A 2023-as Agritechnica kiállításon mutatták be a New Holland új zászlóshajóját, a márka CR11-es kombájnját, a megismert teljesítményadatok pedig a show-hoz, valamint az elnyert aranyéremhez méltóan látványosnak ígérkeznek.
A gigászi aratógépekben a tisztítómű teljesítményét szó szerint megduplázták, a mozgó alkatrészek számát negyedére csökkentették, amivel nemcsak a szemveszteség, de a leállások száma is gyakorlatilag nullára esik vissza. Párhuzamosan olyan mezőgép-kategóriák továbbfejlesztései is bemutatkoztak Hannoverben, mint a fix kamrás Roll Baler hengeres bálázók, az alacsony kivitelű T4 LP ültetvénytraktorok, a TH teleszkópos rakodó család, illetve a márka építőipari gép kínálata.
A november 12-18. közötti kiállításon a New Holland összegyűjtötte a fenntarthatóságot szolgáló fejlesztések legjavát is. Ezen a téren olyan újdonságokról beszélhetünk, mint az üzemben tartást forradalmasító IntelliCentre távfelügyeleti rendszer, de a sorból a márka energiafüggetlen farm modelljének gerincét jelentő alternatív meghajtású traktorai sem maradtak ki (tisztán elektromos T4 traktorok, T7.270 Methane Power CNG), továbbá a karbonlábnyom csökkentésében jelentős újragyártott REMAN alkatrész program eredményeit is ismertették.
A világ legnagyobb mezőgazdasági kiállításán adták át az agrárszektor legjobb fejlesztéseiért/találmányaiért járó „Farm Machine 2024” díjakat is (korábban „Machine of the Year” – Az év gépe).
A CNH Industrial idei újdonságainak értékét jól jelzi, hogy a csoport vihette haza a legtöbb szakmai elismerést a gépgyártók közül. A New Holland Agriculture CR11 nyerte a kombájnok kategóriáját míg a T7.270 Methane Power CNG traktor az Upper Class Tractor (felsőkategóriás traktor) kategóriában végzett a dobogó legfelső fokán.
Négy kulcsterület fejlesztése teszi a hatékony aratás új mércéjévé a New Holland CR11 kombájnokat
Megemelt termelékenység, közel nulla szemveszteség, jobb és hatékonyabb szármaradvány-kezelés a műszaki leállások drasztikus csökkentése társaságában – a mérnöki munka négy legfontosabb pillére, amely létrehozta az új, csúcsteljesítményű New Holland kombájnokat.
A fejlesztések legfontosabb célja, hogy a hatékonyabb aratással megfogott minden forint plusz nyereséggé váljon az új gépekkel a gazdáknak. A „kék-sárga” márkánál a kombájnokba épített újdonságok a megbízhatóságot sem befolyásolják, hiszen az új CR11 ugyanis annak a CR10.90-esnek a műszaki alapjait viszi tovább, amely nyolc óra alatt 797,65 tonna búzát takarított be, ezzel közel egy évtizeden át tartotta az aratási világrekordot.
Az eredményesség alapját továbbra is az a Twin Rotor™ ikerrotoros technológia szolgáltatja, amellyel a márka ezelőtt közel 50 éve egyszer már forradalmasította az aratást. Az elvárások ennek megfelelően magasak a Hannoverben bemutatott új kombájn típusnál is, hiszen az új zászlóshajó tartalmaz minden olyan újítást, amelyekkel a nagy gabonatermesztők az egyre extrémebb körülmények dacára is növelhetik jövedelmüket.
A fejlesztések fő csapását a gyár most is a partneri visszajelzésekre alapozta, a gazdálkodók legfontosabb elvárásait pedig a nagyobb aratási kapacitás, a kisebb szemveszteség és a maximális gabonaminőség jelentették. A visszajelzések szerint ugyanis ezeknek egyszerre kell teljesülniük, hogy az egyre nagyobb termés potenciállal bíró fajták aratása rövidülő időablakok mellett is nyereséggel záruljon.
Milyen műszaki felszereltséggel képes mindennek az új CR11 New Holland kombájn megfelelni?
- A kombájnt egy 775 LE teljesítményre képes C16-os motorblokkal látták el, amely az egyenként 60,96 cm-es átmérőjű rotorok (2×24 hüvelyk), a 14 500 literről 20 000 literesre növelt magtartálynak és 210 liter/másodperces ürítési sebességnek köszönhetően sosem látott termelékenységet biztosít a gépnek.
- Az új Twin Clean tisztítómű gyakorlatilag megduplázza a kombájn tisztító rendszerének teljesítményét: a gépben 2 felső rosta, 2 alsó rosta, 2 tiszta mag-felhordó található, 2 nyomásérzékelő szenzor felügyeli az előkészítő asztal terhelését. Az iparágban egyedülálló dupla biztosítású, automatizált tisztítórendszer így tökéletes keresztirányú terményeloszlást garantál és így gyakorlatilag nulla szemveszteség mellett birkózik meg a csúcs terheléssel is.
- Az új csúcs kombájnt a New Holland nem csak olyan precíziós gazdálkodási funkciókkal szerelte fel a maximális termelékenységhez, mint az IntelliSteer vezérlőrendszer, a NutriSense NIR szenzorral is ellátott takarmány minőség-érzékelő, amely infravörös letapogatással érzékeli a termés nedvességtartalmát és minőségét, beltartalmi értékeit vagy olajtartalmát, illetve az ezek kezeléséhez ideális új IntelliView 12 collos érintőkijelző. A géphez elérhetővé vált egy egyedileg tervezett, talaj kopírozásra képes 15 m szélességű MacDon vágóasztal is, míg a minimális talajtömörítő hatás érdekében a New Holland a Michelinnel közösen fejlesztett saját abroncsot. A 900/65R46 méretű, 2,32 m átmérőjű Michelin Cerexbib 2 gumiabroncs az Agritechnica aranyérmével díjazott New Holland CR11-es kombájnja után a márka többi betakarítógépénél is elérhetővé válik.
- A CR11-es kombájnok esetében nem csak a teljesítménynövelés számított, a műszaki leállások lehetőségeit is minimalizálták a mérnökök. A kombájnban a mozgó alkatrészek számát 25%-kal csökkentették, a felépítésből kiiktattak minden lánchajtást, míg az automatizált felhordó visszaforgató rendszernek köszönhetően a termény megszorulás miatti leállásokat elfelejthetik végleg a gépkezelők. A technológiával a probléma elhárítás órák helyett percekre rövidül az új New Holland CR11-essel, ráadásul ez semmilyen erőfeszítést nem igényel a kezelőtől, minden a fülke kényelméből gombnyomásra megoldható.