Gépészet

Mire lehet jó egy precíziós gazdálkodáshoz használt szoftver? – Próbálja ki ingyen!

Agrofórum Online

Lehet, hogy Ön már ült precíziós gazdálkodási konferencián. Az is lehet, hogy részt vett precíziós gazdálkodást bemutató kiállításon, szántóföldi napon. De elgondolkodott-e már azon, hogy a precíziós gazdálkodáshoz milyen adatokat lehet gyűjteni, tárolni, feldolgozni? Vajon mi az a szoftver, ami mindezt tudja? Az Ag Leader SMS basic vagy advanced (haladó felhasználóknak) szoftvere egy olyan magyar nyelvű szoftver, amelynek segítségével ezek a kihívások megvalósíthatók nagyobb kompromisszumok nélkül. A szoftver számtalan platform adatait képes feldolgozni, így szinte bármilyen gyártó forrásából tölthetünk bele adatot, vagy éppen készíthetünk számos kezelőfelülethez kijuttatási anyagokat.

Az SMS programot számos hazai vállalkozás használja. Most Ön is betekinthet abba, hogy melyik vállalkozás miért választotta az Ag Leader szoftverét.

Majkut Árpád, Dalmand Zrt.
precíziós gazdálkodási projektvezető

Számunkra az SMS program egyik legnagyobb előnye az előírás fájlok egyszerű és gyors előkészítése, és a nyers hozamadatok feldolgozása.  A program kezeli a legnagyobb gyártók fájlstruktúráját mind a nyers adatok beolvasásánál, mind pedig a feladatok kiírásánál; így annak sem kell több programot futtatnia, aki egy összetettebb gépparkkal dolgozik. Bár a kísérletek kiértékeléséhez külön térinformatikai szoftvert használunk, az évek során gyűjtött vetési és tápanyag utánpótlási kijuttatások illetve a hozammérés adatainak rendszerbe foglalása és azok hatékony elérése szintén megkönnyíti a precíziós gazdálkodási tevékenységet.

Szabó Kornél, Dr. Szabó Agrokémiai Kft. – Jó Gazda Program®
ügyvezető, JGP® programvezető

Cégünk lassan már 10 éve használja az SMS szoftvert nagy megelégedésére. Először a Basic verziót vásároltuk meg, és már kezdetektől nem csak a saját gazdaságunk precíziós gazdálkodási folyamatainak nyilvántartására használtuk, hanem a helyspecifikus szolgáltatásaink jó részét is ezzel a szoftverrel végeztük (kijuttatási tervek készítése, hozamtérképek feldolgozása- és kiértékelése, multispektrális légi felvételek feldolgozása- és kiértékelése, stb.). Mára már a szoftver Advanced verzióját használjuk, melyben a kollégákkal több projektben, több ügyféllel akár egyszerre, párhuzamosan is tudunk dolgozni. Az Advanced további előnye, hogy mezőgazdaság specifikus statisztikai elemzéseket is lehet vele végezni, így a tömegével elkészített, ill. monitorokból, partnerektől begyűjtött adatbázisok feldolgozásával azok összefüggéseire, a különböző tényezők egymásra gyakorolt hatásaira is választ tudunk kapni.

Nemrég kezdtük használni az SMS felhő alapú rendszerét, az Agfiniti-t, melynek segítségével egy tablettel akár a tábla szélén is meg tudjuk jeleníteni a legyártott kijuttatási terveket, a feldolgozott hozamtérképeket vagy épp az elkészített légi felvételeket. Az Agfiniti távoli segítségnyújtásra és online adatküldésre is használható, így partnereink a traktorban ülve, munka közben kérhetnek és kaphatnak segítséget a precíziós vezérlő monitorok használatával kapcsolatban, ill. kollégáim közvetlen a monitorba tudnak térképeket küldeni vagy onnan adatokat (pl. megvalósult kijuttatási térképek) lehívni. Cégvezetőként az a meglátásom, hogy az SMS szoftver mögött egy olyan fejlesztő csapat áll, mely nagyon ráérez, hogy milyen irányba érdemes egy ilyen, mezőgazdaság  specifikus szoftvert fejleszteni, a rendszerhez folyamatosan kapunk frissítéseket, mindig van valami újdonság és a piacon elérhető precíziós rendszerekkel (JD, Trimble, Topcon, New Holland, Kverneland, stb.) teljes mértékben kompatibilis. A szoftver nem utolsó sorban felhasználó barát, sokrétű és üzembiztos.

