Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Kalászosok nitrogén-lombtrágyázása

VulcanAgro Kft.

A levélanalízisek már április végére gyenge–közepes nitrogén-, alacsony magnézium- és kénszinteket mutattak a kalászos gabonákban. Mi várható akkor a szemtelítődés időszakában? A kalász alatti 2-3 levél (köztük a zászlóslevél) fogja a legtöbb tápanyagot a szembe termelni. Amíg zöldek, adjunk nekik „könnyű” tápanyagokat.

Magnézium, mikroelem még kell nekik

Hatalmas volt az év elején a nitrogénveszteség, és emellett kevesebb nitrogént is pótoltunk fejtrágya formájában. A gyökérzet lassan erősödött meg, és a talajok is kiürülnek egy-egy tápanyagból. Ezért fontos, hogy olyan összetett tápanyagot adjunk a gabonáknak már lombon keresztül, amivel zöldebbek, erősebbek tudnak maradni. A Vulcan Keserűsó + ME + P + Réz magnéziumoldat, nitrogénnel, foszforral és mikroelemekkel, emelt réztartalommal. Tápanyag-összetétele olyan, amivel hetekkel tudjuk kitolni a növény vegetációját. Közepes–nagy dózist használjunk belőle, akár önállóan, akár más termésnövelővel vagy növényvédő szerrel együtt.

Nitrogénlombtrágyák – magnéziummal, mikroelemekkel

Ha van még erő, kedv és egy kevés pénz is a gabonákra, akkor a kalászolás időszakában juttassunk ki nagyobb dózisú nitrogénlombtrágyát. Ez a nitrogén már a szemben fog megmutatkozni, nem a zöldtömegben. Magnéziumra, foszforra és néhány mikroelemre pedig szükség van még ilyenkor is, mert a keményítő-, fehérjeképződést ezek a tápanyagok szabályozzák. Magas és tiszta karbamidalapú lombtrágyából még ilyenkor is 20–30 liter/ha dózist használhatunk, egy vagy akár két alkalommal. Több szár és szem nem fog képződni, de kitelnek a szemek, és a mérleg is pár mázsával többet fog mutatni.

Szaktanácsadás: +36 70/905-5000

info@vulcanagro.hu

www.vulcanagro.hu

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Ragaszkodjunk a terméshez! – Az Elastiq Ultra szerepe a repceszemek kipergésének megelőzésében

2025. május 9. 15:30

Az Elastiq-kal kezelt növények jobban ellenállnak a betakarítás alatti erős mechanikai hatásoknak is, így kevésbé peregnek el az érett szemek.

Aflatoxin: új kihívások és megoldások a kukoricatermesztésben

2025. május 1. 13:10

A GOF Hungary Kft. dunaföldvári szakmai napján a 2024-es év tanulságairól, megelőzési lehetőségekről és technológiai megoldásokról esett szó.

Biostimulátor-oldatok a környezeti stresszhelyzetek ellen

2025. április 30. 06:40

Termelői tapasztalatok bizonyítják, hogy a kijuttatott biostimulátorok nemcsak hozzájárulnak a növény védelmi rendszerének beindításához, de segítik annak fenntartását is.

Különböző talajok eltérő vízellátottságának hatása a kukorica és a szemes cirok kezdeti fejlődésére

2025. április 14. 16:10

A globális éghajlatváltozás következtében az extrémitások és stresszhatások a tenyészidőszak bármely szakaszában megjelenhetnek, megnehezítve ezzel a kukorica sikeres és gazdaságos termesztését.

Vidd el most, fizess később!

2023. április 17. 08:34

Vulcan Hibrid 40 és Vulcan Hibrid 60 univerzális lombtrágyák.

Mitől barnul, rothad meg a paradicsom alja?

2022. július 6. 04:36

Szeretném megtudni, hogy miért barnul, rothad meg a paradicsom alsó része?

A meggy és a cseresznye tápanyag-utánpótlásának sajátosságai

2018. május 7. 14:24

Magyarországon sokan termelnek csonthéjas gyümölcsöt, azon belül pedig meggyet és cseresznyét, különböző termesztés-technológiák szerint.

Mitől barnul meg a birs gyümölcsének húsa?

2022. november 11. 04:36

Bár idén sokat termett a birsalmánk, gyümölcsének húsa barna. Éretten szedtük és saját pincében tároltjuk. Már előző években is tapasztaltuk ezt az elváltozást. Mi okozza, lehet védekezni ellene?