Életmód

Alacsony fényigényű növények a hálószobába

Agrofórum Online

Noha technikailag nem léteznek olyan növények, amelyeket megbélyegezhetnénk úgy, mint alacsony fényigényű hálószobába való növények, mégis van néhány faj, amely jól viseli, ha a lakás e ritkán fényárban úszó helyiségébe telepítjük őket.

Legalábbis erről szólnak az e heti tiktok trendek, a „planttok”-követők (értsd: növénymániás tiktokkerek) pedig nem győzik kommentelni, sőt, újragondolni az e kategóriába tartozó növényeket. A téma mindenképp elgondolkodtató, hiszen a zöld növényektől sokkal melegebb, hangulatosabb és szebb lesz a hálószobánk, sőt, a levegője is frissebb lesz, de nagy kérdés, hogy mi alkalmas igazán erre a célra? Vajon tényleg kibírja-e bármelyik növény, ha olykor elfelejtjük felhúzni a redőnyt, vagy a sötétítő miatt nem kap elegendő napfényt? 

Az egyik legnézettebb kertész influencer szerint léteznek olyan növények, amelyek a túlélésük érdekében képesek tolerálni a kevés fényt. Lássuk, melyek ezek:

  • Ilyen például az Epipremnum golden pothos szobafutóka, amit széles körben ismernek és szeretnek az emberek – elsősorban a könnyű gondozhatósága és szaporíthatósága és az olcsó ára miatt. No és azért, mert ez az egyik „mindent” túlélő növény, ami képes tolerálni a cudarabb környezetet is, így azt is, ha a helyiség adottságai miatt kevesebb fényt kap, mint amennyi jólesne neki. 
  • Az anyósnyelvként ismert szobai szanszeviéria (Dracaena trifasciata) a következő „harcos”, amely majd minden hazai háztartásban megtalálható zöld növény.
  • A „ZZ növény”, vagyis a Zamioculcas (Zanzibar Gem) elsősorban „irodai növényként” ismert, talán épp azért, mert a mostohább körülményeket is elviseli, így az elfelejtett locsolást és a kevesebb napfényt. 
  • A díszcsalánt (Coleus) hazánkban inkább kertekbe és balkonládákba, valamint teraszokra, balkonokra ültetik egynyári növényként, nem annyira szobákba, de az új trend követői szerint a növény mesésen megél a hálószobában is – akár 2-3 évig.

Akárhogy is döntünk, mindenképp jó választás zöld növényekkel szebbé varázsolni a hálószobánkat – ha pedig tényleg jól érzik magukat ott a növényeink, az eredménnyel mindannyian nyerünk valamit. 

A szóban forgó videó itt nézhető meg: https://www.tiktok.com/@sweetlifeflora/video/7141916322199260421?q=planttok&t=1705313320373

(Fotó: StockSnap/Pixabay)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A lassan égő bükk lenne a legjobb tűzifa?

2024. november 20. 14:40

A legtöbb ember azt veszi figyelembe, hogyan tud a legolcsóbban tűzifához jutni. Azonban a fafajták fűtőértéke alapján érdemes választani.

Segít-e a méz az érelmeszesedés megelőzésében?

2024. november 14. 13:10

A méz több mint 180 különböző vegyületet tartalmaz, valamint vitaminokat, ásványi anyagokat és természetes eredetű anyagokat.

Hallott már a 2 másodperces követési távolságról?

2024. november 13. 13:10

Ha még nem hallott, most bemutatjuk, további közlekedésszabályozási javaslatokkal együtt, amelyek az új KRESZ-be kerülhetnek.

Ezek a legjobb fafajok, ha kályhával (is) fűtünk

2024. november 12. 11:10

Melyik tűzifának van a legjobb fűtőértéke és adja a legtöbb hőt? Érdemes-e fenyőfával fűteni? Segítünk eligazodni a fafűtés alapkérdéseiben.

A növényeknek is vannak érzéseik

2024. február 28. 07:10

Régóta tudjuk, hogy a növények kommunikálnak velünk, egymással és a környező világgal, de ritka az olyan szép összefoglaló, amely jelenleg a TikTok foryou-ját uralja, és a növények érzéseiről szól.

Van a parlagfűnek hazánkban természetes ellensége?

2019. szeptember 12. 06:37

K. Ferenc kérdése: Érdeklődni szeretnék, hogy a parlagfűnek van-e természetes ellensége hazánkban?

Mire jó a növényekben a szaponin?

2023. június 11. 05:36

A szaponin egy olyan természetben előforduló anyag, mely a növénynek az élősködők elleni védelemhez szükséges anyagként, fitokemikáliaként ismert.

Mérgezőből ehető növények

2021. szeptember 12. 06:37

Vajon lehetséges a mérgező növények ehetővé nemesítése? Valójában már most is számos olyan növényt fogyasztunk, amelyek toxikus vegyületeket tartalmaznak.