18℃ 14℃
július 9. Lukrécia, Veronika, Hajnalka
Növénytermesztés
Fizetett tartalom

KompleX hatóanyag-tartalmú lombtrágyák

VulcanAgro Kft.

A KompleX lombtrágyák alapja a magas NPK hatóanyag-mennyiség, amelyek közül a nitrogén van túlsúlyban. Ugyanakkor jelentős mennyiségben tartalmaz magnéziumot, kénes és kloridos formában, valamint mikroelemeket.

A hatóanyagarányok úgy vannak beállítva, hogy a növény az összes létfontosságú táp­anyagból kapjon lombon keresztül, ha a talajból nem tudna elegendőhöz jutni.

Mikor válasszunk KompleX lombtrágyát?

Elsősorban akkor, ha kevés input anyagot juttatunk ki a talajba, illetve, ha úgy gondoljuk, egyszerre több táp­anyagból is „éhezik” a növény. Válasszuk akkor is, ha nem akarunk többféle lombtrágyát kevergetni, és fontosnak érezzük a növényt több nitrogén–foszfor–kálium hatóanyaggal „etetni”.

Egy lombtrágya az összes növényre?

Gyakran fordul elő, hogy egyféle komplex lombtrágyát szeretnénk az összes növénykultúrára használni. Ekkor a Kalászos KompleX-et válasszuk, mivel ennek a hatóanyaga minden növényre megfelelő. Kiegészíthetjük bórral, ha repcére, napraforgóra, szójára vagy mákra használjuk, és cinkkel, ha kukoricára és cirokra juttatnánk ki. Használhatjuk a teljes tenyészidőszakban?

Igen, a KompleX lombtrágyák előnye, hogy a levélzet megjelenésétől egészen a szemtelítődés végéig alkalmazhatjuk. Egyedül a kijuttatási mennyiséget érdemes változtatni. A korai, fiatal növénynél még csak 6–12 liter/ha dózist használjunk. Ezt az érés megkezdéséig emelhetjük 8–15 liter/ha-ig, és a szemtelítődéskor újra a kisebb, 6–12 liter/ha közötti mennyiséget alkalmazzuk.

Mivel juttatható ki, és kell-e mellé más termék?

A KompleX lombtrágyákat növényvédő szerekkel együtt is kijuttathatjuk. Ebben az esetben a permetezővízhez tegyük a lombtrágyát és a végén a növényvédő szereket. A KompleX lombtrágyák kémhatása alacsony, ezért permetezővíz pH-beállítót ne tegyünk mellé. Tapadásfokozót (pl. Vulcan Powert), azonban érdemes, mivel a levélen kellene maradni a táp­anyagnak, hogy azokat a reggeli harmatokkal a növények hasznosítani tudják.

Szaktanácsadás: +36 70/905-5000

info@vulcanagro.hu

www.vulcanagro.hu

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Így válasszon hatékony és stressztűrő repcehibridet!

2025. július 8. 14:10

Sokan felteszik a kérdést maguknak: biztosan jól hasznosítja a műtrágyát a választott repcém? Pedig az eldöntése pofonegyszerű.

Megvan a megoldás a repcetermesztés kihívásaira

2025. július 4. 11:10

A repcetermesztés új korszakba lépett: a RAPOOL hibridjei stabil termést és nagyobb rugalmasságot kínálnak a változó körülményekhez.

Hyvido Neo- vírusrezisztens hibrid árpák a Syngenta-tól

2025. július 3. 13:10

A gabonákat támadó vírusok esetében az enyhe telek is közrejátszanak abban, hogy növekszik a vírusnyomás az ősziárpa-állományokban.

Csavarja fel a gabonatermelés hatékonyságát hibridekkel!

2025. július 2. 14:10

Termésstabilitás és precíziós technológia: a nyerő páros.

„Ne csak tudd a jót, hanem tedd is”

2022. június 11. 05:36

Az Atfarm a Yara által kifejlesztett digitális eszköz, amellyel idősoros műholdfelvételek alapján nyomon követjük növényállományainak fejlettségi állapotát.

A hasonló a hasonlót szereti

2025. május 26. 16:10

Az AGRO.bio termékei között olyan biostimulátorokat és lombtrágyákat találunk, amelyek hatékony segítséget nyújtanak a kihívások kezelésére.

Miért sárgulnak a csemegeszőlő alsó levelei?

2022. június 20. 04:38

Áprilisban növényi eredetű trágyával (levágott fű, faág nyesedékek, szőlő metszési anyagok) dúsítottam a szőlőm talaját. A növényi hulladék azonban még csak részlegesen bomlott le. Júniusban a szőlő alsó levelein sárgulást, és levélhullást figyeltem meg. A levelek levélnyél nélkül esnek le a tőkéről. Lehet a pentozán hatás következménye ez a jelenség?

Növénykondicionálás és növénytáplálás Huminisz-technológiával

2020. március 11. 12:21

A huminsavas növénykondicionálási technológiák nagymértékben hozzájárulnak a tápanyagegyensúly kialakulásához, ionantagonizmusok gyors és hatékony kezeléséhez. A makroelemek (N, P, K), mezoelemek (Ca, Fe, Mg, S) és mikroelemek (Zn, B, Mn, Mo, Cu) megléte a talajban alapja a sikeres gazdálkodásnak.