Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Vulcan MELAVIN PLUSZ – a talaj „ENERGIAITALA”

VulcanAgro Kft.

Magas cukortartalmú, folyékony, szerves talajjavító.

A talajok biológiai javítása az egyik legfontosabb feladatunk lesz ahhoz, hogy az intenzív gazdálkodást fentartsuk a tápanyag árrobbanás és a klímaváltozás közepette.

A biológiailag aktívabb talajban a tápanyagok felvehetővé válnak, a vizet tartalékolja és hosszabb ideig szolgáltatja.

Mi valójában a Melavin Plusz?

A Vulcan Melavin Plusz alapja a magas cukortartalmú szerves anyag, a melasz–vinasz keveréke. Ehhez a sűrű és tápanyagokban gazdag anyaghoz folyékony nitrogént, cinket és molibdént adunk. Így közel 80%-os szervesanyag-tartalmú, 20% cukrot tartalmazó talajjavítót kapunk, amelynek legalább 4,2% a nitrogén-, 2,1% a káliumtartalma és minimum 10 g/liter mennyiségben cinket is találunk benne.

Hogyan dolgozik a talajban?

A cukor, az aminosavak, vitaminok és az oldott tápanyagok a talaj mikrobiális életét javítja. Szaporodnak a szárakat bontó gombák, a nitrogénkötő baktériumok éppúgy, mint azok a mikroorganizmusok, amelyek a foszfort tárják fel, vagy a növény gyökrével fognak „együtt létezni”. A Melavin Plusz a „talaj energiaitala”, amelyben gyorsabban bomlik a szármaradvány, de több nitrogént lesz képes kötni a levegőből. A lekötött, nehezen felvehető tápanyagot újra körforgásba hozza. A talaj jobban fogja befogadni és szolgáltatni a vizet és a benne levő tápanyagokat.

A Melavin Plusz-t a talajra juttassuk ki, vetés vagy ültetés előtt!

Mikor és mivel juttassuk ki?

A Melavin Pluszt hagyományos permetezővel tudjuk kijuttatni, egy kevés víz hozzáadása mellett. Lehetőleg a szármaradványokra, de mindenképpen a vetés–ültetés előtt. Sekélyen javasolt bedolgozni, a talaj felső, levegőzött rétegébe. Az ajánlott dózis szántóföldi kultúrák esetében 200–400 liter/ha, zöldség- vagy gyümölcskultúrákban 300–700 liter/ha.

A VulcanAgro Kft. 2022-től minden Folyékony NPK vagy PK termékében már megtalálható a Melavin Plusz talajjavító anyag.

Milyen talajra javasolt a Melavin Plusz?

A magas cukor- és szervesanyag-alapú talajjavítót oda javasoljuk, ahol a talajokban az élet szinte megszűnt. Ahol több éves szármaradványok kerülnek elő, ahol a növény fejlődése vontatott, és rendszeresen a vártnál alacsonyabb termésátlagokat takarítunk be. A talajjavításban éppúgy fontos a biológiai aktivitás fenntartása, mint a meszezés, a szikesedés megszüntetése vagy a mélylazítás.

Megtérül-e a biológiai javítás?

Egy jól karbantartott talaj önmaga is képes annyi nitrogént megkötni, amit 100–200 kg/ha nitrogén-műtrágyával érnénk el. A jelentős szármaradvány pedig több mázsa komplex műtrágya hatóanyag mennyiségével egyenértékű. Ha csak ezeket számolom, már akkor megtérül a talajélet fenntartása. Ráadásul, amelyik talajról nem fut le a víz, hanem mint a szivacs magába raktározza azt, eredményként kevesebb stressz éri a növényt a száraz, égető napsütésben. A talajaink sokkal többre lennének képesek, ha figyelünk rájuk!

Szaktanácsadás: +36 70/905-5000

info@vulcanagro.hu

www.vulcanagro.hu

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Különböző talajok eltérő vízellátottságának hatása a kukorica és a szemes cirok kezdeti fejlődésére

2025. április 14. 16:10

A globális éghajlatváltozás következtében az extrémitások és stresszhatások a tenyészidőszak bármely szakaszában megjelenhetnek, megnehezítve ezzel a kukorica sikeres és gazdaságos termesztését.

Az őszi káposztarepce magyarországi termesztéshanyatlása, és ami a háttérben meghúzódik

2025. április 9. 11:10

A repcéhez kötődő magyarországi termesztési hajlandóság hanyatlása egyértelműen a termelésbiztonságot veszélyeztető tényezőkre vezethető vissza.

Innováció és kihívások a szójatermesztésben

2025. március 31. 11:10

A Magyar Szója és Fehérjenövény Egyesület továbbképzésén a szója piaci trendjeiről, a növényvédelemről és a talajmegőrzésről is szó esett.

Gáz nélkül szárítunk - költséghatékony megoldás a termények biztonságos tárolására

2025. március 31. 06:40

A mezőgazdasági terményszárítás hagyományosan fosszilis energiahordozókra támaszkodik, ami magas költségekkel és környezeti terheléssel jár. Azonban a gázköltség teljes kiváltása már lehetséges!

Nitrogénalapú lombtrágyák - Mikor, melyiket és milyen mennyiségben?

2022. március 21. 07:00

A nitrogén talán a legfontosabb tápanyag, amit akkor is pótolni kell, ha száraz a talaj, ha hideg vagy túlzottan meleg van. Szerencsére a növények lombon keresztül is képesek jelentős mennyiségű nitrogént hasznosítani, ha karbamid-nitrogént adunk nekik.

Savanyítani kell a meszes, szikes talajokat!

2023. július 24. 10:10

Nagyon sok terület válik egyre meszesebbé, gyakran szikessé is. Ezekben a talajokban a növényeket hamarabb eléri az aszály, gyakori a súlyos terméselmaradás. Gyenge a növények olajtartalma, elmarad a fehérje- vagy sikértartalom. Hamarabb felsül a kukorica, a napraforgó, kiritkul a lucerna, és nitrogénkötő növény nehezen termeszthető.

Miért kell meszezni?

2023. július 3. 09:36

Igaz-e, hogy a meszezés már az első évben megtérül? Mikor kellene elvégezni a mészszórást? Bedolgozni vagy sem? Melyik növény érzékeny a kalcium hiányára?

Nitrogén-lombtrágyázás – Vulcan RapidN koncentrátumok

2023. április 19. 11:29

Jobban működik, ha van benne magnézium, foszfor és mikroelem is.