Agrárközélet

Magyar sportlovak versenyezhetnek Kínában

Külgazdasági és Külügyminisztérium

Kiemelt újságírói érdeklődés mellett, 2019. október 18-án megérkezett Budapestről Sanghajba az első 15 magyar versenylovat szállító repülőgép.

A Sanghaji Lovassport Szövetség és a Magyar Lovassport Szövetség még 2018 novemberében, az első China International Import Expo (CIIE) során kötött együttműködési megállapodást. A versenylovak ennek keretében kerültek új tulajdonosaikhoz. A lovak 30 napos karantént követően kezdhetik meg a versenyeket Kínában. A lovak értékesítése annak az együttműködésnek az első eleme, melyet a felek tervei szerint több területet is értintő szakmai együttműködés és újabb lovak szállítása követ.

Dr. Budai Gyula, a Külgazdasági és Külügyminisztérium miniszteri biztosa a tavalyi aláíráson is részt vett. Most úgy nyilatkozott:

„Németország és Hollandia, a két sportlótenyésztő nagyhatalom után, már Magyarország is megjelent a kínai piacon. A világ legnépesebb országában egyre népszerűbbek a lovas sportok. Jelentős fizetőképes kereslet van tehát a távol-keleti országban. Ez Magyarország számára azért is fontos, mert ezen a területen is fel tudunk zárkózni a világ élvonalához”. A külső piacok fejlesztéséért és koordinálásáért felelős miniszteri biztos hozzátette: „Az együttműködés egyik célja magyar sportlovak kínai piacon történő értékesítésének támogatása, mely hosszú távon is garantálja, hogy a kínai versenyló génállomány egészséges legyen, az elvárásoknak megfelelő módon frissüljön, valamint rendszeres szakmai tapasztalatcsere induljon el a felek között.”

Az együttműködés másik fontos célja – tette hozzá Budai Gyula-, hogy a lovassporthoz szorosan kapcsolódó társterületeken (mint például lovak belovaglása, lovas edzők képzése, szakállatorvosi képzés, lovasturizmus) is kialakuljon szakmai együttműködés az illetékes intézmények között.

Magyar oldalról a Nemzeti Lovarda vesz részt a lovak kiválogatásában és az egészségügyi felkészítésben, kínai oldalról pedig a Sanghaji Lovasközpont biztosítja, hogy a lovak megfelelően képzett gazdákhoz kerüljenek.

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Ha gyorsan akarsz haladni, menj egyedül! – Ha messzire akarsz érni, keress társakat!

2024. november 15. 12:10

A Magyar Növényvédelmi Szövetség küldetése a növényvédőszer-gyártó vállalkozások szakmai érdekképviselete hazánkban.

Mire számíthatnak az amerikai gazdák Trump elnöksége alatt?

2024. november 12. 13:10

Donald Trumpot választották meg az Egyesült Államok 47. elnökének. Mit várhatnak tőle az amerikai mezőgazdasági termelők?

Szibéria a szemünk láttára válik mezőgazdasági nagyhatalommá?

2024. november 11. 07:10

A globális felmelegedésnek rengeteg vesztese van, de akadhat néhány nyertese is. Mi várható Oroszországban?

4 ok, amiért a kőris jobb tűzifa, mint a híre

2024. november 3. 10:10

A tűzifafajok közül a kőrisnek nincs jó híre. Pedig számos érv szól amellett, hogy éppen ezt a keményfát használjuk a kályhában vagy kandallóban.

Jön a tél, a lovaknak is szükségük van az extra gondoskodásra

2024. november 4. 14:40

Bár a lovak nagytermetűek, így csak nagyon ritkán fáznak, több takarmányra, friss vízre és alkalmanként némi melegítésre is szükségük lesz.

Veszélyeztetett állatfajta lett az akhal-teke ősi lófajta

2020. december 1. 13:14

Új fajtával bővült a hazánkban tenyésztett, veszélyeztetett mezőgazdasági állatfajták köre. Az akhal-teke lófajtát már honfoglalás-kori őseink is ismerték és használták, mára azonban állománya jelentősen visszaszorult, mindössze 68 törzskönyvben nyilvántartott egyede él a lelkes tenyésztőknél.

Hazánkban is támad a nyugat-nílusi láz

2023. szeptember 19. 09:10

A vírus természetes gazdái a vadmadarak, terjesztésében a fő szerepet a belőlük vért szívó szúnyogok játsszák.

Felvennék a lipicailó-tenyésztést a világörökségi listára

2020. március 30. 09:17

A lipicai lovakat Ausztriában, Szlovéniában, Horvátországban, Bosznia-Hercegovinában, Magyarországon, Szlovákiában, Olaszországban és Romániában is tenyésztik.