Talajélet
Fizetett tartalom

Talajjavítás természetesen – Bodrogkeresztúri riolittufa

Colas Északkő Kft.

Az utóbbi években egyre növekvő igény mutatkozik, a természetes talajjavító anyagok használatára, melyekkel a talajok javítása, illetve a növények tápanyagutánpótlása mesterséges anyagok nélkül oldható meg.

Miért éppen a riolittufa?

Mert használatával, a gazdálkodásban felmerülő problémák közül, egyszerre többre is megoldást jelent. Vegyük ezeket most sorba.

A riolittufa talajba juttatásával javítunk annak szerkezetén a kötött talajokat lazítja, a laza talajokat kötöttebé teszi javul a talajélet, és a porozitás, csökken a munkaigény. Javítja a vízgazdálkodást. Adszorpciós képességének köszönhetően megköti a vizet, és aszályos időszakban ezt le tudja adni a növény számára. A megfelelő tartományban stabilizálja a talaj Ph értékét, közel semleges kémhatása és ioncserélő képességének köszönhetően kiegyenlíti a talaj Ph értékét, csökkenti a savanyúságot, javul a növények tápanyagfelvevő képessége. Magas nyomelem és ritkaelem tartalma van, javul a talaj tápanyagszolgáltató képessége és növekszik a termésmennyiség.

  • Egyszerűen kijuttatható műtrágyaszóróval, vagy trágyával összekeverve szervestrágyaszóval
  • Megfelelő dózis kijuttatás esetén 6-8 év tartamhatás érhető el, nincs szükség évenként ismétlésre.

Nébih engedéllyel, Biokontroll igazolással, és Biokultúra ajánlással rendelkezik, melyek alkalmassá teszik ÖKO és biogazdálkodásokban való felhasználásra.

Pontos kijuttatási mennyiséget, talajvizsgálati jegyzőkönyv alapján lehet adni, de általánosságban elmondható, hogy homoktalajoknál 3 kg, vályog talajoknál 1 kg, agyag talajoknál 2 kg négyzetméterenként az ajánlott dózis, amit a föld felső 30 cm-ig kell a talajba keverni.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Talajminőség-védelem kötött talajon – lehetőségek és korlátok

2024. november 12. 08:10

A különböző kötöttségű talajok művelhetősége erősen függ a nedvességtartalomtól. Legkedvezőbb a nyirkos állapot.

A giliszták: a talaj elfeledett ápolói

2024. november 5. 17:10

Sokan óckodnak a gilisztáktól, jóllehet a talajélet fenntartásában betöltött szerepük, élettevékenységük nyomán hátramaradó anyagcsere-termékeik a talaj szervesanyag-tartalmát gazdagítva a sikeres növénytermesztés ,,alapköveivé" kellene, hogy emeljék őket.

Kerti talaj vagy virágföld? Melyik a jobb?

2024. október 31. 14:10

Az élő talaj tele van hasznos mikrobákkal és szerves anyagokkal, amelyek tápanyagokat juttatnak a növények gyökereihez.

Milyen az élő talaj és mivel tehető élővé?

2024. október 23. 05:40

Nem győzzük hangsúlyozni a felelős talajművelést, ahol nemcsak a termés maximalizálása a cél, hanem a talaj eróziótól való védelme és az élő szerveződések védelme a földfelszín alatt.

A növénytermesztés és talajjavítás szolgálatában

2021. március 22. 06:42

A Colas Északkő évtizedek óta az építőipari alapanyaggyártás meghatározó szereplőjeként van jelen a magyar piacon. Az idei évben a mezőgazdaság is fókuszba kerül.

Aszályhelyzetben is riolittufa

2022. szeptember 6. 10:35

A klímaváltozás eredményeként, évről évre egyre kevesebb csapadék hullik, melynek a talajban való megőrzése kulcsfontosságú feladat.

Bodrogkeresztúri Riolittufa

2021. április 19. 06:25

A talajművelés és talajjavítás általános célja a kultúrnövény számára optimális talajállapot biztosítása. A megfelelő, robbanásszerű keléshez elengedhetetlen az okszerűen megválasztott talajművelési rendszer. Legfontosabb feladatunk a talaj hő-, levegő- és vízháztartásának befolyásolása a kultúrnövényünk számára.

Bodrogkeresztúri Riolittufa - Talajjavítás természetesen

2022. március 17. 12:08

A talajművelés és talajjavítás általános célja a kultúrnövény számára optimális talajállapot biztosítása. A megfelelő, robbanásszerű keléshez elengedhetetlen az okszerűen megválasztott talajművelési rendszer. Legfontosabb feladatunk a talaj hő-, levegő- és vízháztartásának befolyásolása a kultúrnövényünk számára.