időjárásra munkája gyümölcsét!

2020. május 5. 09:57

A gazdálkodók munkáját évről évre egyre több veszély fenyegeti, ezek közül leginkább ki kell emelnünk a szélsőséges időjárást, amelyet már idén is megtapasztalhattunk, hisz a március utolsó hetében és április első napjaiban az egész országra kiterjedő fagy jelentős károkat okozott elsősorban a kertészeti kultúrákban, különösen a gyümölcstermesztésben. A fagyok után a következő károsító tényező az aszály lehet, amely hátráltatja a vetések kelését, fejlődését.

Kárt szenvedett gazdák védelme magasfokon

2019. március 14. 08:23

Magyarországon a megközelítőleg 4,5 M hektár termőterület alig felére kötnek növénybiztosítást, felkészülve a hozamveszteségek nem ritkán húsbavágó pénzügyi következményeire.

Idén is 10 milliárd forint körül várható a támogatott agrárbiztosítások díjbevétele

2018. május 14. 06:48

A díjtámogatott agrárbiztosítási rendszer keretében a gazdálkodók a támogatott körbe tartozó biztosítások díjának meghatározott százalékát kapják vissza utólagos díjtámogatásként.