Ha fronttartályt is használunk a hígtrágya-kijuttatáshoz, az számtalan előnnyel szolgál, a kapacitásnövelés mellett például optimálisabb súlyelosztást is elérhetünk általa.
Gyakran felrótt hiányossága a magyar gazdáknak, hogy az állattenyésztés háttérbe szorításával nagyon kevés szerves trágyát használnak a növénytermesztésben. Pedig az istállótrágya (almos trágya) vagy a hígtrágya számtalan előnnyel rendelkezik a műtrágyákkal szemben.
Ezek felsorolásától ezúttal tekintsünk el, inkább koncentráljunk a szervestrágya-kijuttatás módozataira. Annál is inkább, mivel az Armor nevű francia cég a közelmúltban mutatta be a hígtrágya-kijuttatáshoz használható fronttartályát.
A hígtrágya általában olyan mennyiségben keletkezik a nagyobb állattartó telepeken, hogy az elhelyezése komoly fejtörést okoz a tenyésztőknek. Az egyik mód a termőföldre való kijuttatás, kielégítve (legalább részben) a növények tápanyagigényét.
Az Armor által piacra dobott fronttartálynak több előnye is van a hagyományos (hátsó) tartályokkal szemben. A legfontosabb talán az, hogy ezáltal optimálisabbá válik a súlyelosztás, nincs szükség pótsúlyokra, amelyek tovább fokozhatnák a káros talajtömörödést. Mindezt ráadásul a kapacitás növelése mellett érhetjük el, vagyis a kombináció nagyobb területteljesítményt eredményez.
Az Armor legnagyobb fronttartálya 3000 literes, de ennél kisebb térfogatúak is elérhetők. Természetesen egy szivattyú segítségével az anyag folyamatosan forgatható, keverhető a rendszerben, amivel megelőzhető a leülepedés.
Okos megoldás, hogy a fronttartály kamerával is kiegészíthető. Ennek a közúti vonulásnál van jelentősége, ugyanis a berendezés miatt hosszabb a gépkapcsolat eleje, ezáltal a kezelőnek elkél egy kis segítség a kereszteződésekben való biztonságos tájékozódáshoz, áthaladáshoz.
A hígtrágya-kijuttatáshoz használt fronttartály nem új találmány, amint az alábbi videóban is látható: