Növényvédelem
Fizetett tartalom

Ha réz, akkor Kocide 2000

Kite Zrt.

Az ökológiai szemléletű gazdálkodás terjedésével együtt felértékelődött a réztartalmú gombaölő szerek szerepe. A réztartalmú gombaölő szerek számos fitopatogén gomba (peronoszpóra, fitoftóra, monília, sztigmína, alternária, cerkospóra vagy ramulária) mellett a baktériumos betegségek ellen is hatékonyan alkalmazhatóak, továbbá az ökológiai gazdálkodásban is elfogadottak.

A KITE Zrt. által forgalmazott Kocide 2000 egy 53,8% rézhidroxid hatóanyag tartalmú fungicid, mely speciális hókristály szerkezetének köszönhetően sokkal nagyobb felületet képes beborítani, mint más rézkészítmények. Vizes közegben a rézhidroxidból több rézion (Cu2+) szabadul fel, mint például a rézszulfát esetében, ugyanakkor nem okoz fitoxikus tüneteket (perzselés) a növényen. A készítmény hatását tekintve kontakt, preventíven alkalmazható, a kijuttatást követő 2 óra múlva hulló csapadék a készítmény hatékonyságát nem befolyásolja. A Cu2+ hatásmechanizmusából adódóan rezisztenciatörő hatású, így az egyéb, felszívódó hatású gombaölő szerek mellé kombinációs partnerként is javasolt. A fungicid hatás mellett a növények élettani folyamatait is befolyásolja pl.: a szőlő esetében elősegíti a rügydifferenciálódást. Ugyanakkor meg kell említeni, hogy hektáronként évente a réztartalmú gombaölő szerekkel 6 kg/ha fémréz juttatható ki (889/2008/EK rendelet), emiatt is célszerű a korszerű formulációjú készítményeket előnyben részesíteni.

A Kocide 2000 felhasználása a kultúrnövények széles körében engedélyezett, az almatermésűektől kezdve, a szőlőn és a csonthéjasokon át, egészen a zöldség és a hüvelyes növényekig. Kijuttatása preventíven 1,75-2 kg/ha dózisban javasolt.

Bővebb információkért keresse bizalommal agronómiai szaktanácsadóinkat!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A levéltetű károsítja a borsót + videó

2025. május 23. 16:10

A zöldborsó-levéltetű kártétele jelentősen eltér jellegében a megszokottól. Egy-egy rovar szívogat itt-ott, de a kártétel jelentős lehet!

Megjelent az árpa ramuláriás levélfoltossága

2025. május 23. 08:10

A Ramularia collo-cygni több árpaállományban is felütötte fejét, a védekezés elmaradása akár jelentős termésveszteséghez is vezethet.

Kajszibarack: új kártevő és súlyos lombhullás fenyeget

2025. május 22. 11:10

Fagy, monília és új kártevő: idén különösen sok veszély fenyegeti a kajszibarackot – a védekezés most kulcsfontosságú.

Árpa betegségei virágzáskor: két rejtett kórokozó

2025. május 21. 08:10

Furcsa tünetek az árpában? A virágfertőző betegségek ellen most már nem lehet védekezni – a kulcs a jó csávázás.

A jövedelmező gazdálkodás kulcsa a sikeres gyomirtás

2021. március 12. 13:49

A KITE Zrt. őszi búza gyomirtószer ajánlatából:

Felszín alatti csepegtető öntözés (SDI)

2025. április 16. 16:10

Az utóbbi években, olyan tájegységeken is előtérbe kerül a termelés öntözéses támogatása, ahol korábban elvetették az öntözéses gazdálkodás ötletét.

Vegyünk REVANS-ot a kalászoskárosítókon!

2025. március 16. 16:10

A változó környezeti viszonyok következtében a károsítók új kihívásokkal és megnövekedett károsítónyomással szembesítik a termelőket.

Virtuális határszemle 2. – Home Office a szántóföldi növénytermesztésben

2020. május 4. 10:17

A mai mezőgazdasági gépek számtalan információt gyűjtenek és tárolnak a munkájuk során, legyen az szállítás vagy területen végzett munka. Ezen adatok segítségünkre lehetnek a napi döntéshozatalban, logisztikai feladatok szervezésében, sőt meghatározó információval szolgálhatnak a gépberuházások tervezésében.