Sokszor merül fel a kérdés, hogy hogyan növelhető a szántóföldi növények terméseredménye a jól megválasztott tápanyag-utánpótláson túl. A kijuttatott és a talajban meglévő tápanyagok felhasználása sajnos a legtöbb esetben különböző korlátokba ütközik. Mit tehetünk, ha szeretnénk kihasználni a kijuttatott erőforrások minél nagyobb részét?
Megpróbálhatjuk csökkenteni a korlátozó tényezők hatását, vagy segíthetünk a növénynek úgy is, hogy a megfelelő fejlődési szakaszokban támogatjuk, esetleg irányítjuk életfolyamatait azért, hogy a megtermelt energiát a lehető legnagyobb mennyiségben termésképzésre fordíthassa.
A kulcsa pontos időzítés, valamint a jól megválasztott és irányított stimuláció, ehhez pedig célzottan kifejlesztett készítmények szükségesek! Nem használhatunk általános megoldást speciális célra, ahogy a humán táplálkozástudományban sem használunk általános vitaminkészítményt testtömeg növelésre.
A tudatos gazda, miután termesztési körülményeinek megfelelő növényfajt, fajtát, hibridet választott és talaját ismerve megfelelő tápanyagokkal látta azt el, meg kell vizsgálja a növény további igényeit is: hogy mikor mire koncentrál, mit épít, és hogy mikor mi befolyásolja azt. A célzottan kifejlesztett termésnövelő biostimulátor ezt a lépést támogatja. Nem tetszőleges időpontban elvégzett zöldítés vezet a kívánt eredményhez, hanem a kritikus időszakokban végzett célzott stimuláció.
A YieldON hozamfokozó biostimulátor a szántóföldi növények energiatermelő folyamatait támogatja, fokozza szénhidrát- és olajsav-bioszintézisüket. A generatív szervek differenciálódásakor (mikor azok épp kialakulnak az osztódószövetben), illetve a virágok nyílása előtt alkalmazva magasabb szintre emeli a növény energiagazdálkodását (1. kép), és így a többletenergiát, cukrot, olajsavat a növény a termőrészek fejlesztésére, a termés kitelítésére tudja használni.
Szántóföldi többismétléses megfigyelés során árukukoricában és csemegekukoricában 0,7-1 szemsorral többet számoltunk a YieldON-nal kezelt táblákon. Ezen kívül a meddő tövek száma is lényegesen kevesebb volt, mivel amikor 6-8 leveles állapotban ezek a terméskomponensek kialakultak, a fokozott szénhidrát-anyagcsere lehetővé tette a jobb kötődést, a csövenkénti több szemszámot (2. kép). Napraforgóban a 7% körüli terméstömeg növekedést 7-9% olajtermés növekedés kísérte ugyanezen okból kifolyólag. Búzában pedig 6% termésnövekedéshez 12% feletti fehérjetartalom növekedés társult.
Megfigyeléseink mindenkor a célzott alkalmazáson alapulnak és ismert fejlődési folyamatok stimulációjának következményeként tudhatók be. Eredményeink mindig hitelesen beállított megfigyelések statisztikailag megbízható, objektív mérésein alapulnak. A Malagrow által forgalmazott termékek sajátsága, hogy fejlesztésük adott életfolyamatok támogatását célozza.
Szaktanácsadói hálózatunk gazdaságra szabott technológiai támogatással és széleskörű szaktudással segíti együttműködő partnereinket. Célzott hozamfokozásért forduljon területi szaktanácsadóinkhoz!