Gépészet

Még mindig nincs GPS sorvezetője?

Agrofórum Online

Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy a jelölő karók, és a föld másik végéről integető kolléga nem a leghatékonyabb megoldás a következő fogás kijelölésére. Ráadásul egy kisebb méretű gazdaságban is éppen olyan fontos az átfedések és a kihagyott területek elkerülése, hiszen itt kevesebb input anyagból kell a maximális hatékonyságot elérni.

Számtalan megoldás létezik a piacon: a telefonos alkalmazásoktól kezdve egészen a csúcskategóriás ISOBUS terminálként is használható multifunkciós mezőgazdasági sorvezetőkig. Ezen a területen is maximálisan igaz, hogy „olcsó húsnak híg a leve”. Ha nem akarunk csalódni a megvásárolt termékben, érdemes jól ismert, már hosszú évek óta a piacon lévő megoldásokat választani.

Az is legyen fontos szempont, hogy ha tovább akarunk lépni robotkormányzás vagy munkagép-vezérlés irányában, ne kelljen új készüléket vagy antennát vásárolnunk. Ha egy pénztárcabarát, mégis megbízható és sokoldalú készüléket szeretnénk, ideális választás lehet a New Holland FM750 Lite sorvezető. A már jól ismert FM vagy CFX 750 sorvezetővel külsőleg teljesen megegyező, annak csupán szoftveresen leegyszerűsített változata. A 20,3 cm-es érintő képernyőnek köszönhetően a gyengébben látó kollégáknak sem lesz szüksége nagyítóra a kezeléshez. A jól bevált LED sor is rendelkezésünkre áll, hogy tükröződő fény esetén is kiválóan tudjuk követni a meghatározott nyomvonalat. Az FM750 Lite lépésről lépésre fejleszthető robotkormányzási, szakaszvezérlési feladatokra is, így nincs szükség egyszeri, nagymértékű beruházásra, ha a precíziós gazdálkodásba szeretnénk befektetni. A készülék könnyedén ki- és beszerelhető bármilyen géptípusba, márkától függetlenül.

 

Alap funkcióként elérhető az orosz (Glonass) műholdrendszer vétele is, mely segítségével kevésbé jelentenek problémát a tereptárgyak és a fasorok munkavégzés közben. További nagy előny, hogy lehetőségünk van korábban digitálisan rögzített adatok bevitelére is, így nem csak a gépkezelő által rögzített telekhatárok és nyomvonalak használhatók a munkavégzés során. Válassza Ön is ezt a sokoldalú készüléket, élvezze a GPS technológia nyújtotta kényelmet és a költséghatékony munkavégzést!

​Dr. Virág István
GPS termékmenedzser
virag@agrotec.hu

Agrotec Magyarország Kft.
2900 Komárom, Puskás Tivadar utca 4/a
06-34 568 520
www.agrotec.hu
 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Innováció és fejlesztések üzemközelből, fókuszban a hűtve tárolás

2024. november 12. 09:10

November 28-án Kecskeméten rendezik meg a HETECH Group éves Szakmai Napját. A fókuszban idén a hűtve tárolás áll.

700 fölött az idei mezőgazdasági pótkocsieladások

2024. november 5. 16:10

A pótkocsieladások számát nézve ugyanakkor a múlt havi 50 darabos mennyiség a legalacsonyabb volt ebben az évben.

A Massey Ferguson bemutatja az MF 5M szériát – 6 árbajnok típus 95 és 145 lóerő teljesítmény között  

2024. október 28. 15:10

Az MF 5700 M sorozat sikerére építve az új, megbízható és hatékony MF 5M sorozat számos teljesítményt növelő, gyárilag beépített funkciót tartalmaz.

DEUTZ hajtásrendszerek márkaképviseletévé vált az AXIÁL Kft.

2024. október 27. 12:10

A magyar cég kollégái immár a német gyártó hajtásrendszereinek forgalmazásában és szervizelésében is részt vesznek, hivatalos márkaképviseletként.

Prémium kényelem a fülkében és élvonalbeli betakarítási technológia

2024. június 15. 10:10

Az újdonságok a T5 400 masszív, 305 LE maximális teljesítményű, 6,8 literes motorjától a zászlóshajónak számító T6 800 modell 466 LE-s, 9 literes JD9X motorjáig kínálnak eltérő teljesítményszinteket.

Sertéstenyésztés - magasabb szintre kell lépni

2021. március 3. 08:36

A Bonafarm Csoporthoz tartozó Bóly Zrt., a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Kaposvári Campusának (jogelőd Kaposvári Egyetem) és a Debreceni Egyetem konzorciuma egy jelentős, 4 éven átívelő növénytermesztési és takarmánygyártási, valamint -felhasználási kutatás-fejlesztési projektet indított 2016 őszén, amit a Széchenyi 2020 Program keretében, az Európai Unió és Magyarország Kormánya társfinanszírozásával – 1,935 milliárd forint vissza nem térítendő támogatással – valósított meg. A projekt legfontosabb eredményeiről Krzyzewsky Nórával, a Bonafarm Csoport minőségirányítási és kutatásfejlesztési igazgatójával, egyben a projekt vezetőjével, Tossenberger Jánossal, a projekt szakmai vezetőjével, Dobos Attilával, a Debreceni Egyetem AKIT DTTI Agrometeorológiai és Agroökológiai Monitoring Központ vezetőjével és Tenke Jánossal, a Bóly Zrt. sertéságazati takarmányozási vezetőjével beszélgettünk.

Növelhető az agrárium kibocsátása a precíziós technológiák alkalmazásával

2019. május 29. 09:19

Nem a precíziós gazdálkodásra történő átállás költsége a komoly tétel, hanem az a deficit, amelyet annak hiánya évről évre okoz az ágazatban.

Megbénította a traktorokat a szokatlanul erős geomágneses vihar

2024. május 15. 07:10

Észak-Amerikában a vetési munkálatokat is megzavarta a geomágneses vihar, mert a traktorokat vezérlő navigációs rendszerek működésképtelenné váltak.