Agrárgazdaság
Agrárgazdaság

Fenntartják gabonatermés-előrejelzésüket az oroszok

Fenntartják gabonatermés-előrejelzésüket az oroszok

Agrofórum Online

Az extrém időjárási események, mint például a kora tavaszi fagyok, az árvizek és a nyári hőség befolyásolta az idei betakarítási kilátásokat Oroszországban, a világ legnagyobb búzaexportőrének néhány kulcsfontosságú termőterületén.

Az extrém időjárási események, mint például a kora tavaszi fagyok, az árvizek és a nyári hőség befolyásolta az idei betakarítási kilátásokat Oroszországban, a világ legnagyobb búzaexportőrének néhány kulcsfontosságú termőterületén.

Így is kevesebb

„A 2024-es, rendkívüli kihívást jelentő éghajlati viszonyok ellenére a gabonatermés előrejelzése továbbra is 132 millió tonna” – mondta Dmitrij Patrusev egy iparági értekezleten. Ez alacsonyabb a 2022-es rekord 158 millió tonnához és a tavalyi 145 millió tonnához képest.

A moszkvai földművelésügyi minisztérium illetékesei korábban azt mondták, hogy a jelenlegi előrejelzés a betakarítás előrehaladásának függvényében módosítható – számolt be a nemzetközi mezőgazdasági szaksajtó a brit Thomson Reuters hírügynökségre hivatkozva.

Dmitrij Patrusev elmondta, hogy Oroszország 55 régiójában kezdték meg a gazdák az új termény betakarítását, és a betakarítás üteme kétszer olyan gyors, mint tavaly, a gabona és hüvelyesek földterületeinek 40 százalékát már betakarították, és csaknem 64 millió tonnás termésmennyiségnél tartanak.

Elérte a búzaexportár a mélypontot

Közben az orosz búza exportára elérhette a mélypontot. Az orosz búzaexportárak alapvetően nem változtak a július 28-án zárult héten, és az elemzők szerint az árak elérték a mélypontot, mivel a gazdálkodók vonakodnak eladni terményeiket a jövedelmezőség meredek csökkenése miatt.

A Sovecon ügynökség a 2024-es orosz búzatermés-előrejelzését 84,2 millió tonnáról 84,7 millió tonnára emelte, köszönhetően a viszonylag magas terméshozamoknak a Volga-vidékeken és Dél-Oroszországban, valamint az időjárás további javulásának a szibériai és az uráli térségben.

Fotó: Pixabay

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Jól alakult az augusztus az agrárcégeknek a tőzsdén

2024. szeptember 6. 14:40

Összesen 21 cég részvényárfolyama emelkedett és csupán 4 vállalaté csökkent saját devizában nézve augusztus hónapban.

Veszélyben van Közép-Ázsia élelmezésbiztonsága

2024. augusztus 29. 11:40

Az éghajlatváltozás és a lassú technológiai fejlődés miatt az élelmezésbiztonság a következő 10 évben sem éri el a 100 százalékot.

Vállalatok vásárolták fel a hajdani NDK-t, az ottani földek csekély része van gazdálkodók birtokában

2024. augusztus 28. 13:10

11 szövetségi állam 235 ezer tulajdonosát, és ezáltal mintegy 690 ezer hektárnyi föld birtokviszonyait vették górcső alá.

Megrázta magát a Deere, kényelmesen felülteljesítette az elemzői várakozásokat

2024. augusztus 27. 08:40

A Deere részvényei 6,26 százalékot emelkedtek a gyorsjelentés közzététele után.

Moszkva új képlet alapján számolja majd az exportadót

2021. február 6. 06:38

Moszkva megpróbálja csökkenteni a búzaexportot, hogy segítsen megfékezni az emelkedő hazai élelmiszerárakat.

Milyen lesz a termés a heves áradások után az orosz földeken?

2024. április 19. 14:10

Oroszországban a heves áradások és árvizek ellenére a termőterület nőtt és rekordközeli termést várnak. A búza exportárának emelkedése megállt.

Az ENSZ azon dolgozik, hogy garanciákat nyújtson Oroszországnak

2023. szeptember 8. 13:10

Az orosz külügyminisztérium szerdán "újabb adag ígéretnek" nevezve utasította el az ENSZ-terveket a fekete-tengeri megállapodás újjáélesztéséről.

Csökkentették az orosz terméselőrejelzést

2021. szeptember 20. 06:17

74-75 millió tonnára csökkentették Oroszország 2021-es búzatermésére vonatkozó előrejelzését.