Életmód, gasztronómia

Természetes tetoválás – páfránylevéllel

Agrofórum Online

Bár még Sissi és Ferenc József korában rossz szemmel nézték az uralkodói tetoválásokat is, ma már nagy divatja van: a kicsik csillámpónikat, a felnőttek valódi tetkót varratnak – no és létezik egyfajta „biotetoválás” is, amihez egyetlen levélre van szükségünk.

Természetesen nem mindegy, milyen növényt használunk. A páfrány az, amivel természetes, meseszép, a bőrön fehéren világító tetoválásokat készíthetünk – amikor a spórái már érettek, kirepülésre készek! Ennek menete a következő:

  1. Ki kell választani egy már érett spórákat tartalmazó, szép nagy páfránylevelet (ezek jellemzően nyárra már mind gyönyörű nagyra nőnek).
  2. Meg kell tisztítani a tetoválásra szánt bőrfelületet, hogy ne legyen zsíros, koszos – szappanos vízzel meg kell mosni és aztán alaposan szárazra, tetoválásra készre törölni.
  3. A kiválasztott páfránylevelet a fonákjával (spóráival) lefelé a bőrre kell csapni-fektetni (ki melyik módszerben hisz jobban, azt alkalmazza), majd a levél elmozdítása nélkül néhány percig a bőrre nyomni.
  4. Utolsó lépésként óvatosan, akár egy matricát, le kell húzni a páfrányt a bőrről, és látni fogjuk, ott lesz a lenyomata, ami ugyanolyan formájú és meseszép lesz, mint a modellnek használt alany.

A TikTok növényes videó között előkelő helyre tört a páfrányleveles tetoválás, amely nem igényel semmiféle anyagi befektetést, művészi érzéket, eszközt vagy szakértő személy jelenlétét, ráadásul teljesen veszélytelen. Hiszen elég hozzá egy szép páfránylevél és egy lelkes jelentkező, aki épp páfrányos tetkóra vágyik. A készítők szerint minden levél más formát és minden páfrányfaj más színű tetoválást jelent, érdemes kipróbálni!

A páfrányos tetoválást bemutató videó itt nézhető meg.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A kovász „titkos” feladata: ettől válik egészségessé a kenyér a szervezetünk számára

2025. február 27. 16:10

A kovászban probiotikumok és prebiotikumok is megtalálhatók, amelyek az emésztőszervrendszerünkre fejtik ki előnyös hatásukat.

Miért fogyasszunk csírát?

2025. február 27. 08:10

A csíráztatott magvak olyan fogyasztásra szánt zöldségeket jelentenek, amelyeket a növekedés nagyon korai szakaszában takarítottak be.

Így készítsünk kovászt egy hét alatt!

2025. február 26. 13:10

Számos recepttel találkozhatunk, de a legfontosabb kiemelni, hogy a helyes arányok biztosítása elengedhetetlen.

Természetes otthon: illatosítás aromanövényekkel

2025. február 26. 05:40

Az aromanövények nemcsak kellemes illatot biztosítanak, hanem jótékony hatással lehetnek a közérzetünkre is. Nézzük meg, milyen növények segíthetnek természetes módon felfrissíteni otthonunk levegőjét!

Hogyan öntözzük a szobanövényeket?

2023. március 13. 05:38

A szobanövények öntözésénél több irányból kell megvizsgálni a kérdést, mert kicsit összetettebb, mint ahogy elsőre tűnik. Először is melyik szobanövényről beszélünk? Vajon minden szobanövényt egyformán öntözünk?

Meg lehet még gyógyítani a száradó levelű páfrányokat?

2024. augusztus 15. 04:36

Páfrányaim levelei nagyon hiányosak, mintha megrágta volna valami. Mi bajuk lehet? Meg lehet gyógyítani?

Nehezen nevelhető szobanövények, profiknak

2024. november 17. 08:10

Ezek a növények megfelelő körülmények híján nem tudnak fejlődni, így hamar megbetegednek, kiszáradnak, elsárgulnak, elhalnak.