Bulvár

Meghökkentő, köznapi dologból készülhet értékes növénytáp

Agrofórum Online

Meghökkentő videó tarol a TikTok növényes oldalán, amelyben azt állítják, remek növénytápot készíthetünk konyhai hulladékból, jelesül kidobásra szánt csirkecsontokból.

A csontok legnagyobb részben kalciumot tartalmaznak, de van bennük magnézium és foszfor is, valószínűleg ezeket a tápanyagokat pótolják a videóban.

A csirkecsontot csak nagyon kevesen tudják bármire is használni, mivel a kutyák beleit kiszúrhatja, tápértéke nincs, ezért a gazdák számára ez nem opció. A legtöbb embernél tehát minden esetben a kukában landol. Kivéve azoknál, akik növények tápanyag-utánpótlására használják.

Hogy miként? Nos, ebben az igencsak felkapott videóban mindezt lépésről lépésre bemutatják. Először is, a csirkecsontokat be kell dobni egy forró vízzel teli fazékba és addig főzni, amíg a csontok lágyabbá válnak. Majd le kell szűrni a csontokat és hideg víz alatt le kell öblíteni őket – ekkor egészen tiszták lesznek.

Ezután be kell tenni őket egy sütőtálba és 200 fokon 20 percig sütni lehetőleg előmelegített sütőben. Ha elkészültünk ezzel is, mehetnek a csontok az aprítóba, ahol porrá őröljük őket. A végeredmény egy foszforban és kalciumban gazdag, aranyszínű por lesz, amit üvegbe töltünk.

Az így elkészített porból 1 teáskanálnyit kell 1 pohár vízhez keverni úgy, hogy csomómentes legyen, majd ezzel érdemes meglocsolni a növényeinket. A videó készítője szerint ez a keverék a kutyák tápjához is adható. Ezzel a módszerrel pénz takaríthatunk meg, és csökkenthetjük a háztartási szemét mennyiségét.

Az ominózus videót itt lehet megnézni.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Egy őz alszik minden este a családi nappaliban

2024. december 14. 14:10

Pedig a tenyésztés mindig azt a célt szolgálja, hogy ne alakuljon ki szoros kapcsolat a vadon élő állatokkal.

Fejszepróbának vetették alá az MTZ traktort, sikerrel teljesítette

2024. december 10. 14:40

Elképesztő strapabírás jellemzi a fehérorosz vállalat új termékét, amit a munkatársai egyedülálló próbával bizonyítottak.

Ingyen bérelhető egy félmilliárd értékű gazdaság

2024. december 10. 13:10

Egy amerikai férfi ingyen felajánlja birtokát annak, aki hajlandó biogazdaságot létrehozni a területen. Befektetésre azért így is szükség lesz.

Gazdálkodó lesz a Forma–1-es világbajnok

2024. december 7. 16:10

Egy kis edzést tart a mezőgazdasági ismeretek területén – árulta el a négyszeres Forma–1-es világbajnok egy braunschweigi díjátadón.

Így készüljünk fel az idei veteményezésre!

2023. január 25. 05:37

Gyakran esnek a hobbikertészek abba a hibába, hogy a zöldségfajtát szidják, ha valami nem úgy sikerül, hogy az rossz fajta, a másik bezzeg meg jó fajta. De nem feltétlen a fajtával van a gond, hanem másban keresendő a megoldás.

Az újrahasznosított foszfortrágya csökkenti a tápanyagok kimosódását

2024. január 31. 11:10

Az Illinois-i Egyetem kutatói forradalmi áttörést értek el a struvit nevű újrahasznosított foszfortrágya terén.

Tudja-e Ön? - Mi történik a szalmával a gabona betakarítása után

2020. május 24. 11:03

A gabonatermesztési technológiák fejlődésével folyamatosan nő a termésmennyiség. A magok betakarítása után viszont ott marad a nagy mennyiségű szalma, amellyel valamit kezdeni kell.

Miért nem virágzik a lilaakác?

2023. augusztus 6. 05:40

A lilaakác virágzását számos tényező befolyásolhatja, mint az időjárás, a metszés, a talaj minősége vagy változása, az öntözés vagy akár a fajtaválasztás.