Növénytermesztés
Fizetett tartalom

DEREKAS helytállás a kalászosok védelmében

KITE Zrt.

A KITE Zrt. a 2022-es évben egy széles termékkört átölelő kalászos csomagot kínál a gazdálkodók részére. A csomag DEREKAS néven kerül forgalomba és négy terméket tartalmaz: két gombaölő szert a növények egészségének védelme érdekében, melyek alkalmazhatóak a tenyészidőszak teljes ideje alatt, egy rovarölő szert, hogy az állományunk mentes legyen mindennemű károsítótól, valamint egy magas hatóanyag-tartalmú lombtrágyát. Ezek a csomagalkotók hozzásegítik a gazdálkodókat egy jó minőségű, magas terméshozam eléréséhez. Lássuk egyenként, mire is szolgálnak az alábbi készítmények.

A Revycare gombaölő szert a tavaszi lombvédelem során a kalászosok levélbetegségei ellen két időpontban ajánljuk kijuttatni. Bokrosodástól a zászlóslevél megjelenéséig 0,75 l/ha dózisban alkalmazható korai lombvédelemre, majd a zászlóslevél megjelenésétől a kalászkezdemény megjelenéséig 1,0 l/ha dózis kijuttatása javasolt a zászlóslevél védelme érdekében. A készítmény az utóbbi években fejlesztett új hatóanyagot, a Revysolt és a már ismert piraklostrobint tartalmazza. Az újszerű termékformuláció miatti gyors felszívódás megvédi a hatóanyagokat a szélsőséges időjárás – hideg, hirtelen lezúduló eső, napsugárzás – káros hatásaival szemben. A növény által felvett Revysol eljut egészen a levélcsúcsig, így védelmet biztosít azoknak a levélrészeknek is, amelyek nem részesültek permetezésben. A szer gyors felszívódása, valamint a folyamatosan, hosszan felszabaduló Revysol és a piraklostrobin hatása miatt a Revycare a többi azol tartalmú készítményhez képest hosszabb hatástartammal bír, ezért elhúzódó hűvös, csapadékos körülmények között is hatékony marad, így a kora tavaszi kezelések ideális készítménye. A Revycare a hazánkban előforduló fontos kalászos betegségekkel szemben nagyon jó hatékonyságot nyújt és felhasználható az összes kalászos növény védelme érdekében.

A gabona virágzása idején kedvező időjárási körülmények mellett a Fusarium gomba jelentős mértékben meg tudja fertőzni a termést. A kalászfuzáriózis és a levélbetegségek ellen hatékonyan védekezhetünk a Stamina gombaölő szerünk 1,0 l/ha dózisban történő kijuttatásával. A készítményben lévő két legkorszerűbb hatóanyag (trifloxistrobin és protiokonazol) biztosítja a betegségek elleni hatékony védelmet, a hosszú hatástartamot és kifejti zöldítő hatását, melyek együttesen nagyobb termésnövekedést eredményeznek a kizárólag triazolt tartalmazó készítményekhez képest.

A kalászosok rovarkártevői ellen kínál megoldást a KITE Zrt. által forgalmazott Karis 10 CS 100 g/l lambda-cihalotrin hatóanyagot tartalmazó, mikrokapszulázott, kontakt hatású rovarölő szer. A kapszulában található hatóanyag fokozatosan szabadul fel, így a hatékonysága hosszabb időn keresztül – akár 3-5 napig is – megmarad. Ennek fontos előnye, hogy a rovarok elhúzódó betelepülése esetén is folyamatos védelmet ad. A kártevők érintkezés és táplálkozás során veszik fel a készítményt, amely taglózó hatása révén azonnal kifejti hatását. Kalászosokban vetésfehérítő bogarak és gabonapoloskák ellen tudunk vele védekezni.

