Agrárgazdaság

Fenntartják gabonatermés-előrejelzésüket az oroszok

Agrofórum Online

Az extrém időjárási események, mint például a kora tavaszi fagyok, az árvizek és a nyári hőség befolyásolta az idei betakarítási kilátásokat Oroszországban, a világ legnagyobb búzaexportőrének néhány kulcsfontosságú termőterületén.

Az extrém időjárási események, mint például a kora tavaszi fagyok, az árvizek és a nyári hőség befolyásolta az idei betakarítási kilátásokat Oroszországban, a világ legnagyobb búzaexportőrének néhány kulcsfontosságú termőterületén.

Így is kevesebb

„A 2024-es, rendkívüli kihívást jelentő éghajlati viszonyok ellenére a gabonatermés előrejelzése továbbra is 132 millió tonna” – mondta Dmitrij Patrusev egy iparági értekezleten. Ez alacsonyabb a 2022-es rekord 158 millió tonnához és a tavalyi 145 millió tonnához képest.

A moszkvai földművelésügyi minisztérium illetékesei korábban azt mondták, hogy a jelenlegi előrejelzés a betakarítás előrehaladásának függvényében módosítható – számolt be a nemzetközi mezőgazdasági szaksajtó a brit Thomson Reuters hírügynökségre hivatkozva.

Dmitrij Patrusev elmondta, hogy Oroszország 55 régiójában kezdték meg a gazdák az új termény betakarítását, és a betakarítás üteme kétszer olyan gyors, mint tavaly, a gabona és hüvelyesek földterületeinek 40 százalékát már betakarították, és csaknem 64 millió tonnás termésmennyiségnél tartanak.

Elérte a búzaexportár a mélypontot

Közben az orosz búza exportára elérhette a mélypontot. Az orosz búzaexportárak alapvetően nem változtak a július 28-án zárult héten, és az elemzők szerint az árak elérték a mélypontot, mivel a gazdálkodók vonakodnak eladni terményeiket a jövedelmezőség meredek csökkenése miatt.

A Sovecon ügynökség a 2024-es orosz búzatermés-előrejelzését 84,2 millió tonnáról 84,7 millió tonnára emelte, köszönhetően a viszonylag magas terméshozamoknak a Volga-vidékeken és Dél-Oroszországban, valamint az időjárás további javulásának a szibériai és az uráli térségben.

Fotó: Pixabay

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

1000 nap: mennyibe került az oroszok inváziója Ukrajnának?

2024. november 20. 09:10

Ukrajna az állami bevételek nagy részét a védelem finanszírozására költi. Minden egyes napi harc körülbelül 140 millió dollárba kerül.

Rohannak eladni gabonájukat az orosz gazdák

2024. november 18. 09:40

Könnyebb azonnal eladni a gabonát és 20% feletti kamattal bankba tenni, és elfelejteni a gabona ármozgásának kockázatát.

Fegyverszállításra használhatják a fekete-tengeri agrárfolyosót?

2024. november 17. 16:10

Az ukrán fekete-tengeri kikötők elleni orosz támadások hat polgári hajót és gabona-infrastruktúrát károsítottak meg szeptember 1. óta.

Történelmi csúcson a vaj és a tejszín ára az EU-ban

2024. november 15. 11:10

Az Európai Unióban a tejtermékek, különösen a vaj és a tejszín ára új rekordokat ért el. A tejszínt most történelmi, 10 155 eurós tonnánkénti áron lehet kapni.

Az orosz búza exportára tovább csökkent

2024. július 13. 10:10

A 12,5%-os fehérjetartalmú orosz újtermesztésű búza ára a fedélzeten átadva, augusztusi szállítással 216 dollár volt tonnánként.

Mire készülnek az oroszok a tengeri gabonaexportban?

2024. október 4. 09:40

Dél-Oroszországban, az Azovi-Fekete-tenger medencéjében több jelentős gabonaexport-terminál található, például Novorosszijszkban.

Sikeresek a hazai agrárcégek az orosz piacon

2019. április 24. 10:16

Nemrég orosz sajtóhírek szerint felmerült az orosz embargó esetleges szigorításának lehetősége is, ami igen érzékenyen érintené Magyarország és az uniós országok eddig még nem korlátozott tenyésztési célú szarvasmarha kivitelét is.

Az ukrán gabonaexport létfontosságú dunai útvonalát veszélyeztetik orosz támadások

2023. július 26. 08:10

A Duna nélkül az exporthelyzet kritikussá válik. Csak szárazföldi útvonalakon csak nagyon kis mennyiség szállítható.