Agrárközélet

Bezárta kapuit a Szent István Egyetem…

Agrofórum Online

...bezárta, de csak időlegesen és képletesen, június 18-án, amikor a diplomaátadó ünnepségen útjára bocsájtotta végzős hallgatóit.

…bezárta, de csak időlegesen és képletesen, június 18-án, amikor a diplomaátadó ünnepségen útjára bocsájtotta végzős hallgatóit. Az ünnepségen különböző díjakat és címeket is adományozott az Egyetem, amelyeket Dr. Posta Katalin, a kar dékánja adott át.

A Himnusszal kezdődött és a Szózattal zárult a jól szervezett és igényes ünnepség, amelyen a Szent István Egyetem Mezőgazdasági és Környezettudományi Kar végzős hallgatói vehették át diplomáikat.

– o –

Dr. Jenes Barnabás, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) főigazgatója köszöntötte a megjelenteket. Tőle idézünk: „Harmincöt éve végeztem itt az egyetemen, ahol sok mindent megtanultam, de talán a legfontosabb, ami az egész életemre kihatással volt: megtanultam, hogy az életben mi a lényeges, és mi nem az. Sokan vannak a Világban, akik itt Gödöllőn végeztek. Akár merre járok külföldön a kutatóintézetekben, rendszerint mindenütt akad egy kolléga, aki mosolyogva rám köszön: Jó napot kívánok!”


A vezérkar

Gondolatait azzal zárta, a friss diplomásoknak útravalóul, hogy mindig legyenek céljaik, mert csak így lehetnek „győztesek” az életben eléjük tornyosuló problémák megoldásában: A veszteseknek mindig vannak kifogásaik, a győzteseknek pedig terveik, céljaik.

– o –

Dr. Posta Katalin, a kar dékánja, mintha az előzőeket folytatta volna, amikor arra buzdította a friss diplomásokat, hogy mindig célokat kell megfogalmazni; mert az ad értelmet az életnek és erőt a küzdelemhez. Tanulni mások és a saját hibáinkból – mondta – nem szégyen, sőt kívánatos, mert azok őszinte felismerése egyben jellemformáló is.


Az ünnepi beszédet a dékán asszony mondta

Széchenyit idézte, amikor további ismeretek szerzésére buzdította a fiatalokat: „Sokat kell tanulni ahhoz, hogy az ember megtapasztalja, milyen keveset tud. Végül arra a két biztos pontra hívta fel a végzősök figyelmét, amelyekre mindig támaszkodhatnak: a családra és az almameterre.

– o –

Ezután kitüntetések és különböző címek átadása zajlott le.
Ezek közül kettőt emelünk ki: Vancsura József, a GOSZ elnöke címzetes egyetemi docensi kinevezést kapott.
Gratulálunk!

A másik cím birtokosa – bennünket közvetlenül érintő kolléga – Dr. Szabó Zoltán, szerkesztőbizottságunk tagja, aki tiszteletbeli tanácsadói oklevelet vehetett át.
Gratulálunk!

Dr. Mézes Miklós egyetemi tanár búcsúztatta el a végzős hallgatókat. A mezőgazdaságra mindig szükség lesz – mondta – mivel a Földön 7,7 milliárd ember él, és közülük 2 milliárd éhezik. Ennek kihatásait már napjainkban is látjuk. Szeressék a munkájukat – tanácsolta a fiataloknak – mert egy munka annál nehezebb, minél jobban utálják. Elbocsátó üzenet: az ifjú mérnökök találják meg a helyüket ebben a bolond világban…

A végzősök nevében Molnár Bence köszönt el az egyetemtől, tanáraiktól, barátaiktól, évfolyamtársaiktól. Gondolatait azzal zárta, hogy nem élhetünk gondtalanul csak magunknak, mert a környezetünk, a barátaink a munkatársaink, a családunk, a hazánk számít ránk.

(Dr. Bódis László – Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Új szintre lép az agrárszakmai tudásátadás

2025. április 26. 16:10

Új okoskönyvekkel lép szintet az agrárszakképzés – a Herman Ottó Intézet multimédiás tananyagokat kínál a jövő agrárszakemberei számára.

Emlékmorzsák Farády Lászlóról: búcsú egy kivételes embertől

2025. március 24. 17:10

A megemlékezést március 23-án, vasárnap délelőtt tartották a Turisztikai Központban, ahol több tucatnyi résztvevő idézte fel közös emlékeit.

Géntechnológia: EU-megállapodás a küszöbön

2025. március 9. 08:10

Az Európai Unió egyre közelebb kerül ahhoz, hogy közös álláspontot alakítson ki az új növénynemesítési technológiák (NZT) szabályozásáról.

Különleges magyar megoldásokat díjaztak, amelyek versenyképesebbé tehetik a mezőgazdaságot

2025. február 18. 14:40

Kihirdették a K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázat nyerteseit. A pályázók az agráriumhoz köthető problémákra keresik a választ.

Agrárinformatikai Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ jött létre Gödöllőn

2019. december 4. 09:02

A konzorcium arra vállalkozott, hogy a lehetőségeket kihasználva az agrárinformatikai alapkutatásokkal törekedjen befolyásolni a fejlesztési trendeket, és alkalmazott kutatásokkal segítsen a létező rendszerek kompatibilitási problémáinak megoldásában.

Földkeverék-újdonság a zöldségnövények számára!

2019. május 27. 12:41

A hazánkban nagy múlttal rendelkező Florasca Környezetgazdálkodási Kft. földkeverő üzeme új terméket tervezett, melyben már közeg-víztartóképességet befolyásoló adalékanyag is van. Az így létrehozott földkeverék két új termékének neve: Florasca EverGreen zöldségföld és Florasca EverGreen virágföld.

Mérföldkő a hazai agrár-felsőoktatásban

2020. augusztus 3. 09:32

Az átalakítás során hatékony intézményrendszert, modern és nemzetközi szinten is versenyképes, erős gyakorlati lábbal rendelkező képzési programot hoznak létre, amelyben az oktatók hivatásuknak tudnak élni és megbecsülésnek örvendhetnek.

Megszületett a régió legnagyobb agráregyeteme

2020. július 31. 06:34

Új felsőoktatási intézmény jön létre Szent István Egyetem néven 2020. augusztus 1-jén. Az új egyetem a legjobb európai példák alapján építkezik és ennek megfelelően a kontinens és a világ élvonalába törekszik – hangzott el az intézmény alapítása alkalmából szervezett eseményen. Az új Szent István Egyetem egyik célja, hogy a több tudományterületet felölelő intézmény mezőgazdasági képzése a hazai és nemzetközi agrár-felsőoktatás megújításának zászlóshajója legyen.