Az indiai TAFE jó néhány újdonsággal jelentkezett a hannoveri Agritechnica kiállításon, egyebek mellett egy sokoldalú elektromos kistraktorral.
A TAFE Magyarországon nem tartozik az ismertebb traktormárkák közé, pedig globális mértékben is nagy piaci szereplőről van szó. Az indiai gyártóvállalat 1960-ban jött létre, és ma már évente bő 200 ezer mezőgazdasági erőgépet állít elő, a forgalma pedig 1,6 milliárd dollárra rúg.
Kevesen tudják, hogy az indiaiak a TAFE márka mellett a Massey Ferguson, az Eicher és a szerb IMT traktormárkák gyártásában is szerepet játszanak, sőt az amerikai AGCO Corporation (vagyis a Challenger, Fendt, Massey Ferguson, Valtra brandek tulajdonosa) egyik nagy részvényesének számítanak.
Ilyen háttérrel nem meglepő, hogy a TAFE természetesen a hannoveri Agritechnica kiállításon (november 12–18.) is megmutatja magát, mégpedig nem akármilyen termékeit a középpontba állítva. Egyrészt látható a standjukon egy feketére festett, vonzó küllemű elektromos traktor, de emellett a saját hidrogénhajtású traktorkoncepciójukat is megmutatják a nagyközönségnek.
Beszéljünk az előbbiről! A TAFE jelenleg 15–100 LE-s teljesítménytartományba eső traktorokat gyárt, és ebbe a kategóriába tartozik az E30 nevű elektromos traktora is, amely a gyártó szerint 20 kW (27 LE) teljesítmény leadására képes.
Az elektromotor 90 százalék fölötti hatékonysággal dolgozik, és természetesen csendes, valamint környezetkímélő a zéró emisszió révén. Az indiaiak felkészültek a globális értékesítésre, amit az is mutat, hogy a traktor gyorstöltőrendszere kompatibilis az európai CCS2 töltővel is.
A kiállításon fekete színben pompázó traktor nemcsak a mezőgazdaságban tevékenykedők számára készült, hiszen a TAFE ugyanúgy kínálja kommunális, logisztikai, anyagmozgató célokra is.