Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Hatékony kezelések búzára és repcére: így javíthat terméseredményein

NATUR AGRO HUNGÁRIA KFT.

9,2%-os terméstöbblet búzában, 5,95%-os terméstöbblet repcében - csak két eredmény a Natur Agro Hungária Kft. tavalyi évben végzett szántóföldi összehasonlító kísérleteiből. A technológia számos alkalommal bizonyított már, használja ki Ön is!

A legnagyobb területeken termesztett növényeink esetében már széles körben alkalmazott technológiai eljárás a lombtrágyázás. Napjainkban már jól bevált és időzíthető receptúrák állnak rendelkezésre, mely kezelések rendszerint megtérülő döntésnek bizonyulnak.

A befektetés plusz bevételt is hoz!

Az utóbbi években számos lombtrágyás kísérletet végeztünk kalászos és repce kultúrákban, melyek alapján kijelenthető, hogy a megfelelően időzített és összeállított lombtrágyák végső terméseredményre gyakorolt hatásai még a külön menetes kijuttatás költségeit is bőven fedezik. Ezek alapján a többletjövedelem érdekében ajánljuk a lombtrágyázást kalászos és repce kultúrákban is.

Lombtrágyacsomag ajánlataink

A Natur Agro Hungária lombkezelési technológiájában különös szerepet tölt be az élő algákat tartalmazó Natur Plasma „T” koncentrált biostimulátor. A szervesanyag tartalmú lombtrágyáktól eltérően a biostimulátorok nem a növény közvetlen tápanyag-ellátottságát javítják, hanem a bennük lévő bioaktív anyagok (pl. hormonok, vitaminok, aminosavak) a növénybe jutva segítik a növények harmonikus fejlődését. Támogatják a fejlett gyökérzet és markánsabb zöldtömeg kialakulását.

Natur Active komplex lombtrágyánk azokat a fontos makro-, mezo-, és mikroelemeket tartalmazza, melyek meghatározóak a növények fejlődésében, MONO-adalékaink pedig megnövelt dózisban tartalmaznak egy-egy tápelemet, mellyel az állománykezelések kiegészíthetők, megfelelő alkalmazásukkal a kezelés célzottá, még hatékonyabbá válik. 

 

Kalászosokhoz (/ha)

2 liter Natur Plasma „T” koncentrált biostimulátor
5 liter Natur Active komplex lombtrágya
1 liter MONO Zn.

A magyarországi termőföldek jelentős része cinkhiányos, a kalászos kultúrák azonban cinkhiányra érzékenyek, kezelésükhöz ezért ajánljuk MONO Zn termékünket.

 

 

Repcéhez (/ha)

2 liter Natur Plasma „T” koncentrált biostimulátor
5 liter Natur Active komplex lombtrágya
1 liter MONO Ca

Bár a talajok általánosságban rendelkeznek megfelelő mennyiségű kalciummal, azok a növény számára számos esetben nem megfelelő formában, felvehető mennyiségben vagy arányban vannak jelen. A repce esetében különösen fontos a megfelelő Ca-ellátottság.

 

Legyen tudatos, alkalmazzon célzott kezelést!

A javasolt kezelésünk az adott növény állapotától függően természetesen kiegészíthető. Hogy a növény egy adott életciklusban milyen tápelemekből szenved hiányt, azt a legpontosabban és legnagyobb bizonyossággal levélanalízis vizsgálat segítségével tudjuk megállapítani. Az állományból szedett mintákat kimondottan erre szakosodott, független, akkreditált laborokban vizsgálják és értékelik.

A Natur Agro Hungária Kft. Magyarországon először teljes analízist kínál: megbízható adatokat bórra, kénre, molibdénre is!

A mért eredményekre alapozva megállapítható, hogy milyen MONO-tápelemadalékkal szükséges kiegészíteni a Natur Plasma T-vel és Natur Active-val történő állománykezelést.

A Natur Technológia már bizonyított

Folyamatosan fejlesztett technológiánk hatékonyságát számos szántóföldi kísérletünk is igazolta.

2020-ban Püspökladányban búza állományban végzett kísérletünk során dupla lombkezeléssel 9,2%-os terméstöbbletet értünk el, ami hektáronként 13 790 Ft többletbevételt jelent a kezelés költségeinek levonását követően is! A kísérlet részleteiről ide kattintva olvashat.

Technológiánk repce kultúrában is bizonyított. Tömörkényben Natur Plasma T kezeléssel 5,16, Natur Plasma T + Mono Ca kezeléssel 5,95%-os terméstöbbletet értünk el, utóbbi kezelés jövedelme 14 762 forint hektáronként. A kísérlet részleteiről ide kattintva olvashat.

Érdekli a technológia? Kérdése van? Ha termékeink felkeltették érdeklődését, keresse tanácsadóinkat! Várjuk hívását!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Ragaszkodjunk a terméshez! – Az Elastiq Ultra szerepe a repceszemek kipergésének megelőzésében

2025. május 9. 15:30

Az Elastiq-kal kezelt növények jobban ellenállnak a betakarítás alatti erős mechanikai hatásoknak is, így kevésbé peregnek el az érett szemek.

Aflatoxin: új kihívások és megoldások a kukoricatermesztésben

2025. május 1. 13:10

A GOF Hungary Kft. dunaföldvári szakmai napján a 2024-es év tanulságairól, megelőzési lehetőségekről és technológiai megoldásokról esett szó.

Biostimulátor-oldatok a környezeti stresszhelyzetek ellen

2025. április 30. 06:40

Termelői tapasztalatok bizonyítják, hogy a kijuttatott biostimulátorok nemcsak hozzájárulnak a növény védelmi rendszerének beindításához, de segítik annak fenntartását is.

Különböző talajok eltérő vízellátottságának hatása a kukorica és a szemes cirok kezdeti fejlődésére

2025. április 14. 16:10

A globális éghajlatváltozás következtében az extrémitások és stresszhatások a tenyészidőszak bármely szakaszában megjelenhetnek, megnehezítve ezzel a kukorica sikeres és gazdaságos termesztését.

Tovább drágult a búza a héten

2025. február 8. 09:10

Európában a malmi búzáért 0,9 százalékkal, a kukoricáért 0,2 százalékkal, a takarmánybúzáért 0,3 százalékkal adtak többet, a repce árszintje pedig 0,5 százalékkal emelkedett.

Nagyot csökkent a kukorica határidős ára

2024. június 27. 07:10

Az Egyesült Államokban és Európában ellentétes irányú változások történtek. Az USDA negyedéves jelentése előtt a kereskedők kivárnak.

Aratnak Békésben, a repcével gond van, az árpával viszont elégedettek

2024. június 20. 08:40

Jelenleg Békésben az őszi árpa az aratás végéhez közelítve hektáronként 5–7 tonnás termésmennyiségekkel örvendezteti meg a gazdákat.

A nagy repcebolha most is károsít

2021. február 3. 08:54

A tél nem a szántóföldi növényekről szól, de a repcetermesztők sokszor ilyenkor is aggodalommal figyelik az állományokat, hogyan alakul azok telelése. Ha meg is tettek mindent a sikeres áttelelésért, de az olyan sok tényezőtől függ, hogy a teljes biztonság nem létezik.