Növénytermesztés
Fizetett tartalom
Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Tavaszi-nyári támogatás a termésbiztonság érdekében

Tavaszi-nyári támogatás a termésbiztonság érdekében

AGRO.bio Hungary Kft.

Növényeink nyári támogatásával sokat tehetünk a stresszhatások okozta termésveszteség elkerüléséért, illetve többlettermés eléréséért. A szárazság, vagy a kórokozók miatti gyenge indulás ellensúlyozására segítsük növényeinket természetes módon, élő algát (NEM DÖGLÖTT) tartalmazó biostimulátorral, az Algafix-el, kiegészítve szükséges mikro- és makroelem lomtrágyákkal.

Az Algafix® balatoni élő algát (Scenedesmus obtisausculus) tartalmazó mikrobiológiai biostimulátor. Az élő mikrobák mellett makro- és mikroelemeket, valamint az algasejtek által termelt növényi növekedési hormont, kinetint tartalmaz a hazai piacon a legnagyobb mértékben. Mivel szinte 100%-ban csak ezt a hormont tartalmazza, ezért tűpontos, okszerű beavatkozást lehet vele elérni a növekedés serkentésére.

A kijuttatást követően is – megfelelő körülmények között – folyamatosan termeli a kinetint, melyet a növény a levélen keresztül vesz fel. Az algák elhalása után a sejtjeikben tárolt anyag (a hormonok) is felszívódnak, így az Algafix® esetében dupla hatással számolhatunk, ami a hozamnövelésben kiveszi részét. Segíti a stresszhatások kivédését, növeli a betegségekkel szembeni ellenállóságot, javítja a tápanyagok hasznosulását.

Algafix élőalgás biostimulátor napraforgóban
A kontroll 100%-ához viszonyítva az ÉLŐ ALGA fejlődési potenciált növelő hatása (+7-14%), ami a különböző termesztési feltételek hatásainak mentén is (+11%) realizálódott a termésképletek mérésekor.

Algafix élőalgás biostimulátor szójában
A kontroll 100%-ához viszonyítva az ÉLŐ ALGA fejlődési potenciált növelő hatása (+5-31%), amely aztán a különböző termesztési feltételek – akár korlátozó – hatásainak mentén is (+9%) realizálódott a termés mennyiségében.

Régebben a tápanyaggazdálkodási tervek a talajon keresztüli tápanyagellátásra alapoztak, azonban az elmúlt évtizedekben a levélen keresztüli tápanyagpótlás létjogosultsága elvitathatatlanná vált. A korszerű fajták megnövekedett mikroelemigényének intenzív ellátására való törekvésének nyomán a lombtrágyázás fix technológiai elemmé vált a növénytermesztési gyakorlatban.

A tápanyaghiány tüneti megjelenése már súlyos ellátottsági problémákat eredményezhet, ezért a kijuttatás helyes időzítése jelentősen meghatározza a lombtrágyák hasznosulását.

Korszerű lombtrágyáink alkalmazásával hatékonyan megelőzhető, illetve orvosolható az egyes hiánytünetek kialakulása, mert az Algafix és az AminoBór, MicroFull és AminoKén lombtrágyák jól kiegészítik egymás hatásait.

A MicroFull komplex mikroelem-tartalmú lombtrágya, amely (1,5% réz, 1% mangán, 0,5% cink, 0,3% vas, 0,04% molibdén) kiválóan segíti a fotoszintetikus folyamatokat, a klorofill megfelelő működését – 2,0 l/ha dózisban.

Az AminoBór javítja a terméskötődést, hozzájárul a növényi sejtfalak képződéséhez, a szénhidrátok szállításához, a stresszhelyzetek átvészeléséhez. Növeli az olajos növények olajtartalmát. Magas és a növény számára felvehető bórtartalma biztosítja a bórhiány hatékony kezelését. Virágzás kezdetén 1 l/ha Algafix + 1-2 l/ha AminoBór kombinációban javasoljuk.

AminoKén – Optimális kén-nitrogén összetételű (150 g/l N, 570 g/l SO3) levéltrágya, olajos növények kénhiányának megelőzésére 2-5 l/ha dózisban, olajosokban bimbós állapotig alkalmazható.

A részletekkel és további technológiai információkkal kapcsolatban keresse területi szaktanácsadóinkat, vagy látogasson el honlapunkra (www.agrobio.hu)!

Daoda Zoltán
szakmai igazgató
AGRO.bio Hungary Kft.

SAATEN-UNION gabonafajták: aki nálunk keres, az talál is

2024. július 26. 16:10

Akár a minőség, akár a mennyiség, akár speciális tulajdonságok állnak a termesztés fókuszában, portfóliónkban mindenki megtalálja a megfelelőt.

Syngenta őszi káposztarepce hibridek minden körülményre 2024-ben is

2024. július 26. 10:10

A sikeresebb repcetermesztést sok tényező nehezíti, melyek közül többre nem is tudunk hatást gyakorolni, de az egyik legfontosabb elem, a hibridválasztás, a gazdálkodó kezében van.

Kitekintés a kukorica őshazájába

2024. július 25. 12:10

A kukorica termesztésének környezetre gyakorolt hatása, a kártevőkkel, betegségekkel kapcsolatos növényvédelmi igénye, valamint magas tápanyag-szükséglete, a nemesítésében alkalmazott módszerek következtében gyakran kétségek övezik. A Magyar Kukorica Klub Egyesület idei tanulmányútja során a kukorica őshazájába látogatott el.

Megérkezett az 1. vírusrezisztens hibrid árpa – az SY Zoomba, valamint egy örök gyémánt, az SY Moovy a Syngenta 2024-es portfóliójába

2024. július 22. 11:40

Ezeknek az újdonságoknak köszönhetően többé már nem kell félniük a gazdáknak a korai vetéstől és a vírusnyomástól!

A szakma, a támogatás vagy mindkettő?

2023. április 27. 10:39

A biostimulátorok használatához nyújtott támogatás (AKG, AÖP) előremutató dolog. Akik csak a támogatás miatt használják e termékkört, tulajdonképpen mindegy, hogy melyiket választják. Akik viszont szakmai és termelési sikereket is szeretnének elérni, azoknak érdemes alaposan tájékozódni a választás előtt.

A KITE REVANS csomagja a kalászoskárosítók ellen!

2024. február 29. 17:10

A KITE Zrt. 2024-ben technológiai csomagajánlatban kínál gombaölő szert, rovarölő szert és biostimulátort a kalászosok védelmére. A csomagban található termékek egy komplex megoldást kínálnak a kalászos növények védelmére a tenyészidőszak fontos szakaszaiban. Nézzük meg részleteiben miként veszünk revansot a kalászoskárosítókon!

Technológiai újdonságokról almatermesztőknek

2019. szeptember 1. 08:02

Almatermesztési tanácskozásra, bemutatóra és kertszemlére hívta az érdeklődőket az UPL OpenAg (Arysta LifeScience Kft.) július végén Nyírtassra, Mezei István korszerű, intenzív gyümölcsösébe.

Gyümölcstermesztés 2020-ban

2020. március 27. 06:36

A legtöbb fás szárú álló kultúrában már duzzadnak a rügyek, sok helyen pedig már színesednek is. Az időjárásjelentés szerint sajnos a következő hetekben ugrásra készen kell állnunk a termés védelme érdekében, mert a tavaszi fagyok jelentős károkat okozhatnak a terméskötésben, így meghatározhatják az egész év eredményességét.