Agrárgazdaság

Eget rengető tervvel növelné Kína az élelmiszertermelést

Agrofórum Online

Kína ötéves intelligens gazdálkodási tervvel igyekszik növelni az élelmiszertermelést az ázsiai országban.

Kína egy ötéves cselekvési tervet indított a teljes mezőgazdasági iparági értéklánc digitális átalakulásának felgyorsítására a belföldi élelmiszertermelés növelését célzó intézkedések részeként.

Big data platform

A pekingi Földművelésügyi Minisztérium közleménye szerint a 2024–2028-as időszakra szóló intelligens mezőgazdasági cselekvési terv célja egy digitális telepítési technológiai rendszer, valamint egy nemzeti mezőgazdasági és vidéki big data platform létrehozása 2028-ig.

Fokozódó beruházások

Az adatalapú termelés, a GPS-navigációs rendszerek és a mesterséges intelligencia gazdálkodásban való alkalmazásának sürgőssége abból adódik, hogy a világ legnagyobb gabonatermelője fokozta a mezőgazdasági gépekbe és a vetőmag-technológiába való beruházásait az élelmiszerbiztonság érdekében.

700 millió tonna

Kína gabonatermelése az idén meghaladhatja a 700 millió tonnát, a mezőgazdasági és vidéki ügyekért felelős alelnök újságíróknak jelentette be a nagyszabású program elindítását.

Azt mondta azonban, hogy a stabil ellátás biztosítására irányuló erőfeszítéseket „nem lehet lazítani”, mivel az ország továbbra is nagymértékben függ az importtól az 1,4 milliárd lakos biztonságos élelmezése érdekében.

Hatékonyságnövelés a cél

Kína évente több mint 100 millió tonna szójababot és gabonát importál, különösen az Egyesült Államokból és Brazíliából.

A gazdaságokra, állattenyésztésre és halászatra kiterjedő digitális átalakulás várhatóan hozzájárul a költségek csökkentéséhez, a termelés növeléséhez és a hatékonyság növeléséhez.

Digitális korszerűsítés

A hozamnövekedés felgyorsítása érdekében a szakminisztérium felgyorsítja a mezőgazdasági gépek és berendezések digitális korszerűsítését a gazdaságokban – számolt be a nemzetközi mezőgazdasági szaksajtó a brit Thomson Reuters hírügynökségre hivatkozva.

A tárca hozzátette: a kutatóintézetek támogatásával, valamint az agrártechnológiák kutatás-fejlesztésének erősítésével folytatja az intelligens mezőgazdaság jövőjének feltárását.

(Kép: Pixabay)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A Google 27 millió euróért vásárol erdőt, ráadásul Európában

2024. december 5. 16:10

Az amerikai Google Finnországban alakítana ki központot, egy 1400 hektáros erdőben. A cég ígéretet tett az erdő fenntartható kezelésére.

Az orosz nyomulással az EU búzaexportja Nyugat-Afrika felé tolódik el

2024. december 3. 16:40

Az Európai Unió búzaexportja egyre inkább Afrika nyugati felére összpontosul, miután Oroszország helyzete erősödik a főbb észak-afrikai és közel-keleti piacokon – közölték kereskedők.

Brutális napraforgómag-vásárlás Oroszországban

2024. december 3. 11:10

Egy piaci forrás szerint a Demetra körülbelül 150–200 ezer tonnát vásárolt októberben, egy másik 200 ezer tonnára becsülte a mennyiséget.

A globális búzatermesztés kilátásai 2025/26-ban

2024. december 1. 10:10

A 2025/26-os gazdasági évben a globális búzatermelés várhatóan enyhén, 0,2%-kal csökken. A vetés utáni körülmények egyelőre nagyrészt biztatók.

A jó ukrán kukoricatermés az USA pozícióit is befolyásolja

2022. január 6. 07:37

A világ vezető kukoricaszállítójának számító Egyesült Államokból származó kukoricaexport várhatóan enyhül a 2020-as rekordhoz képest, de még mindig elérheti a történelem második legmagasabb szintjét. A Kínába irányuló hatalmas amerikai eladások létfontosságúak ezekben az előrejelzésekben, de a magas globális árak és a versenytársak sikerei megkérdőjelezhetik az amerikai erőfeszítéseket.

A kínai export miatt kell javítaniuk a búza minőségén a franciáknak

2021. március 26. 07:03

A francia gabonaágazatnak magasabb minőségű búzát kell kínálnia a kínai ipar igényeinek kielégítésére.

A kínai közkertek legfontosabb elemei

A legszembetűnőbb különbség a hazai közparkokhoz képest Kínában a parkok intenzív használata: idősek, családosok csoportokban használják a parkokat hétköznapi életük természetes részeként.

Egy éves vámmentességet kaphat a szójabab

2020. február 20. 05:38

A szójabab piacán sokan bíztak benne, hogy az egy hónapja aláírt kereskedelmi megállapodás hatására megindulhatnak a szállítmányok az Egyesült Államokból Kínába, de a koronavírus átrendezte a helyzetet.