Gépészet
Fizetett tartalom

Japán precízió a magyar gazdaságokban a Kubotával

Két-KATA Kft.

A Kubotánál tudjuk, hogy az Ön sikeréhez többre van szükség egy erős traktornál. Ezért állítottuk össze a japán kiválóság legjobbjait egy termékeket, teljesítményt és szolgáltatásokat magába foglaló, trendmeghatározó rendszerben: Kubota gazdálkodási megoldások – beleértve a traktor, a munkaeszközök és a berendezések kezelésére szolgáló innovatív termináljainkat. Az összes munkafolyamat tökéletes irányításához.

A Kubota 7” és 12”-os K-Monitor és a K-Monitor Pro jelentik az első lépést a precíziós gazdálkodás felé. A traktor és a munkaeszköz összes alapvető beállítása folyamatosan nyomon követhető és módosítható a terminál oldalán található gyorskapcsolókkal, vagy az egyszerűen használható érintőképernyőn a K-Monitor Pro esetében. A munkavégzés ezáltal kényelmes, gyors, és hatékony még a leghosszabb munkanapokon is. Mindkét monitor magában foglalja az univerzális terminált, traktorbeállításokat, kamerákat, nyomon követhetőséget, GEOCONTROL és sávverzélési funkciókat.

A japán kiválóság legjobbja az Ön gazdálkodásából is kihozza a maximumot.

A GEO-SC automatikus szakaszvezérlés gondoskodik az eszközszakaszok automatikus be- és kikapcsolásáról. Segítségével teljesen megszüntethetők a nem kívánt átfedések és a szántóföld határain kívüli műveletek. Az automatikus szakaszvezérlési licenccel az ISOBUS munkaeszköz önmaga szabályozni tudja a földsávok elejét és végét. Ez időt takarít meg és fokozza a vezetési kényelmet is.

A GEO-VR változó mennyiség automatikusan beállítja az adott ISOBUS munkaeszköz kimeneti mennyiségét. Így lehetővé válik a vetőmag, a műtrágya és a növényvédő szerek mennyiségének módosítása. A részszakasz-specifikus alkalmazás licencével és a földrajzi hivatkozással ellátott térképpel kombinálva maga a munkaeszköz is szabályozni tudja az alkalmazási mennyiséget. Ez növeli a hektáronkénti hozamot és költséget takarít meg.

A mesteri irányítással tiszta képet kap az összes feladatról

Az utóbbi évek legkülönlegesebb mezőgazdasági innovációi közé tartozik az automatikus kormányzás, mely a Kubotánál elektromos és hidraulikus kivitelben is elérhető. Az ezzel a technológiával felszerelt „automatikus kormányzásra kész” M7003 traktor mindig megbízhatóan a megfelelő útvonalon marad. A hidraulikus automatikus kormányzás biztosítja a traktor irányának és mozgásának pontos szabályozását. Egyenesen előre haladáskor kormányzástámogatást nyújt. A beépített GPS pedig lehetővé teszi, hogy az M7003 rögzítse saját mozgását, megjelenítse a GPS-térképeket a K-Monitoron, és számos automatikus, GPS-vezérelt funkciót hajtson végre. A lehető legnagyobb pontosság érdekében a Kubota két korrekciós jelet használ: EGNOS (kb. 20 cm pontosság) és RTK (kb. 2 cm pontosság). E két technikai megoldás kombinációja rendkívül pontosan tartja az irányt. Az automatikus kormányrendszer minimálisra csökkenti az átfedéseket és a hibákat, a vezérlési funkciók használatával pedig hatékonyabb munkát eredményez.

Az erő és az intelligencia találkozása

A TIM – Tractor Implement Management (Traktormunkaeszköz-kezelő) a Kubota egy olyan újítása, amellyel a munkaeszköz irányítja a traktort. A TIM már az összes M7003 Premium KVT traktorhoz kapható opcionális felszerelésként. Segítségével a gazdák és a vállalkozók kihasználhatják az innovatív technológia által nyújtott jelentős előnyöket. A rendszer konnyen érthető, kevésbé tapasztalt vezetők is tudják működtetni, így gyorsabb, gördülékenyebb munkát tesz lehetővé. A rendszer átveszi a manuális műveletek kezelését, és felismeri a legmegfelelőbb időpontot ezek elvégzésére.

A Kubota gépek magyarországi forgalmazásával és szervizelésével a Két-KATA Kft. foglalkozik. Bővebb információért kérjük, vegye fel a kapcsolatot a helyi területi képviselővel, vagy látogasson el a Két-KATA Kft. weboldalára!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Innováció és fejlesztések üzemközelből, fókuszban a hűtve tárolás

2024. november 12. 09:10

November 28-án Kecskeméten rendezik meg a HETECH Group éves Szakmai Napját. A fókuszban idén a hűtve tárolás áll.

700 fölött az idei mezőgazdasági pótkocsieladások

2024. november 5. 16:10

A pótkocsieladások számát nézve ugyanakkor a múlt havi 50 darabos mennyiség a legalacsonyabb volt ebben az évben.

A Massey Ferguson bemutatja az MF 5M szériát – 6 árbajnok típus 95 és 145 lóerő teljesítmény között  

2024. október 28. 15:10

Az MF 5700 M sorozat sikerére építve az új, megbízható és hatékony MF 5M sorozat számos teljesítményt növelő, gyárilag beépített funkciót tartalmaz.

DEUTZ hajtásrendszerek márkaképviseletévé vált az AXIÁL Kft.

2024. október 27. 12:10

A magyar cég kollégái immár a német gyártó hajtásrendszereinek forgalmazásában és szervizelésében is részt vesznek, hivatalos márkaképviseletként.

Küszöbön a robotgazdálkodás és a mesterséges döntéshozás

2020. március 12. 11:34

A digitalizációs villámcsapás egy felhőből érkezik, és az csak rajtunk múlik, hogy ne minket, hanem a precízen előkészített táblarészünket érje.

Már egy éve működik a KITE Zrt. Precíziós Gazdálkodási Rendszere

2021. március 25. 15:39

Új időket élünk a mezőgazdaságban. A digitális forradalom már jelen van a mindennapjainkban. Olyan változások tanúi lehetünk nap mint nap, amelyek a 70-80-as évek agrotechnológiai fejlesztéseinek horderejét idézik fel. A felhasználók rengeteg információval találkoznak, szembesülhetnek ezek előnyével és jövőbe mutató szerepével. Arról azonban sokkal kevesebbet lehet hallani, hogyan építhetők be ezek a megoldások napjaink agrotechnológiájába.

Optimális vetés talajszkenner alkalmazásával

2018. március 20. 06:47

A SmartFirmer képes felmérni és térképezni a talaj szervesanyag- és nedvességtartalmát, valamint a növényi maradványok mennyiségét.

Kulcsot adunk a precíziós gazdálkodáshoz!

2021. november 12. 08:59

Új időket élünk a mezőgazdaságban. A digitális forradalom már jelen van a mindennapjainkban. Olyan változások tanúi lehetünk nap mint nap, amelyek a 70-80-as évek agrotechnológiai fejlesztéseinek horderejét idézik fel. A felhasználók rengeteg információval találkoznak, szembesülhetnek ezek előnyével és jövőbe mutató szerepével. Arról azonban sokkal kevesebbet lehet hallani, hogyan építhetők be ezek a megoldások napjaink agrotechnológiájába.