A növények természetes életfolyamatainak támogatására ajánljuk a Dell” Agro Plus biostimulátorunkat. 2 l/ha dózisban használva elérhető, hogy kompenzálja a kedvezőtlen talaj- és/vagy környezeti hatásokat, megadva az esélyt a terméspotenciál kiaknázásához kevésbé optimális feltételek mellett is. A vegetáció elején alkalmazva hatása elsősorban a vegetatív szervek erősebb fejlődésében mutatkozik meg. A nagyobb gyökérzet intenzívebb tápanyagfelvételt, a nagyobb levéltömeg intenzívebb fotoszintézist, több szervesanyag-előállítást biztosít. Ezen hatás a magasabb terméseredmények alapja.

Mindent egybevetve sikerült egy olyan termékcsomagot összeállítanunk, mely komplex megoldást kínál a kalászos növények védelmében az év valamennyi szakaszában, melyre garanciát a csomagot alkotó legmagasabb minőséget képviselő termékek nyújtanak. Ezek a szerek nevükben hordozzák az elvárt hatást, mely DEREKAS helytállást ígér a növényeket érő negatív eseményekkel szemben.

Bővebb információkért látogassa meg honlapunkat vagy keresse bizalommal agronómiai szaktanácsadóinkat!

A növényvédőszereket biztonságosan használja. Felhasználás kizárólag a címke és az engedélyokirat alapján lehetséges! Felhasználás előtt kérjük olvassa el a termék biztonságtechnikai adatlapját!

Varga Miklós

fejlesztőmérnök

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A precíziós nemesítésé a jövő? + videó

2025. május 16. 10:10

A klímaváltozás és következményei kapcsán olyan növénynemesítési eljárások bevezetésén dolgoznak, mint a precíziós nemesítés.

Ragaszkodjunk a terméshez! – Az Elastiq Ultra szerepe a repceszemek kipergésének megelőzésében

2025. május 9. 15:30

Az Elastiq-kal kezelt növények jobban ellenállnak a betakarítás alatti erős mechanikai hatásoknak is, így kevésbé peregnek el az érett szemek.

Aflatoxin: új kihívások és megoldások a kukoricatermesztésben

2025. május 1. 13:10

A GOF Hungary Kft. dunaföldvári szakmai napján a 2024-es év tanulságairól, megelőzési lehetőségekről és technológiai megoldásokról esett szó.

Biostimulátor-oldatok a környezeti stresszhelyzetek ellen

2025. április 30. 06:40

Termelői tapasztalatok bizonyítják, hogy a kijuttatott biostimulátorok nemcsak hozzájárulnak a növény védelmi rendszerének beindításához, de segítik annak fenntartását is.

Talajjavítás a világ körül

2022. augusztus 1. 07:34

A termesztéstechnológiában hatalmas különbségek vannak, azonban van egy közös pont: mindenhol szükség van talajmeszezésre, amire világszerte egyre többen Omya Calciprillt használnak.

Új DeereNS kombájnok – Digitalizált betakarítás

2025. május 1. 16:10

A John Deere betakarítógépek új modellsorai, a T5/T6, S7 és X9 kombájnok a teljes betakarítási folyamat automatizálását elvégzik.

RANGO – szuperszelektív egyszikűirtó a KITE Zrt.-től

2022. március 18. 07:35

A 2021-es év az egyik legszárazabb év volt az elmúlt 120 évben. Az ország nagy részében elmaradt a talajok téli nedvességgel történő feltöltődése, ami a repce fejlődését is jelentősen hátráltatta. Emellett egyre nagyobb mértékben jelenik meg a gabona-árvakelés a repcetáblákban. A gyomnövényként viselkedő árvakelés elvonja a vizet a repce által táplálkozásra használt talajrétegekből, ami még jobban súlyosbítja az eddig kedvezőtlenül alakult körülményeket. Ezért kiemelkedő szerepe van a gabona-árvakelés elleni védekezésnek.

Mindent a tavaszi takarmány-előállításról

2021. április 28. 09:40

Mint ahogy azt már megszokhatták a különböző munkaműveletekről szóló videósorozatainkban bemutatjuk az adott témakör minden részletét. Ez alkalommal a tavaszi tömegtakarmány-előállítás került terítékre, aminek minden egyes lépését bemutatjuk Önöknek egy rendhagyó interjúval is kiegészítve.