Dr. Láng Vince, ügyvezető
AgriDron Mezőgazdasági Szolgáltató és Kereskedelmi Kft.

Az Agleader SMS programot napi rendszerességgel használjuk. A precíziós szaktanácsadás során jelenleg több mint száz termelő táblaadatait kezeljük. Az SMS lehetőséget nyújt, hogy mindezt rendszerezve, jól átlátható módon tároljuk, hogy ezáltal a kollégák pillanatok alatt elérjék akár a tápanyag-ellátottsági térképeket akár a korábbi hozamadatokat, vagy a különböző kijuttatási térképeket. Amellett, hogy sok adatot tárolunk a partnereknél rendelkezésre álló eszközök is különbözőek, az SMS pedig megoldást kínál nekünk, hogy az AgLeadertől a GS2630-ason át a hazánkban kevésbé ismert Raven vagy RDS monitorokra is megfelelő formátumban tudjuk kimenteni a kezelési fájlokat.

Ha felkeltette az érdeklődését a szoftver, akkor próbálja ki ingyen 21 napig. A szoftver honlapunkról letölthető: www.robotpilota.hu

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Évszaktól, időjárástól függetlenül a KITE Jet-tel Ön nyer!

2025. április 7. 16:10

A mai változó piaci körülmények között az inputköltségek kezelése kritikus fontosságú. A nitrogén az egyik legdrágább inputanyag.

Kezd magára találni a hazai mezőgazdasági pótkocsipiac

2025. április 7. 08:10

Összesen 172 új mezőgazdasági pótkocsit helyeztek forgalomba 2025 első negyedévében Magyarországon.

Extrém rendfelszedési kapacitás, egyedülállóan nagy kamranyomás, villámgyors bálaürítés

2025. március 26. 16:10

A John Deere a szálastakarmány-betakarítás terén is törekedett arra, hogy minden gazdasághoz igazodva ideális bálázót tudjon kínálni.

Gabonahűtés vagy -szárítás? Most pályázati forrásból fejleszthet!

2025. március 13. 16:10

A „Terménytisztítók, tárolók, szárítók, vetőmagüzemek fejlesztésére” kiírt pályázatokba bekerült a gabonahűtés technológiája is.

Bővül a precíziós gazdálkodási csoport az AXIÁL Kft.-nél

2020. december 18. 06:39

A minél rugalmasabb és gyorsabb munkavégzésért a precíziós gazdálkodási csoport létszáma évről évre növekszik, tevékenységi köre pedig folyamatosan bővül.

Indul az aratás, használjuk a hozammérőt!

2018. június 19. 12:45

A betakarítás egy kiváló alkalom a tábláink különbségeinek felmérésére, ha rendelkezésre áll, használjuk pontosan a hozammérő rendszerünket.

Sertéstenyésztés - magasabb szintre kell lépni

2021. március 3. 08:36

A Bonafarm Csoporthoz tartozó Bóly Zrt., a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Kaposvári Campusának (jogelőd Kaposvári Egyetem) és a Debreceni Egyetem konzorciuma egy jelentős, 4 éven átívelő növénytermesztési és takarmánygyártási, valamint -felhasználási kutatás-fejlesztési projektet indított 2016 őszén, amit a Széchenyi 2020 Program keretében, az Európai Unió és Magyarország Kormánya társfinanszírozásával – 1,935 milliárd forint vissza nem térítendő támogatással – valósított meg. A projekt legfontosabb eredményeiről Krzyzewsky Nórával, a Bonafarm Csoport minőségirányítási és kutatásfejlesztési igazgatójával, egyben a projekt vezetőjével, Tossenberger Jánossal, a projekt szakmai vezetőjével, Dobos Attilával, a Debreceni Egyetem AKIT DTTI Agrometeorológiai és Agroökológiai Monitoring Központ vezetőjével és Tenke Jánossal, a Bóly Zrt. sertéságazati takarmányozási vezetőjével beszélgettünk.

Innovatív mezőgazdaság - Dr. habil Milics Gábor

2019. július 5. 16:47

Az agráriumban dolgozó személy felfogása kell, hogy elmozduljon a precíziós/helyspecifikus irányba.