A baromfiválságot követi a sertéspestis, egyik következmény, hogy sok gazda üresen hagyja az istállókat. Ezekben az időkben nemcsak a sertéstenyésztők vannak válságban, a baromfiipar, különösen a pulykatenyésztők is rosszul járnak.
A sertéstenyésztők egy bizonyos időben elhúzódó válságban ragadtak az afrikai sertéspestis miatt. De a baromfiiparban is számos cég feladja a feszült helyzetet. Különösen a pulykatartás érintett – hangoztatta Friedrich-Otto Ripke, a német baromfiipar szövetségének (ZDG) elnöke.
A szakember panaszkodik az alacsony termelői árakra és ugyanakkor a magas takarmányozási költségekre. A madárinfluenza terjedése olyan problémát jelentett, amelynek súlyos gazdasági következményeivel az ipar még mindig küzd. Ripke 30 millió euróra becsüli a teljes kárt. Ezenkívül a baromfihús iránti kereslet a koronavírus-járvány következtében összeomlott a vendéglátóipari bezárások miatt.
„Sok baromfitenyésztő panaszkodik, hogy nem bírja tovább, sőt ki is száll az üzletből” – hangsúlyozta Ripke. Hasonlóan kétségbeesetten reagáltak a közelmúltban a sertéstenyésztők is. Ripke szerint a politikusoknak most, a német parlamenti választások után gyorsan válaszolniuk kell olyan nyitott kérdésekre, mint például az állattenyésztés átalakítása – adta hírül a német agrarheute agrárhíroldal. A szövetség elnöke előmozdította az állatjóléti hozzájárulás bevezetését, amelyet például a kiskereskedőknek vagy éttermeknek kellene befizetniük egy alapba. Az istállók átalakítását az alapból kellene finanszírozni. Ez viszonylag gyorsan megvalósítható. Ripke támogatja vitát az áfa vagy más bevételi források növeléséről.