Növénytermesztés

Csökkenhet a globális kukoricatermés és Kína mindent vinne

Agrofórum Online

A Nemzetközi Gabonatanács (IGC) elemzésében csökkentette a kukorica globális termésére vonatkozó előrejelzését a 2020/21-es gazdálkodási szezonra.

A kormányközi testület havi jelentésében 10 millió tonnával 1,146 milliárd tonnára csökkentette a kukoricatermés globális előrejelzését. Ezt elsősorban az Egyesült Államokban, Ukrajnában és az Európai Unióban bekövetkezett csökkenéssel indokolták.

Az Egyesült Államok kukoricatermését 368,5 millió tonnára vitték le, szemben a korábbi 373,9 milliós előrejelzéssel. Az észak-amerikai ország amely messze a világ legnagyobb termelője. Az IGC összehangolta adatait az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának (USDA) jelenlegi előrejelzésével.

Az Európai Unió kukoricatermés-előrejelzését 60,1 millió tonnára csökkentették 62,6 millióról. Ezt elsősorban az okozta, hogy Románia terméskilátásait felülvizsgálták és élesen lefelé módosították a számokat. A kilátást 7,1 millió tonnára csökkentették a korábbi 10,4 millióról. Az aszály rontotta az idei kukoricatermelés kilátásait Romániában és Ukrajnában is. Ukrajna termését 30 millió tonnára mérsékelték, szemben a korábbi 33 milliós előrejelzéssel.

A Nemzetközi Gabonatanács (IGC) emellett a kínai kukoricaimportra vonatkozó előrejelzését a 2020/21-es gazdálkodási szezonban 16 millió tonnára emelte a korábbi 8 millió tonnás előrejelzéshez képest – számolt be a Thomson Reuters hírügynökség. Kína agresszíven vásárolja a kukoricát a piacon, részben a növekvő takarmánygabona-kereslet miatt, mivel az ország sertésipara most épül fel a sertéspestises megbetegedések miatti intézkedéseket követően.

Az IGC szerény 1 millió tonnával, 765 millió tonnára emelte a búza globális termésének 2020/21-re vonatkozó előrejelzését. Kína búzaimport-előrejelzését kissé megnövelték, 7,8 millió tonnára emelték a korábbi 7,3 milliós előrejelzéshez képest.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Búzatermesztés 200 évvel ezelőtt

2024. december 20. 10:10

A 19. század elején a búzatermesztés fáradságos tevékenység volt, hiszen gépek nem, kizárólag kézi szerszámok álltak rendelkezésre.

Mesterséges huminsavak menthetik meg a termőföldeket?

2024. december 18. 14:40

Egy új eljárással talán a jövőben a szerves maradékokból néhány perc alatt mesterséges huminsavakat lehet előállítani.

Bizonyítottan előnyökkel jár a szója korábbi elvetése

2024. december 13. 13:10

Az Iowai Állami Egyetem kutatása szerint termesztéstechnológiai módszerekkel is csökkenthető a mezőgazdaság kibocsátása, miközben a hozam nő.

Máktermesztés: mekkora területnagyság fölött engedélyköteles?

2024. december 12. 08:10

Hazánkban az elmúlt 10 évben 9 ezer hektárról több mint 12 ezer hektárra bővült a mák termőterülete.

Minden cseppjében családi vállalkozás

2020. január 10. 06:36

Az egykor egy tehénnel induló „vállalkozás” ma már mintegy 160 állatot számláló állománnyal rendelkezik, és a DARASSA TEJ Kft. termékei is felkerültek a hazai élelmiszerláncok polcaira.

Mennyi kolosztrumra van szüksége egy borjúnak?

2024. október 8. 08:10

Az újszülött borjak számára (is) a kolosztrum az egészséges élet megalapozója. De mennyire és mikor van szükségük?

Rendkívüli támogatáshoz jutnak a sertéstartók

2022. február 20. 06:36

A takarmány- és energiaköltségek drasztikus megemelkedése, az afrikai sertéspestis terjedése, valamint a kínai piac beszűkülése miatti rendkívül alacsony felvásárlási árak történelmi mértékű, uniós szintű válsághelyzetet idéztek elő a sertéságazatban.

A takarmányárak 27 százalékkal emelkedtek

2022. június 25. 05:37

A takarmányárak mellett jelentős volt az állattartók szempontjából fontos egyéb inputok árának emelkedése is.