Életmód

Ha büdös lett a keze, és nem viszi a szappan

Agrofórum Online

Melyik gazda ne tapasztalta volna már, hogy a hígtrágya vagy általában a szerves trágyafélék vagy akár a bomló növényi maradványok szagát nehéz lemosni a kezünkről az istállóban vagy a földeken végzett munka után. A szappan pedig sokszor alig segít a szagok eltüntetésében.

Ez alapvetően nem jelent kardinális problémát, az ember megszokja, hozzátartozik a munkánkhoz. De hiába nem szégyelljük, mindig vannak olyan pillanatok, alkalmak, amikor nem szeretnénk, ha magunk vagy mások éreznénk rajtunk a jellegzetes szagokat. A szakmabelieknek „szerencsére” hasonló tapasztalatokon osztoznak, és nekik vannak is olyan ötleteik, amelyek segíthetnek megszabadulni a kellemetlen ájertől.

Ismerje meg, mit használnak a gazdálkodó kollégák, amivel hatékonyan eltávolíthatók a makacs szagok.

Egyszerű, de nagyszerű: a gumikesztyű

A kesztyű a legbiztosabb megoldás a szagok ellen. Arra az esetre, ha olyan munkát végzünk, amikor közvetlenül kerülünk kapcsolatba például szerves trágyával, érdemes egy doboz gumikesztyűt a közelben tartani. Ezeket akár többször is használhatjuk, ha pedig már nagyon kellemetlen az állaguk, megszabadulhatunk tőlük.

Ám a gumikesztyű rendszeres használata esetén is fontos, hogy krémmel hidratálja a kezét – ez nem úri muri, hanem szükségszerűség. Hogy miért? Egyszerűen azért, mert a rendszeres hidratálás jó állapotban tartja a bőrt. Így a kézmosás is könnyebben megy, nem sebesedik ki a kéz, és a szagok is kevésbé ivódnak a bőrbe.

Háztartási tisztítószerek, amelyekre nem gondolt korábban

Először is hideg vízzel öblítse le a kezét, aztán fogkrémmel vagy citromos vízzel dörgölje át és meleg vízzel mossa meg újra. A makacs szagok ellen segíthet a rozsdamentes fémszappan – ennek működési módjáról megoszlanak a vélemények, a lényeg, hogy meglepően hatásos. Jó eredményt ad a kávés szappan, vagy ha egyébként is szívesen kávézik, akkor akár a kávézacc. Ha ezek nincsenek kéznél, használhat paradicsomlevet, tejport, borotvahabot vagy ecetesszenciát is.

Ha még mindig büdösnek érzi a kezét, van még egy ütős megoldás, ami segíthet. (Színtelen) szeszes itallal kell a kezet átöblíteni, majd citromlével, végül szappannal. Ezután viszont fokozottan ajánlatos kézkrémet használni, mert az alkohol rendkívüli mértékben szárítja a bőrt.

Fotó Pixabay

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Gyűjtsük össze a tobozokat, áldani fogjuk magunkat érte!

2024. december 15. 10:10

Tudja, mi az a life hack? Olyan ötletes megoldás, amely megkönnyíti az életet otthon és a ház körül. Mutatunk néhányat a karácsonyi szezonra.

Alternatív fűtési megoldások: mikor érdemes faaprítékkal fűteni?

2024. december 13. 09:40

Ha valaki alternatív fűtési rendszerre szavaz, már a fatüzelésen belül is többféle megoldást választhat. Kinek ajánlott faaprítékot használni?

Aki spórol, miért költ hatezer forintot egy dubaji csokira?

2024. december 11. 13:10

Egyszerűen emelni az árakat, de semmi újat nem kínálni kockázatos stratégia, amely jogosan büntetendő a vásárlók részéről.

Milyen szobanövényekkel helyettesíthetjük a karácsonyfát?

2024. december 9. 08:10

A karácsonyfa helyettesíthető más növényekkel is. Hiszen feldíszíteni akár más növényt is lehet anélkül, hogy kivágnánk, így elpusztítva azt.

Szabadföldi zöldségtermesztés a hétvégi telkünkön talajtakarással

2018. április 25. 14:40

Községeink határában elterülő, családi tulajdonban lévő kisebb telkek sok lehetőséget rejtenek magukban. Többek között megteremhet rajta számos zöldség- és gyümölcsféle is a család szükségletének kielégítésére.

Szerves trágya: a szárított is jó?

2021. november 15. 15:10

Ismertősök ajánlották a szárított szerves trágya használatát. Van-e különbség a „natúr”és a szárított szerves trágya összetételében, felhasználásában?

Bűzölögnek a magyar települések, elkezdődtek a trágyázások

2024. február 8. 07:10

A tavaszi vagy nyár végi tápanyag-utánpótlás kellemetlen „tüneteként” gyakran panaszkodnak több magyar településen is a házak közt terjengő, sokszor elviselhetetlen trágyaszagra. Lehet ezzel bármit is kezdeni?

Szerves trágya: így lehet a költséges hulladékból érték

2024. szeptember 28. 12:10

A trágya, például a baromfitrágya költséges melléktermék, pedig az újrahasznosítása környezetbarát bevételi forrás lehet a gazdálkodók számára.