Semmi meglepő nincs a világ teatermelő országainak toplistájának élén. Kína a legnagyobb teatermesztő ország a Földön, India a második, a harmadik helyet pedig Kenya szerezte meg a rangsorban.
Egy év alatt 2,78 millió tonna teát termesztettek Kínában, amely első ebben a rangsorban a világon. Messze az élen állnak, csaknem kétszer akkora a termésük, mint a lista második helyén álló Indiának. A szubkontinens 1,39 millió tonnával szerezte meg az ezüstéremet. A teatermelői világranglista dobogójára az afrikai Kenya fért még fel 459 ezer tonnával. Srí Lanka a negyedik 300 ezer tonnával, Vietnám pedig ötödik 269 ezer tonnával – derült ki az Egyesült Nemzetek Szervezetének Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete, a FAO 2019-es évre vonatkozó adataiból, amelyek alapján a Maps of Countries Instagram-oldal készített infografikát. A TOP 10 mezőnyének második felében Törökország, Indonézia, Mianmar, Irán és Banglades sorrend alakult ki.
A legtöbb teát exportáló ország a termelők közt harmadik Kenya, amely csaknem 476 ezer tonnát ad el külföldi vevőknek. Második a termelésben világelső Kína 367 ezer tonnával. Ez azt jelenti, hogy a kínai belföldi fogyasztás meglehetősen tetemes mennyiséget tesz ki a termelésből, 2,41 millió tonnát. Ehhez azonban az importlistáról is jön még 43,5 ezer tonna, azaz a kínai belföldi fogyasztás ,45 millió tonna. Visszatérve az exportlista folytatásához India is 258 ezer tonnát ad el külföldön. Ezen a listán is Srí Lanka áll a negyedik helyen 169 ezer tonnás kivitellel. Vietnám is áthozta ötödik helyét a termelői listáról, az export 135 ezer tonna. Az ötödik hely némileg meglepetés, a dél-amerikai Argentína 76 ezer tonnát ad el külföldön. Hetedik a listán az Egyesült Arab Emirátusok 66 ezer tonnával amit importból szerez be. Majd Uganda következik 60 ezer tonnával. Az exportlista TOP 10-mezőnyét Malawi és Indonézia zárja 47 ezer és 40 ezer tonnával.
A legtöbb teát importáló ország tízes listáján az a Pakisztán az első 206 ezer tonnával. Oroszországban a második legnagyobb a behozatal 150 ezer tonnával, majd az ötórai tea hazája, az Egyesült Királyság következik 123 ezer tonnával. Ezután jön az Egyesült Államok 118 ezer tonnás importtal. Az ötödik helyen Egyiptom áll 109 ezer tonnás tea-behozatallal. Az importlista 6-10 helyein Marokkó, Irán, az Egyesült Arab Emirátusok, Németország és Kína sorrend alakult ki 2019-ben.