Életmód

Húsvéti virágok – és a jelentésük

Agrofórum Online

A boltokat elárasztották a húsvéti dekorációk. Nárciszos és jácintos nyuszis tálak mosolyognak ránk a polcokról, egymásba érnek a színes tojásokkal díszített jácintos cserepek. De vajon melyik virág mit szimbolizál a húsvéti asztalon?

A legtöbb húsvéti virág magát a tavaszt, a megújulást, az újjászületést szimbolizálja, de lássuk a pontos listát és e meseszép növények háttérüzenetét!

  • húsvéti liliom (Lilium longiflorum), amely rengeteg keresztény festményen és szoborábrázoláson is feltűnik, a tisztaságot, az ártatlanságot és a feltámadást jelképezi. Előszeretettel teszik szentképek alá és az oltárra a templomokban.

  • nárcisz (Narcissus) az új élet kezdetét szimbolizálja, ezért a húsvéti időszakban az újjászületés és a megújulás jelképeként vágott és cserepes formában is gyakran találkozhatunk vele – mindkettő mesésen mutat az ünnepi asztalon.
  • krókusz (Crocus) az újjászületés, az új élet és a remény jelképe. Mivel általában az első virágok között jelenik meg a téli hideg időszak után, az új kezdeteket is jelképezi.
Krókuszok húsvétkor
  • jácint (Hyacinthus) az állandóságot és az őszinteséget szimbolizálja, de gyakran társítják az újjászületéshez és az új kezdetekhez is. Varázslatos illata és szépsége húsvétkor sokakat elvarázsol. Nem véletlen, hogy az év ezen időszakában ez az egyik legnépszerűbb cserepes növény, amit előszeretettel tesznek a húsvéti ünnepi asztalokra.

  • tulipán (Tulipa) a szeretetet, a hitet és a megbocsátást jelképezi, de egyben a tavasz és az újjászületés és a megújulás virága is. Egyes kultúrákban az új élet és a remény jelképének is tekintik. Vágott és cserepes növényként is rendkívül népszerű a húsvéti időszakban.

A húsvéti virágokról szóló TikTok-videót itt tekintheti meg: KATTINTSON!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Ezért csodaszer az Aloe vera

2024. szeptember 18. 08:10

Az Aloe vera jól ismert szobanövény – és gyógynövény, ezt talán a legtöbben tudják. Most sok egyéb érdekes információt is elárulunk róla.

A tyúkhúr finom és tápláló, kóstolja meg Ön is!

2024. szeptember 15. 14:10

Bár rendkívül rossz hírnévnek örvend és a világ nagy része gyomnak tekinti, a tyúkhúr egészségesebb és hasznosabb növény, mint gondolnánk.

Veszélyben vannak a fecskék – apró segítség is életeket menthet!

2024. szeptember 15. 10:10

A hidegre és esősre fordult időjárás miatt a költözőben lévő fecskék kihűlnek, ráadásul nem találnak maguknak élelmet. Így segíthetünk nekik.

A tojást sütve vagy főzve egészségesebb elfogyasztani?

2024. szeptember 12. 09:10

A sütéssel pluszzsiradékot viszünk be a szervezetünkbe, és ha például egy rántotta elkészítéséhez sertészsírt használunk, azzal éppen nem teszünk jót magunknak.

Hazánk a legjelentősebb tormatermelő az Európai Unióban

2023. március 25. 10:38

Hazánkban 2022-ben közel 1194 hektár területen folyt tormatermelés, a betakarítási munkálatok októbertől egészen a következő ültetési szezon kezdetéig, azaz márciusig is eltartanak.

Húsvéti fonott kalács

2019. április 19. 07:37

Ha valamikor, hát húsvétkor tényleg érdemes nekiállni a kalács-sütésnek. Szerintem a házi péksütemény készítés az egyik legjobb dolog, ami a konyhában történhet.

Húsvéthoz képest szokatlanul alacsonyak az árak

2019. április 20. 13:33

Az integráció alacsony foka miatt a sok kis és közepes magyarországi tojástermelő érdekérvényesítő képessége jóval kisebb a koncentrált kiskereskedelemmel szemben.

Ismerjük meg a hagyományos, magyar tojásdíszítési technikákat!

2022. április 16. 08:34

Mit jelent a berzselés? Milyen az azsúrozott tojás? Hogyan készülnek az írott remekművek, és hogyan karcolják, metszik a tojást? Ismerkedjünk meg ezekkel a csodálatos, hagyományos módszerekkel!