Szeptemberben 151 új mezőgazdasági pótkocsit helyeztek forgalomba Magyarországon, ez 13,5 százalékos növekedés 2020 azonos időszakához képest – derült ki a Datahouse adatiból.
A két évvel ezelőttihez képest jelentősebb, 37,3 százalékos a plusz. Éves alapú összehasonlításban idén a szeptember a javuló trend megőrzését jelenti, hiszen az év első négy hónapja mínuszt vagy stagnálást hozott, ám június óta folyamatosan pluszban van a piac.
Idén eddig összesen 1190 mezőgazdasági pótkocsit adtak el, ami 4,4 százalékos plusz éves alapon, a kétéves adatokkal összehasonlítva 0,8 százalékos csökkenést mutatnak a számok a kilenc teljes hónap adatait vizsgálva.
Szeptemberben is az összesített listákon április óta piacvezető Fliegl nyerte az eladási versenyt, 35 darabbal és 23 százalékos piaci részesedéssel végeztek az élen. A Pronar összesen 18 darabot értékesített, a Joskin pedig ehhez képest egy darabbal maradt le a rangsorban. Az első tízbe Szűcs Tamás, az Agrogép, a Farmtech, a Metal-Fach, a Bicchi, a Pomot és a Zaslaw kapott helyet. Idén szeptemberben 28 olyan mezőgazdasági pótkocsi-márka volt, amelyből legalább egy elkelt a hazai piacon.
Kéttengelyes, 20t ZDK-1800-as pótkocsi AKCIÓBAN, 6 évvel ezelőtti áron! Minden típusból készleten lévő pótkocsikkal várjuk a gazdálkodókat!
FARMTECH – MI TUDJUK MI HOZZA A SIKERT.
A képre kattintva megtekintheti kiemelt típus kínálatunkat! (x)
A teljes idei eladásokat nézve az első tíz helyen annyi változás történt, hogy az augusztus végi állapotok szerint még negyedik Bicchi feljött a harmadik helyre. Az Agrogép, a Metal-Fach és a Farmtech is javított egy pozíciót a friss táblázat alapján. Az első kilenc hónap adati szerint a Fliegl, a Pronar és a Bicchi áll a képzeletbeli dobogón 24 százalékos, 16 százalékos és 6,5 százalékos piaci részesedéssel. A továbbiak sorrendje a következő: Agrogép, Metal-Fach, Farmtech, Joskin, Szűcs Tamás, Oehler és Bagodi Mezőgép. Az esztendő első kilenc hónapjában 58 olyan mezőgazdasági pótkocsi-márka volt, amelyből legalább egy elkelt a hazai piacon.
Tömegkategória szerinti bontásban toronymagasan a 10 és 30 tonna közöttiek vezetnek 892 darabbal, ami 75 százalékos piaci részesedés. A 3,5 és 10 tonna közöttiekből 162 darabot, a 0,75-3,5 tonnásakból 99, a 30 tonna felettiekből 35, a 0,75 tonna alattiakból pedig csupán 2 darabot adtak el 2021-ben eddig.