Támogatások, pályázatok

Megszületett a döntés a 2016. évi Tanyafejlesztési Program nyerteseiről

Agrofórum Online

Idén is vissza nem térítendő támogatásban részesült az alföldi tanyavilág – mondta szerdai sajtótájékoztatóján V. Németh Zsolt környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkár.

Az államtitkár kiemelte: a tanyák és tanyás térségek védelmére és fejlesztésére a Földművelésügyi Minisztérium 2011-ben kidolgozta a teljes egészében nemzeti forrásból finanszírozott Tanyafejlesztési Programot, amelyre 2016-ban hatodik alkalommal nyílt lehetőség pályázatot benyújtani. Az előző három évhez hasonlóan idén is az egész Alföldről, szám szerint 724 településéről lehetett pályázni.

V. Németh Zsolt elmondta, hogy az idei Program három célterület – települési, térségi fejlesztések; tanyagazdaságok fejlesztése és tanyagazdaságok indító támogatása; illetve a tanyák lakóépületének felújítására, valamint lakó- és vagyonbiztonságot szolgáló egyéni fejlesztések – keretében nyújtott vissza nem térítendő támogatást. 253 db tanyafejlesztési projekt nyert el támogatást összesen közel 730 millió Ft értékben. A nyerteseknek 2017. április 30-ig kell megvalósítaniuk a pályázataikban vállalt fejlesztéseket. Kiemelte, hogy „a Tanyafejlesztési Programot a jövő évben is meghirdeti a Földművelésügyi Minisztérium közel 1 milliárd Ft keretösszeggel”.

A tanyai gazdálkodás megújítását és a tanyai életmód hátrányainak csökkentését célul kitűző program eddigi immár hat ciklusa során összesen közel 1700 pályázat részesült pozitív támogatási döntésben 8,1 milliárd Ft-ot meghaladó összértékben – mondta az államtitkár.

V. Németh Zsolt hangsúlyozta, a Programot méltán nevezhetjük a Nemzeti Vidékstratégia egyik sikerprogramjának, hisz meghirdetése óta töretlen népszerűségnek örvend az önkormányzati – több tanyát érintő –, illetve egyéni fejlesztések tekintetében is. Minden évben tanulunk a korábbi év tapasztalataiból, és igyekszünk a felmerülő igényeknek megfelelően igazítani a felhívások tartalmát.

Az államtitkár elmondta, az idei évben is az egyéni tanyagazdaságok fejlesztése célterület volt a legnépszerűbb. Kiemelte a tanyagondnoki szolgálatok munkáját, amely a tanyai lakosok életkörülményeinek javítását célozza.

A nyertes pályázatok listája elérhető a kormányzati portálon és a Hermann Ottó Intézet honlapján is.

(FM Sajtóiroda)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Fiatal gazdák figyelem: indul a támogatási program!

2025. május 19. 14:10

14,6 millió forint indulásra, 75 millió forint beruházásra: megjelent a fiatal gazdák támogatását célzó új pályázat.

Már csak négy hétig nyújthatók be az egységes kérelmek

2025. május 16. 10:30

A kérelmek 2025. június 10-ig nyújthatók be szankciómentesen. Ne hagyják az utolsó pillanatra a kérelem beadását!

Kompenzáció vágósertésre: elindult a kártalanítás!

2025. május 15. 11:10

Piaci veszteségeik enyhítésére támogatásra jogosultak a ragadós száj- és körömfájás miatt érintett vágósertéstartók.

Új támogatás az állatbetegségek megelőzésére

2025. május 13. 11:10

Nagy létszámú állattartó telepek számára indult új pályázat az állatbetegségek megelőzésének és kezelésének támogatására.

250 millió forinttal támogatják a lótenyésztőket

2020. július 29. 14:17

A koronavírus-járvánnyal összefüggő gazdasági hatások – a ló- és lovas versenyek elmaradása, illetve a turizmus leállása révén - érzékenyen érintették a lovas ágazatot is.

Elengedhetetlen a Közös Agrárpolitikára fordítható források szinten tartása

2020. február 24. 16:47

Bulgária, Csehország, Észtország, Litvánia, Lettország, Románia, Magyarország és Lengyelország agrárminiszterei február 24-én közös nyilatkozatban álltak ki a Közös Agrárpolitika (KAP) költségvetésének szinten tartása mellett.

Ez lenne a siker titka? A hagyomány és az innováció találkozása a román mezőgazdaságban

2019. október 1. 11:10

Sok hasonlóságot fedezhetünk fel a román és volt szocialista országok mezőgazdaságában, hiszen ugyanazokkal problémákkal küzdenek: kiöregedő gazdatársadalom, előnytelen birtokszerkezet, a multinacionális vállalatok térhódítási kísérletei és a fogyasztói passzívitás a hazai, illetve a helyben termelt termékek irányába. A problémákra adott válaszok azonban sokszor eltérnek a keleti blokk megoldásaitól, és az uniós források ésszerű felhasználásával Romániának jó esélye van arra, hogy a közeli jövőben a térség meghatározó mezőgazdasági szereplőjévé váljon.

Új lehetőség a gazdálkodóknak az ökológiai célú vízpótlás

2025. március 7. 08:10

A nem mezőgazdasági célra, ideiglenesen használt földterület egyik meghatározott lehetősége az ökológiai célú vízpótlás.