Növényvédelem

Növényvédelmi drónpilóta képzést indít Szarvason a MATE és az ABZ Drone

MATE

2023. januárjában közösen indít növényvédelmi drónpilóta képzést Szarvason a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem és az ABZ Drone Kft. A MATE Szent István Biztonságkutató Központja által koordinált együttműködés révén a dél-alföldi régióban is elérhetővé válik a képzés, amelyen mindenre kiterjedő elméleti és gyakorlati tudás sajátítható el a 21. század egyik legdinamikusabban fejlődő technológiájáról.

Török Gyula, Dr. Gyuricza Csaba

A képzési tematika nemcsak a növényvédelmi, térinformatikai, jogi és repüléstechnikai ismereteket tartalmazza, hanem egyedülálló módon kiegészül a MATE Szent István Biztonságkutató Központja által oktatott, a kritikus infrastruktúrák és létfontosságú rendszerek védelmével kapcsolatos drónos alkalmazásokkal is.

Napjainkban a drónok szerepe vitathatatlan; mezőgazdasági, építőipari, biztonságtechnikai, valamint rend- és polgárvédelmi felhasználásuk egyaránt kiemelt fontosságú, ezért a képzésen szerezhető tudás piaci értéke is rendkívüli.

A szakképesítés megszerzésével lehetőség nyílik növényvédelmi monitorozás és növényvédelmi kezelések drónnal történő elvégzésére.

„Egyetemünk megalakulása óta nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a legkorszerűbb tudományos eredményeket és fejlesztéseket mielőbb bekapcsolja az oktatás-kutatásba. Az ABZ Drone Kft-vel közösen tervezett új képzésben a drónokkal kapcsolatos legújabb fejlesztéseket kapcsoljuk össze a legmagasabb szintű növényvédelmi, távérzékelési és biztonságtechnikai ismeretekkel. Növényvédelmi drónpilóta képzésben egyetem ilyen mélységig még nem vett részt piaci partnerrel közösen, ezért nagy várakozással tekintünk a januári indulásra”

– mutatott rá Dr. Gyuricza Csaba rektor.

„A dél-alföldi régióban ez az első növényvédelmi drónpilóta képzés, amelyre éves szinten akár 250 hallgatót is tudunk fogadni. Minden olyan érdeklődőt várunk, aki növényvédelmi és ipari drónokkal szeretne foglalkozni a jövőben, legyen akár jelenlegi, akár végzett hallgató, vagy akár teljesen kívülálló érdeklődő”

– hangsúlyozta Török Gyula, az ABZ Drone Kft. ügyvezetője.

A MATE négy kutatója már most elvégezte a növényvédelmi drónpilóta képzést. Köztük van Dr. Grósz János, Sebők András és Túri Norbert, valamint köztük van Simon Szabina, a MATE Növényvédelmi Doktori Iskola PhD-hallgatója, aki napokkal ezelőtt lett Magyarország első női növényvédelmi drónpilótája.

Az együttműködés révén a MATE több tématerületének szakértője is részt vehet az oktatásban, amelybe az egyetem tulajdonában lévő drónokat és speciális szoftvereket is bevonják. A magas színvonalú képzés szervezésért és lebonyolításáért pedig az ABZ Drone Kft. szakértői csapata felel, akik több mint 7 éve foglalkoznak a drónok mezőgazdasági felhasználásával és több mint 500 drónpilótát képeztek ezideáig.

További információk és jelentkezés: https://abzdrone.com/novenyvedelmi-dronpilota/

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Bővül a megfigyelő hálózat: pontosabb növényvédelmi előrejelzés

2025. április 3. 13:10

Tovább bővült a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) országos megfigyelő hálózata, amely a kártevők elleni hatékony védekezést segíti.

Kérdőív a növényvédelemről - ossza meg tapasztalatait!

2025. március 30. 08:10

Egy most induló országos kérdőív a hazai kiskert-tulajdonosok és mezőgazdasági termelők növényvédelmi szokásait térképezi fel.

Bővül a drónnal kijuttatható növényvédő szerek köre

2025. március 27. 14:10

Már egy gombaölő szer is kijuttatható Magyarországon pilóta nélküli légi járművel. Engedélyt kapott az Amistar Sun 325 SC.

Növényvédelmi drónpilótaképzés: egyre nagyobb az érdeklődés

2025. március 23. 08:10

Egyre népszerűbb a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) és az ABZ Drone Kft. közös növényvédelmi drónpilótaképzése.

A fungicid-rezisztencia jelentősége

2019. január 14. 08:25

A kémiai védelem az integrált növényvédelem egyik jelentős eszköze. A növényvédő szerek, ezen belül is a fungicidek alkalmazásának eredményességét azonban számos tényező negatívan befolyásolja.

A repcét károsító rovarok elleni védekezésről

2020. március 14. 08:47

Az őszi káposztarepce termesztésének sikerét nagyban befolyásolja a kártevők elleni védekezések hatékonysága. A repce szár- és becőormányos elleni védekezést viszont nehezíti a klórpirifosz hatóanyag kivonása, a fénybogár ellen pedig a piretroid rezisztens populációk megjelenése okoz problémát. Mi alapján dönt akkor a felhasznált hatóanyagokról és milyen jövőt jósol a repcetermesztőknek? - erről kérdeztük a gyakorló növényvédelmi szakembert, Dömötör Istvánt, az Agrárközpont ügyvezetőjét, növényorvosát.

Dr. Aponyi Lajos az év növényvédelmi szakembere

2023. február 20. 18:18

Rangos elismerést vehetett át a napokban Dr. Aponyi Lajos, növényorvos, az Agrofórum Online növényvédelmi előrejezés rovatvezetője.

Fenntartható növényvédelem

2023. október 27. 12:10

Növényvédelem és élelmiszerbiztonság, a globális klímaváltozás ökológiai hatásai és a károsítók földrajzi elterjedésének összefüggései – egyebek mellett ezekről a témákról volt szó a 28. Tiszántúli Növényvédelmi Fórumon.