21℃ 15℃
július 9. Lukrécia, Veronika, Hajnalka
Növényvédelem
Fizetett tartalom

Ha réz, akkor Kocide 2000

Kite Zrt.

Az ökológiai szemléletű gazdálkodás terjedésével együtt felértékelődött a réztartalmú gombaölő szerek szerepe. A réztartalmú gombaölő szerek számos fitopatogén gomba (peronoszpóra, fitoftóra, monília, sztigmína, alternária, cerkospóra vagy ramulária) mellett a baktériumos betegségek ellen is hatékonyan alkalmazhatóak, továbbá az ökológiai gazdálkodásban is elfogadottak.

A KITE Zrt. által forgalmazott Kocide 2000 egy 53,8% rézhidroxid hatóanyag tartalmú fungicid, mely speciális hókristály szerkezetének köszönhetően sokkal nagyobb felületet képes beborítani, mint más rézkészítmények. Vizes közegben a rézhidroxidból több rézion (Cu2+) szabadul fel, mint például a rézszulfát esetében, ugyanakkor nem okoz fitoxikus tüneteket (perzselés) a növényen. A készítmény hatását tekintve kontakt, preventíven alkalmazható, a kijuttatást követő 2 óra múlva hulló csapadék a készítmény hatékonyságát nem befolyásolja. A Cu2+ hatásmechanizmusából adódóan rezisztenciatörő hatású, így az egyéb, felszívódó hatású gombaölő szerek mellé kombinációs partnerként is javasolt. A fungicid hatás mellett a növények élettani folyamatait is befolyásolja pl.: a szőlő esetében elősegíti a rügydifferenciálódást. Ugyanakkor meg kell említeni, hogy hektáronként évente a réztartalmú gombaölő szerekkel 6 kg/ha fémréz juttatható ki (889/2008/EK rendelet), emiatt is célszerű a korszerű formulációjú készítményeket előnyben részesíteni.

A Kocide 2000 felhasználása a kultúrnövények széles körében engedélyezett, az almatermésűektől kezdve, a szőlőn és a csonthéjasokon át, egészen a zöldség és a hüvelyes növényekig. Kijuttatása preventíven 1,75-2 kg/ha dózisban javasolt.

Bővebb információkért keresse bizalommal agronómiai szaktanácsadóinkat!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Mi rágja a kukoricát? – Kártevők nyomában a hőségben

2025. július 9. 11:10

A szárazság és a hőség már önmagában is próbára teszi a kukoricát, de a különféle kártevők tovább súlyosbítják a helyzetet.

Támadnak a címeres poloskák – bűzös roham a kiskertek ellen

2025. július 8. 11:10

Szívogatnak, bűzlenek és csúfítják a termést – a címeres poloskák kánikulában is támadnak, és idén sem hagyják békén a kerteket.

Amerikai kukoricabogár: megjelentek az imágók!

2025. július 7. 08:10

Megjelentek az amerikai kukoricabogár imágói – a kártétel főként a csemege- és hibridkukoricásokban lehet gazdaságilag is számottevő.

Zengőlegyek rajzása: így segíthetjük a kert barátait

2025. július 4. 13:10

A zengőlegyek nemcsak látványosak, hanem hasznos segítők is a levéltetvek ellen – de a nyári hőség komoly veszélyt jelent rájuk.

Permetezőgépek üzemeltetése

2022. április 14. 14:51

A megfelelő növényvédelem elvégzéséhez sok mindent kell elvégezni. Hogyan is kezdjünk hozzá?

A számok tényleg önmagukért beszélnek!

2021. január 18. 12:53

A KITE Zrt. szójafajta-portfóliójának jól ismert és egyben elismert tagjai 2020-ban is szerepeltek a NÉBIH kisparcellás fajtaösszehasonlító kísérleteiben. Az eredményeket látva, erre szokták mondani, hogy a számok önmagukért beszélnek. A vizsgálati eredményeken túl a 2021. év új fajtáját, az ES Professor-t is szeretnénk bemutatni.

A biztonságosabb szárításért!

2020. június 16. 14:59

A terményszárítás a növénytermesztés befejező művelete, mely nélkül a terményeink java néhány nap alatt tönkremenne. Célja a szemesterményben zajló élettani folyamatok oly mértékű lassítása, hogy az a betakarítástól a felhasználásig jó minőségben tárolható legyen.

N-Lock™, kulcs a hosszútávon tartó Nitrogén hasznosításért

2021. február 11. 10:55

Hazánkban a felhasznált műtrágyák 70%-a nitrogén tartalmú készítmény, amely túlnyomórészt vetés előtt kerül kijuttatásra. A növények intenzív tápelem-felvétele később, a virágzás-termésnövekedés időszakában zajlik, amikorra akár a nitrogén 40-70%-a elvész. Ezért a kijuttatott tápanyagot a lehető legtovább a növény gyökérzónájában kell tartani.