Gépinfo

Precíz ültetés nagy teljesítmény mellett – JJBroch pneumatikus vetőgép

Alfa-Gép Kft.

Az Alfa-Gép Kft. a kertészeti gépek specialistája immáron 20 éve. Ezt a kínálatot 2011-ben a fokhagymatermesztésre kifejlesztett gépsorral bővítette. A magyar piacon már azóta bizonyított gépek a spanyol JJBROCH gépgyár termékei, amely több mint 40 országban van jelen kínálatával, a 1954-ben alapított vállalkozás tapasztalatával.

A JJBroch pneumatikus vetőgép igazi előnyét az jelenti, hogy nagy teljesítményre tervezett, precíz ültetés mellett.

A fokhagyma gerezdek nagyobbak és nehezebbek, mint más vetőmagok, pontos levegőrendszerrel és mechanikus elosztással működő vetőgépet igényel az ültetésük, így a spanyol JJBroch által kínált pneumatikus vetőgép ezt a legjobb kombinációt kínálja, akár 3-5 km/óra sebességnél is. A sorok száma 3, 4, 5, 6, 7, 8. A gép óránkénti teljesítménye a sorok számától függően 2,5 ha-6,5 ha (8 óra alatt).

Erős vázszerkezet, az igényes munkavégzést támogatja. Magasságban állítható csoroszlya, amely lehetővé teszi a fokhagymagerezdek földbe juttatását minimális talajátmozgatással, ezáltal biztosítja a vetőmag csírázási folyamatának megkezdését. Az ültetési mélység kontroll, a hátsó kerekek és az állítható csoroszlya paralelogrammával történő összekapcsolása és a meghajtó kerekek állíthatósága lehetővé teszi a nagyon pontos vetési mélységet néhány mm-től 15 cm-ig.

A magtartály vibrációja hidraulikusan állítható, amellyel a gerezdek felvétele könnyebb és így azok egyszerűen jutnak a meghajtó tárcsákhoz. A különböző méretű gerezdekhez különböző lyukátmérőjű tárcsák állnak rendelkezésre, amelyek cseréje minden segédeszköz nélkül elvégezhető.

A gép működés közben:

A factfish.com adatai szerint 2016-ban Magyarországon a közel 1000 ha-ról takarítottak be fokhagymát. A spanyol gépgyártó vállalat innovatív fokhagymatermesztési és feldolgozási műveletekre kifejlesztett gépeivel, így roppantókkal, osztályozókkal, mechanikus és pneumatikus vetőgépeke, kévézős és szárvágós betakarítókkal, hámozókkal biztosítja a minőségi munkavégzést, hatékony termelést.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Forradalom a traktorok alatt: jönnek az okos abroncsok

2025. július 13. 11:10

Az agrár gumiabroncspiac 2025-ben világszerte eléri a 7 milliárd dollárt, Európában 2,3 milliárdot – fenntarthatóság és IoT vezérli a jövőt.

100 éve mozgásban – jubileumot ünnepel a Kramer

2025. július 9. 14:10

A mezőgazdasági és építőipari gépek egyik legismertebb európai gyártója, a Kramer idén ünnepli alapításának 100. évfordulóját.

Töretlenül nő a kereslet az akkumulátoros gépekre

2025. június 7. 14:10

Egyre népszerűbbek Magyarországon is az akkumulátoros kerti gépek és a robotfűnyírók – a Husqvarna szerint a piac szárnyal.

50 éves a Fliegl: fél évszázada a mezőgazdaság szolgálatában! 

2025. június 3. 11:10

Érzelem, innováció és közösség: így ünnepelt együtt a Fliegl család és partnerei a cégcsoport fél évszázados történetét.

Vessen és szüreteljen párhuzamosan augusztusban

2019. július 16. 05:36

A hagymafélék mellett sok más zöldségnövényt lehet betakarítani augusztusban, például a paradicsom, a paprika, a cukkini is ebben az időszakban érik a legintenzívebben

Kisebb fejméret, de jó minőség – Nőtt a fokhagymatermés tavaly

2022. november 24. 11:47

Tavaly 829 hektárról 5611 tonna fokhagymát takarítottak be Magyarországon, 8 százalékkal többet az előző évinél - derül ki az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) összefoglalójából, amely szerint az idén az aszály miatt a fokhagyma fejmérete kisebb lett, ugyanakkor jó minőségű a termés.

Mely növényeket érdemes, és melyeket nem tanácsos társítani a kertben?

2022. augusztus 9. 04:39

Érdekelne, hogy milyen növényeket érdemes egy ágyásba egymás mellé ültetni, vetni, és melyeket nem tanácsos társítani.

Zöldségfélék kénigénye és kéntrágyázása

2019. április 24. 04:37

A kénhiányban szenvedő növény fejletlenebb, mivel gátolt a sejtosztódása és a fehérje szintézise. A ként a növények főleg szulfát formában veszik fel a talajból, de a levegő kéndioxid-tartalmát is képesek hasznosítani. Magában ként trágya formájában nem szoktunk adni, más tápelemek kísérőanyagaként visszük a tápoldatba (talajba).