A világ nagy részét meghódító tripszfajok életmódjuknak köszönhetően rendkívül jelentős kártevőnek számítanak, melyek a dísznövénytermesztésben, zöldség-, illetve gyümölcstermelésben komoly károkat okoznak.
A tripszek invazív jellege elsősorban a nemzetközi gyümölcs-, virágosnövény-kereskedelmi, valamint növényi szaporítóanyag-értékesítési folyamatoknak köszönhető. Apró méretük és rejtett életmódjuk, viselkedésük (szaporodási, táplálkozási), valamint peszticidekhez történő alkalmazkodási készségük különösen megnehezíti felderítésüket és az ellenük folytatott növényvédelmi kezelések sikerességét is kétségessé teszi. Közvetlen kártételük táplálkozási tevékenységükben nyilvánul meg, míg közvetetten – vektorként – számos patogén szervezet terjedéséért felelősek.
A rovarhálók termelésben történő felhasználása egyre elismertebbnek számít, mely a tripszek elleni integrált növényvédelmi eljárások egyik elemét képezheti főként az üvegházi termesztésnél. Az Arrigoni által gyártott hálók szövési sűrűsége, szemmérete és szerkezeti sajátosságai lehetővé teszik, hogy megfelelően bevethetővé váljanak a biológiai növényvédelmi eljárások során. Mivel a tripszek behatolási képessége jelentős, ezért a szemek méretének csökkentése nagy jelentőséggel bír. Azonban ezek redukciójával párhuzamosan mérséklődik a légáramlás mértéke is, valamint az ennek folytán kialakuló hőmérséklet és páratartalom növekedése kedvezőtlen hatást gyakorol az alapvető növényi életfunkciókra.
Az Arrigoni BIORETE 80 és 90 Airplus rovarhálók extrém erős szálakból szőtt, csökkentett, 0,17 x 0,15 mm szemméretének, valamint a 3D szerkezeti sajátosságainak köszönhetően 99%-os védelmet nyújtanak a tripszekkel szemben, miközben az egységnyi területre eső magasabb szemszám elősegíti a levegő áramlását.