A március eleji MEGOSZ közgyűlést Lőrincz László, a Mezőgépgyártók Országos Szövetségének elnöke nyitotta meg, aki ismertette a napirendet, melynek főbb pontjai a következők voltak: gazdasági beszámoló, költségvetés, munkaprogram és az új tagok felvétele.
A MEGOSZ 1991-ben alakult 20 tagvállalattal. Az új tagokkal együtt a létszám 2018-ban 44-re bővült, amelyet kiegészít a 23 pártoló tag. Mindebből az látszik, hogy a magyar mezőgépgyártás biztos alapokon nyugszik, hiszen a 67 tagvállalaton kívül megközelítőleg ugyanilyen létszámú Kft. és Bt. működik még a szakterületen. A MEGOSZ anyagi bázisa megfelelő, köszönhetően a befolyt tagdíjaknak, valamint a pályázatokon elnyert támogatásoknak.
Fejlesztések és együttműködési megállapodások
A Szövetség tevékenysége szakmai értekezletek és kiállítások szervezésén, illetve a kormányzati szervekkel történő együttműködés koordinálására is kiterjed. Ez utóbbira jó példa a tavalyi évben megjelent kormány határozat (1163/2017. (III. 31.) a hazai mezőgazdasági gépgyártás az Irinyi terv részeként történő fejlesztési lehetőségeiről, illetve az idén megjelent MFB Nemzeti Gépfinanszírozási Program Mezőgazdasági Gépgyártó- és Forgalmazó Finanszírozási Hitelprogram. A lehetőségek kihasználása és a programok megvalósítása a tagvállalatok feladata.
A Szövetség hatékonyságának javítása céljából megújították a honlapjukat (www.megosz.eu), továbbá informatikai fejlesztéseket indítanak (intelligens gépadatbázis, új kommunikációs felület kialakítása). Szintén a hatékonyságot segítik a meglévő és tervezett hazai, illetve nemzetközi együttműködési megállapodások, többek között a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával és a VDMA-val (Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau) kötött partnerségi nyilatkozat.
A MEGOSZ munkájának eredménye a hazai gépforgalmazásban és az exportpiacokon realizálódik. A kifejlesztett új gépek a hazai (AGROmashEXPO, NAK Szántóföldi Napok, Farmer Expo, Bábolnai Gazdanapok, stb.) és nemzetközi kiállításokon (Agritechnica, Techagro, Agrosalon, stb.) méretnek meg.